خبرگزاری علم و فناوری

مادر کرونایی که پس از زایمان به کما رفت+عکس

وقتی ویروس کرونا به ریه‌ها حمله می‌کند، ممکن است باعث اینجاد اختلال «هیپوکسی» در بدن شود، بنابراین برای برخی از بیماران بهتر است که درحالت کما قرار گرفته تا با کمک ماشین نفس کشیدن برایشان آسان‌تر شود. اما برای یک مادر باردار اوضاع بسیار میتواند متفاوت باشد.

یک بیمار مبتلا به ویروس کووید-19 که یک ماه در کما بود، بالاخره برای دیدن  دوقلوهایش به‌هوش آمد. ویروس کرونای جدید در سراسر جهان بیش از ۵۵ میلیون نفر را آلوده کرده و بسیاری را به کام مرگ فرستاده است. با این حال برخی از این شانس برخوردار بوده‌اند که بیمار شوند و به طور معجره‌آسایی زنده بمانند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از آی.اف.ال.ساینس، در این شرایط سخت و دردناک، حقیقتا نیاز به خبرهای خوب در ارتباط با همه‌گیری کووید-۱۹ وجود دارد. حال در همین جهت گزارشی منتشر شده است که یک مادر که به‌ دلیل شرایط پیچیده ویروس کرونا یک ماه در کما بوده‌ است، بالاخره به‌ هوش آمده و مورد استقبال دوقلوهای تازه به دنیا آمده‌اش قرار گرفت.

مادری که برای دیدن دوقلوهایش از کما برگشت!

دکتر «پرپیتول اوکه» مشاور روماتولوژی در بیمارستان شهر بیرمنگام، وقتی تنها شش ماه از بارداریش می‌گذشت، متوجه علائم این ویروس در خود شد، پزشکان او تصمیم گرفتند به دلیل شرایط ویژه‌اش او را به ونتیلاتور وصل کرده تا بدنش آسان‌تر بتواند با شرایط سخت بیماری کنار بیاید، او نهایتا توانست این ویروس را شکست دهد، اما در کمال تعجب وقتی به‌هوش آمد، متوجه شد که دوقلوهایش درحالی که او بیهوش بوده به دنیا آمدند‌ و زایمان اتفاق افتاده است.

وقتی ویروس کرونا به ریه‌ها حمله می‌کند، ممکن است باعث اینجاد اختلال «هیپوکسی» در بدن شود، بنابراین برای برخی از بیماران بهتر است که درحالت کما قرار گرفته تا با کمک ماشین نفس کشیدن برایشان آسان‌تر شود.

برای دکتر «اوکه» نیز ایمن‌ترین راه این بود که در کما قرار گیرد، بنابراین پزشکان او را به مدت یک ماه در حالت کما قرار دادند اما درطول این دوران پزشکان او متوجه شدند که وقت آن است که نوزدان درون او را زایمان کنند، درهمین جهت درحالی که مادر در کما به‌سر می‌برد، در روز 10 آوریل با یک عمل سزارین بچهای این بیمار مبتلا به ویروس کووید-19 به دنیا آمدند.

انتهای پیام/

خبرنگار: تیمور خسروی

زمان انتشار: یکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۲:۳۴

شناسه خبر: 92932

مطالب مرتبط :
پروتئین

ویروس کرونا به این پروتئین در ریه حمله می‌کند+عکس

مطالعات جدید ‌انجام شده بر روی فعالت ویروس کرونای جدید نشان می دهد این ویروس فعالیت آنریمی را دیواره سلول های ریه متوقف می‌کند. به عبارت دقیق تر ویروس سارس-کووید-۲ باعث کاهش فعالیت آنزیم ACE۲ در بیماران مبتلا به کووید-۱۹ می‌شود.

چربی

محقق آکسفورد: بافت چربی در موارد شدید کووید-۱۹ نقش مهمی دارد

سازمان بهداشت جهانی می گوید: بیماری کووید-۱۹، به‌خصوص در کودکان و جوانان معمولاً به شکل خفیف است. با این وجود، این بیماری می‌تواند مشکلات جدی‌تری را ایجاد کند: از هر ۵ نفر مبتلا، یک نفر نیاز به مراقبت‌های بیمارستانی دارد. پس کاملا طبیعی است که افراد نگران تأثیر طغیان این بیماری بر خود یا عزیزانشان باشند.

زایمان

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می‌دهد

بازی دو سرباخت خانواده‌ها در ثبت تاریخ تولد لاکچری/لشکر جدید نوزدان نارس در راه است

کارشناس ارشد مامایی، گفت: عوارض زایمان‌های زودرس برای ثبت تاریخ تولد لاکچری بازی اقدام خطرناکی است که بسیاری از خانواده‌ها تن به این کار می‌دهند.

کرونا و سیاه پوستان

محققان آکسفورد بالاخره فهمیدند چرا سیاه پوستان بیشتر به دلیل کرونا می‌میرند

در ایالات متحده بیش از نصف مرگ‌های ناشی از ویروس کووید-۱۹ به سیاهپوستان و اقوام هیسپونیک اختصاص دارد. آیا نرخ مرگ و میر بالاتر این افراد به دلیل استعداد بیشتر آنها در ابتلا به بیماری است؟ مطالعات محققان دانشگاه ‌آکسفورد یافته های جدیدی را در این حوزه فاش کرده است.

تکامل ویروس کرونا

تکامل ویروس کرونا ؛ آيا ویروس خود را با واکسن سازگار خواهد کرد؟

ویروس کرونای جدید تاکنون میلیون ها نفر را در سراسر جهان به کام مرگ فرستاده است. اعلام موفقیت کمپانی های فایزر و مدرنا در تولید واکسن خبر امیدوارکننده ای برای پایان همه گیری بود. اما آیا این پایان کار است؟

زنانی که به شدت به بیماری کووید۱۹ مبتلا شده اند پیشگیری از بارداری ترکیبی را ترک کنند/ پیشگیری فقط با پروژسترون یا روش مانع باشد

طبق دستورالعمل های جدید کالج پزشکان عمومی سلطنتی استرالیا؛

زنانی که به شدت به بیماری کووید۱۹ مبتلا شده اند پیشگیری از بارداری ترکیبی خطرناک است

طبق دستورالعمل های جدید کالج پزشکان عمومی سلطنتی استرالیا (RACGP) ، زنانی که به شدت به بیماری کووید۱۹ مبتلا شده اند باید استفاده از پیشگیری از بارداری ترکیبی را ترک کنند، توصیه احتیاط آمیز پیشگیری از بارداری فقط با پروژسترون یا روش مانع می باشد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب