هفتمین جشنواره جهادگران علم و فناوری در استان اردبیل برگزار شد

هفتمین جشنواره جهادگران علم و فناوری با حضور فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل، مسئولین علمی استان اردبیل و منتخبین جشنواره با رعایت پروتکل های بهداشتی در سالن شهید حیدری سپاه حضرت عباس (ع) برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل؛ هفتمین جشنواره جهادگران علم و فناوری همزمان با سومین روز از هفته گرامیداشت بسیج با حضور فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل، مسئولین علمی استان اردبیل و منتخبین جشنواره با رعایت پروتکل های بهداشتی در سالن شهید حیدری سپاه حضرت عباس (ع) برگزار شد.

سلامت و امنیت بزرگترین ثروت کشور در برهه فعلی 

 سردار جلیل بابازاده فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) در این مراسم ضمن گرامیداشت هفته بسیج :به جایگاه علم و فناوری در جهان اشاره کرد و گفت: ثروت واقعی ما هم‌اکنون سلامت و امنیت می‌باشد که بسیاری از ملت‌ها در دنیا به این درجه از امنیت ما غبطه می‌خورند.

وی با اشاره به تولید علم و اتکا به تفکرات و ایده نخبگان داخلی گفت: ما با تولید علم و حرکت در مسیر علم و فناوری می‌توانیم علاوه بر حفاظت از خود در برابر تهدیدات دشمن به پیروزی‌های بی‌شماری دست پیدا کنیم.

وی افزود: جامعه به حضور «جهادگران علمی» در عرصه‌های مختلف نیازمند است و سپاه همواره در کنار جهادگران عرصه علم و فناوری خواهد بود و به داشتن اساتید، دانشجویان، علما و... که علم خود را در راه توسعه و آبادانی کشور صرف می‌کنند، افتخار می‌کنیم.

بابازاده خاطر نشان کرد: فراز و نشیب‌های موجود در کشور گذرا است و یقینا این سختی‌ها و دشواری‌ها به پایان می‌رسد اما باید توجه کنیم چیزی که ماندگار خواهد بود مردی و مردانگی برای حل مشکلات کشور بوده و همچنین تمام نامردی‌ها و بی‌مهری‌ها از خاطر فراموش نمی‌شود.

فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل ادامه داد: ما شرایط بسیار سخت و بغرنجی را در مقاطع مختلف سپری کردیم و با عزم و ایمانی راسخ به خداوند و توسل به ائمه اطهار(ع) و همچنین با اراده‌ای شکاف‌ناپذیر بر تمام مشکلات فایق آمدیم.

وی با اشاره به اختتامیه جشنواره بسیج علمی، پژوهشی و فناوری در استان اردبیل، بیان کرد: فعالیت جهادگران بسیجی در سطح استان اردبیل ستودنی است و هفته بسیج بهانه‌ای شد تا از جهادگران برتر در حوزه علم و فناوری استان اردبیل تجلیل به‌عمل بیاید.

نخبگان بسیجی حمایت می شوند

حسین شایقی، رئیس بنیاد نخبگان استان اردبیل  در ادامه این جشنواره با بیان اینکه بسیج در عرصه‌ها و حوزه‌های مختلف با مجاهدت‌های خالصانه منجر به گره‌گشایی ‌های عظیم شده است، گفت: در سطح استان اردبیل نیز ما شاهد این رشادت‌ها و دستاوردها هستیم.

وی توجه به نخبگان و ظرفیت‌های این قشر را متذکر شد و گفت: بدون شک موفقیت در راستای منویات مقام معظم رهبری مستلزم حمایت‌ها و تسهیلاتی است که امید می‌رود  نخبگان و صاحبان ایده و فکر در سطح استان از این حمایت‌ها بهرمند شوند.

ثبت 36 شرکت دانش بنیان ظرف 5 سال در اردبیل

حبیب ابراهیم پور رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل نیز در این مراسم به تشریح  فعالیت‌های پارک علم و فناوری استان پرداخت و گفت: پارک علم و فناوری استان از سال 94 آغاز به کار کرده است که در طول این 5 سال توانسته‌ایم با مشارکت حداکثری نخبگان و صاحبان ایده و فکر 36 شرکت دانش بنیان را در محل دانشگاه یا پارک فناوری راه‌اندازی کنیم.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون 7 شرکت دانش بنیان در دانشگاه محقق اردبیلی و 3 شرکت نیز در دانشگاه آزاد اسلامی فعالیت می کنند گفت: در طول این سال‌ها توانستیم 8 مرکز رشد و 7 مرکز نوآوری را با ظرفیت حداکثری تولید در سطح استان ایجاد کرده و به کار بگیریم.

سخنرانی معصومه فرجی منتخب بسیج جامعه زنان و حسن مددی منتخب بسیج کارگری در کنار پخش نماهنگ و تجلیل از برگزیدگان  هفتمین جشنواره جهادگران علم و فناوری در اردبیل بود.

زمان انتشار: دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۱:۰۷

شناسه خبر: 92984

مطالب مرتبط :
تجلیل

تجلیل از برگزیدگان چهارمین دوره مسابقات قرآن و عترت + عکس

چهارمین دوره مراسم تجلیل از نفرات برتر قرآنی (دانش آموزان و اولیاء) با عنوان قرآن و عترت در موسسه علمی رزمندگان اسلام استان اردبیل برگزار شد.

ببب

جهادگران عرصه علم و فناوری بسیج در ایلام تجلیل شدند

مسئول سازمان بسیج علمی ،پژوهشی و فناوری استان ایلام گفت : در این مراسم ضمن رونمایی از محصولات فناورانه و کاربردی مخترعان بسیجی ، از نخبگان علمی برگزیده جشنواره جهادگران علم و فناوری تجلیل خواهد شد .

میوه خشک

فناوری جدید در صنعت خشک کردن میوه

محققان با استفاده از فناوری باد یونی برای خشک کردن میوه‌ها باعث صرفه‌جویی در انرژی و حفظ مواد مغذی میوه‌ها شدند و توانستند تحول بزرگی در این صنعت ایجاد کنند.

ضد عفونی کننده

به همت جوان نخبه اردبیلی تحقق یافت؛

ابداع دستگاه تمام اتوماتیک ضدعفونی دست

جوان نخبه اردبیلی توانست دستگاه تمام اتوماتیک ضد عفونی کننده دست را ابداع کند که می تواند در کتر از ۲ ثانیه دست ها را ضدعفونی کند.

جشنواره جهادگران زنجان

دبیر جشنواره جهادگران علم و فناوری استان زنجان:

۱۰ اثر برتر داشتیم/ خانه نخبگان بسیج زنجان افتتاح شد+عکس

مهدی اشتری با اشاره به محدودیت های کرونایی ایجاد شده برای برگزاری جشنواره جهادگران علم و فناوری استان زنجان گفت: جشنواره ای که با حدود ۵۰۰ طرح برگزار می شد امسال فقط با ۶۰ طرح آن هم فقط با محوریت شهرستان زنجان برگزار شد اما طرح های ارائه شده بسیار کاربردی و جالب بود

فراخوان انتخاب پژوهشگران و فناوران برتر استان قم در سال ۹۹ اعلام شد

جشنواره پژوهشگران و فناوران برتر استان قم

دبیرخانه کمیته جشنواره ستاد هفته پژوهش و فناوری قم فراخوان انتخاب پژوهشگران و فناوران برتر استان در سال ۹۹ را اعلام کرد.

جشنواره

هفتمین جشنواره جهادگران علم و فناوری در اردبیل برگزار شد به روایت تصویر

هفتمین جشنواره جهادگران علم و فناوری در اردبیل با حضور فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل، رئیس دانشگاه محقق اردبیلی، رئیس بنیاد نخبگان، رئیس پارک علم و فناوری، رئیس جهاد دانشگاهی و دانشوران برگزیده این دوره از جشنواره برگزار شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب