خبرگزاری علم و فناوری

مدیر قرارگاه محرومیت زدایی دهستان سیدابراهیم(ع) شهرستان دهلران گفت:

اقدامات سپاه در عمران و آبادانی مناطق محروم قابل تقدیر است

سید قدرت اله حسینی : سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام در راستای محرومیت زدایی و عمران و آبادانی مناطق محروم گام‌های ارزشمندی برداشته است

به گزارش خبرگزاری علم وفناوری استان ایلام ، یکی از ماموریت‌های اصلی سپاه پاسداران رفع محرومیت و عمران و آبادانی مناطق دور افتاده و محروم کشور است که خوشبختانه به برکت فعالیت قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه تا کنون اقدامات بسیاری از سوی این قرارگاه در مناطق مختلف کشور صورت گرفته است .

دهستان سیدابراهیم بخش زرین آباد شهرستان دهلران یکی از مناطق محروم استان ایلام بوده که خوشبختانه در طول سالهای اخیر با همت و یاری سپاه و بسیج استان ایلام و تلاشهای موثر قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام ، غبار محرومیت از چهره ی این روستای هدف گردشگری زدوده شده و ضمن افزایش نشاط و امید مردمان این دیار، عمران و آبادانی روستا ، بهبود وضعیت معیشتی اهالی روستا را در پی داشته است.

اقدامات سپاه در عمران و آبادانی مناطق محروم قابل تقدیر است

 سید قدرت اله حسینی مدیر قرارگاه محرومیت زدایی دهستان سیدابراهیم(ع) شهرستان دهلران در گفتگوی تلفنی با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری استان ایلام در خصوص اقدامات این قرارگاه در این دهستان اظهار کرد : قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه پاسداران با هدف توجه به مناطق محروم کشور و در راستای تحقق فرامین مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در جهت محرومیت زدایی  ، سازندگی و عمران و آبادانی مناطق دورافتاده کشور اقدامات موثر و شایسته ای را صورت داده است .

وی ، با بیان اینکه سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام نیز در راستای محرومیت زدایی و عمران و آبادانی مناطق محروم خصوصاًروستاهای استان گام‌های ارزشمندی برداشته است عنوان کرد:روستای سیدابراهیم(ع) بخش زرین آباد شهرستان دهلران یکی از اهداف این قرارگاه بود که با همت گروههای جهادی،اقدامات موثری در بخشهای فرهنگی، تربیتی، اشتغال، سلامت و عمران روستایی صورت گرفت.

اجرای کامل طرح آبرسانی دشت امامزاده سیدابراهیم (ع)

مدیر قرارگاه محرومیت زدایی دهستان سیدابراهیم(ع) شهرستان دهلران ادامه داد :یکی از مهمترین این طرح ها ، اجرای طرح آبرسانی دشت امامزاده سیدابراهیم(ع) در سطح 140هکتار است که شامل برق رسانی به طول 2 کیلومتر ، مخزن ذخیره آب ، شبکه آبیاری تحت فشار بارانی و ساخت ایستگاه پمپاژ است که خوشحالی مردمان این دیار را به همراه داشته است .

وی در پایان اظهارات خود ، نوسازی مسجد روستای بردی ، ترمیم و مرمت مدارس دهستان ، برگزاری کلاس های آموزشی ، آموزش طب اسلامی ، اعزام اکیب تیم تخصصی دامپزشکی شامل ویزیت ، معاینه دام ،آزمایش خون ،جراحی و ارائه دارو به دامداران ، برگزاری کلاس های آموزشی توانمند سازی برای دامداران و کشاورزان ، توزیع نهال برای باغداران ، توزیع نوشت افزار در بین دانش آموزان ، ساخت سالن ورزشی ، کمک  به نوعروسان بی بضاعت جهت تهیه جهیزیه و مایحتاج زندگی و ساخت 6باب خانه مسکونی برای خانواده های بی بضاعت را از دیگر اقدامات موثر سپاه امیرالمومنین (ع) استان در این دهستان عنوان کرد .

انتهای پیام /

خبرنگار: فرشته نیازی

زمان انتشار: یکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۰:۱۰

شناسه خبر: 92955

مطالب مرتبط :
ببب

جهادگران عرصه علم و فناوری بسیج در ایلام تجلیل شدند

مسئول سازمان بسیج علمی ،پژوهشی و فناوری استان ایلام گفت : در این مراسم ضمن رونمایی از محصولات فناورانه و کاربردی مخترعان بسیجی ، از نخبگان علمی برگزیده جشنواره جهادگران علم و فناوری تجلیل خواهد شد .

ب

مسئول سازمان بسیج مهندسین کشاورزی استان ایلام

تدوین برنامه های جهش تولید بخش کشاورزی حول۳ محور راهبردی

سرهنگ پاسدار رحیم طهماسبی اظهار کرد : برنامه های سازمان بسیج مهندسین کشاورزی استان ایلام حول۳ محور جهش تولید در عرصه کشاورزی ، عرصه گوشت قرمز و قرارگاه نهضت سراسری جهش تولید به چرخش درآمده است.

۰۲۵

بمناسبت سالروز تشکیل بسیج دانشجویی به فرمان امام راحل؛

سمنان|دومین جشنواره نهضت جوانان مسأله محور

جشنواره نجم (نهضت جوانان مسئله محور) امسال برای دومین سال متوالی بنا به رعایت پروتکل های بهداشتی بصورت مجازی همزمان با حضور نواحی بسیج دانشجویی سراسر کشور برگزار گردید.

علی پور

جشنواره جهادگران علم و فناوری در ایلام برگزار می شود

مسئول سازمان بسیج علمی ،پژوهشی و فناوری استان ایلام اظهار کرد : بدلیل شرایط حساس و بحرانی کرونا در استان ، جشنواره جهادگران علم و فناوری با حضور حداقل افراد و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار خواهد شد.

ب

پیام تسلیت مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان ایلام در پی اولین شهادت شهید مدافع سلامت ایلام :

تلاش مدافعان سلامت همسان دفاع مقدس است

مسئول سازمان بسیج علمی ، پژوهشی و فناوری استان ایلام در پیامی شهادت اولین شهید مدافع سلامت استان ایلام" شهیده افسانه حسنوند عموزاده" را تبریک و تسلیت گفت .

سپاه

قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه خراسان شمالی ۴۵ پروژه روستایی در دست اجرا دارد

معاون زیر ساخت و عمرانی قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه جوادالائمه(ع) خراسان شمالی گفت: اکنون ۴۵ پروژه عمرانی توسط این قرارگاه در مناطق محروم و روستایی استان در دست اجرا است که تلاش داریم به اجرای آن سرعت دهیم.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب