گزارش خبرگزاری علم و فن آوری از خراسان جنوبی:

​بسیج علمی مجموعه ای مهم برای برطرف کردن نیازهای مخترعین / راه اندازی شورای راهبردی در مرکز رشد بسیج علمی

عظیمی با بیان اینکه بسیج علمی به همراه شرکت های دانش بنیان دو مجموعه مهم برای برطرف کردن نیازمندی های بسیجیان مبتکر و مخترع هستند، گفت: به مناسبت هفته بسیج شورای راهبری پردیس مرکز رشد در بسیج علمی خراسان جنوبی راه اندازی شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فن آوری از خراسان جنوبی؛ بسیج علمی، پژوهشی و فن آوری یکی از معاونت های مهم و اساسی در بدنه بسیج و سپاه است که نقش اساسی را در حمایت از شرکت های دانش بنیان و مبتکرین، مخترعین همه اقشار بخصوص بسیجیان نخبه دارد. بسیج علمی خراسان جنوبی چند سالی است با حمایت از نخبگان علمی ، مبتکرین و شرکت های دانشور و دانش بنیان مستقر در بسیج علمی گام های موثری در راستای اهداف فرامین رهبرمعظم انقلاب و جهاد علمی برداشته است.به همین منظور جلسه و نشستی با هدف راه اندازی شورای راهبری پردیس مرکز رشد بسیج علمی استان در جمع اعضای فعال این مرکزبه مناسبت هفته بسیج در بسیج علمی، پزوهشی و فن آوری سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی برگزارشد.

مرتضی عظیمی فر، دراین نشست اظهارداشت: شرکت های دانش بنیان در برای پیشرفت نیازمند کمک هستند واگر این کمک ها به صورت ساختارمند باشد بهتر به نتیجه واهداف مطلوب خواهیم رسید.

مسئول بسیج علمی ، پژوهشی و فناوری سپاه انصارالرضا(ع)خراسان جنوبی با اشاره به  استفاده از مدیران شرکت های دانش بنیان برای کارگروه های بسیج علمی وپردیس شرکت های دانش بنیان گفت: شورای راهبری بنا برنیازمندی ها ذیل کارگروههای فرهنگی توسعه بازار و جذب سرمایه و بازاریابی فعالیت می کند.

وی ادامه داد: با همکاری کارگروه ها ومسئولین شرکت های دانش بنیان بتوانیم گام های موثر و خوبی برداریم.

عظیمی بیان داشت: بسیج علمی، پژوهشی و فن آوری به همراه شرکت های دانش بنیان دو مجموعه مهم برای برطرف کردن نیازمندی های بسیجیان مبتکر و مخترع هستند.

ظرفیت های خوبی در بدنه بسیج علمی است

مسئول بسیج علمی ، پژوهشی و فناوری سپاه انصارالرضا(ع)استان تصریح کرد: در بسیج علمی ظرفیت خوبی بوجود آمده است تا بتوانیم در راستای جهاد علمی و استفاده از توان شرکت های دانش بنیان آن را به مرحله ظهور برسانیم.

وی با اشاره به ارتباط بسیج علمی پژوهشی با پارک علم و فن آوری تصریح کرد: ارتباط تنگا تنگی بین این دو برای حمایت از مبتکرین و مخترعین در سطح استان وجود دارد.

شبانی: استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای بازاریابی

شبانی نیز در این نشست با بیان اینکه در بازار فروش محصولات ایده تکیه گاه اصلی بازاراست، بیان داشت: استفاده از ظرفیت شبکه های اجتماعی، فایل های آموزشی، به روز بودن علمی اعضای شرکت های دانش بنیان راهی برای توسعه است.

این نخبه علمی گفت: ما در کارگروه فرهنگی توسعه بازار به دنبال وضعیت سنجی از شرکت های دانش بنیان برای کسب بازار فروش محصولات هستیم.

وقاری: جذب سرمایه، بازاریابی و بازرگانی را از مهمترین اهداف کارگروه جذب سرمایه وبازاریابی است

وقاری یکی دیگر از نخبگان علمی در شرکت های دانش بنیان استان با بیان اینکه کارگروه جذب سرمایه و بازاریابی به دنبال ایده ها برای شرکت های نوپا در کنار سرمایه گذاری خواهد بود ، افزود: می توانیم در کنار سرمایه مادی و معنوی بسیج علمی از خیرین در جهت پیشبرد اهداف شرکت های دانش بنیان استفاده کرد.

وی جذب سرمایه، بازاریابی و بازرگانی را از مهمترین اهداف کارگروه جذب سرمایه وبازاریابی دانست و افزود: احصاء مشکلات شرکت های دانش بنیان ، ارائه تسهیلات برای اعضاء، همکاری با شرکت های تجاری داخلی و خارجی می تواند از راه های موثر باشد.

این نخبه علمی تاکید کرد: صادرات خدمت یکی از گام های موثر در شرکت های دانش بنیان است که می توان هم در داخل و هم در خارج از کشور برای کشورهای همسایه مفید باشد.

آنچه مهم است حمایت همه جانبه از شرکت های دانش بنیان و نخبگان علمی راهی مهم در توسعه همه جانبه کشور و استان است و بسیج علمی پژوهشی و فن آوری به همراه دستگاه های ذی ربط نقش سازنده ای در این عرصه دارند.

انتهای پیام/ 

زمان انتشار: دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۶:۰۵

شناسه خبر: 92978

مطالب مرتبط :
پیرعلی

رئیس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری؛

اکوسیستم زنجیره علم و فناوری را از مبدا شروع کنیم/ از فرار مغزها باید جلوگیری کرد

رئیس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری گفت: اکوسیستم زنجیره علم و فناوری را از مبدا باید شروع کنیم باید طرح ها و ایده ها را ارزیابی و بعد مورد تشویق قرار دهیم.

موفقیت معاونت علمی پژوهشی ناحیه مقاومت بسیج نجف آباد در تشکیل بانک اطلاعاتی نخبگان با تعداد ۲۲۰۰ نفر

در بازدید فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) اصفهان مطرح شد؛

موفقیت معاونت علمی بسیج نجف آباد در تشکیل بانک اطلاعاتی نخبگان با تعداد ۲۲۰۰ نفر

داود نصیران مسئول معاونت علمی پژوهشی ناحیه مقاومت بسیج نجف آباد، در بازدید سردار مجتبی فدا فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) اصفهان و مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اصفهان از این مرکز که همزمان با هفته گرامیداشت بسیج انجام شد، با بیان این که معاونت علمی پژوهشی ناحیه مقاومت بسیج نجف آباد بیش از ۶۸۰ مورد ایده و خلاقیت نوآرانه را شناسایی و هدایت کرده است، بیش از ۴۰ محصول دانش بنیان هم تولید شده، اظهار کرد: این مرکز موفق به تشکیل بانک اطلاعاتی نخبگان به تعداد ۲۲۰۰نفر شده است.

خیام

کسب رتبه برتر پژوهشگران اردبیلی در نخستین جشنواره بین المللی «جایزه ویژه خیام»

پژوهشگران مرکز رشد فناوری فرآورده‌های گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان اردبیل، رتبه برتر سومین جشنواره ملی و نخستین جشنواره بین المللی تالیفات برتر علمی «جایزه ویژه خیام» را کسب کردند.

گفتمان فرهنگ استکبارستیزی و روحیه مقاومت، روحیه‌ و باور «ما میتوانیم» به عنوان اصول اساسی ترویج گردد

بیانیه معاونت علمی پژوهشی ناحیه مقاومت بسیج مبارکه در گرامیداشت هفته بسیج؛

روحیه مقاومت و روحیه‌ و باور «ما میتوانیم» به عنوان اصول اساسی ترویج گردد

معاونت علمی پژوهشی ناحیه مقاومت بسیج مبارکه با صدور بیانیه ای به مناسبت هفته بسیج، امیدورا است گفتمان فرهنگ استکبارستیزی و روحیه مقاومت، روحیه‌ و باور «ما میتوانیم» به عنوان اصول اساسی مد نظر همگانی باشد و ترویج گردد.

بسیج حرکت در جهت رشد و شکوفایی نظام اسلامی است / برگزاری ۴برنامه محوری در هفته بسیج

مسئول بسیج علمی سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی :

بسیج حرکت در جهت رشد و شکوفایی نظام اسلامی است / برگزاری ۴برنامه محوری در هفته بسیج

​عظیمی با بیان اینکه بسیج یعنی شناخت نقاط قوت وحرکت در جهت رشد و شکوفایی نظام اسلامی است،گفت: به مناسبت هفته چهار برنامه محوری در بسیج علمی پژوهشی و فن آوری خراسان جنوبی برگزار می شود.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب