ادعای پژوهشگر هاروارد: پایان همه‌گیری کرونا طی ۶ هفته ممکن بود+عکس

دنیاگیری کروناویروس، ناشی از ویروس کروناویروس سندرم حاد تنفسی ۲ (SARS-CoV-۲) است. این بیماری برای اولین بار در دسامبر ۲۰۱۹ در شهر ووهان استان هوبئی، کشور چین شناسایی شد. در ۱۱ مارس، سازمان جهانی بهداشت شیوع بیماری را دنیاگیری اعلام کرد.

بنا به تحقیق جدید صورت گرفته یک برنامه گسترده و بنیادین تست گیری می‌توانست، همه‌گیری ویروس کووید-19 را تا 6 هفته به طور کلی نیست و نابود کند. این در حالی است که گفته می‌شود میزان انتقال‌پذیری ویروس بین انسان‌های مختلف متغیر بوده‌است، به طوری که برخی از افراد مبتلا، این ویروس را به دیگران منتقل نمی‌کنند، در حالی که برخی دیگر توانستند این عفونت را به چندین نفر گسترش دهند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از ساینس‌الرت، این تحقیق جدید که توسط محققان کالج پزشکی «هاروارد تی-اچ چان» و دانشگاه «کلورادا بولدر» انجام شده، این محققان ادعا می‌کنند که تست‌گیری‌های سریع و در اشل گسترده ویروس کووید-19 مخصوصا برای آن‌هایی که هیچگونه علائمی ندارند، می‌توانست، همه‌گیری این ویروس را در عرض 6 هفته به‌طورکلی از بین ببرد.

پایان همه‌گیری کرونا طی ۶ هفته ممکن است

در این پژوهش که در مجله Science Advances در 20 نوامبر به چاپ رسیده است، ادعا شده  که تست‌گیری سریع حتی با وجود عدم اطمینان کامل به آن، قادر بود تمرکز مسئولین بهداشتی را به جای  قرنطینه و بستن کل اقتصاد معطوف به ایزوله کردن افراد مشخص در خانه‌هایشان کند.

تست‌های سریع علاوه بر آنکه بسیار ارزان‌تر و به صرفه‌تر هستند، می‌توانند در عرض چند دقیقه جواب آزمایش را نشان دهند. این محققان به همین دلیل معتقدند که اگر از نصف جمعیت آمریکا این تست‌های سریع گرفته می‌شد و آنهایی که پاسخ آزمایششان مثبت بود خود را قرنطینه می‌کردند؛ تاثیر این عمل می‌توانست خارق‌العاده باشد.

در همین ارتباط «دنیل لارمور» پروفسور و متخصص علوم کامپیوتری در دانشگاه «بولدر» و نویسنده اصلی این پژوهش می‌گوید: « درحقیقت یافته و نتیجه‌گیری اصلی ما در این پژوهش این بود که وقتی بحث درباره بهداشت عمومی است بهتر است که نتایج تست‌هایی را هرچند با حساسیت و دقتر کمتر امروز داشت به‌جای آنکه نتایج قابل اعتمادتری را فردا از تست‌های بهتر بدست آورده و از آنها استفاده نماییم.»

انتهای پیام/

خبرنگار: تیمور خسروی

زمان انتشار: سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۱:۲۶

شناسه خبر: 93028

مطالب مرتبط :
کشف نانو بدن امیدوار کننده ای در برابر کووید۱۹ تولید شده توسط لاماها

در مصاحبه مدیکال نیوز مطرح شد؛

نانو بدن امیدوار کننده ای در برابر کووید۱۹ تولید شده توسط لاماها

محققان از نانو بدن امیدوارکننده ای تولید شده توسط لاماها خبردادند که می تواند به مبارزه با ویروس کرونا کمک کند، یک نانومد بدن به نام NIH-CoVnb-۱۱۲ بسیار محکم به بخشی از پروتئین سنبله SARS-CoV۲ متصل است که با تعامل گیرنده ACE۲ ارتباط دارد،

نقش میکرو RNA درعفونت کرونا ویروس جدید و بیماری کووید۱۹+ عکس

در مقاله محققان ایرانی بررسی شد؛

نقش میکرو RNA درعفونت کرونا ویروس جدید و بیماری کووید۱۹+ عکس

اکنون، تیمی از محققان از چند دانشگاه معتبر ایران، در مقاله ای نقش میکرو RNA درعفونت کرونا ویروس جدید و بیماری کووید۱۹ را بررسی و گزارش کردند: miRNA های میزبان، می تواند عفونت را تقویت کند و همچنین بسته به نوع آن می تواند به عنوان یک ضد ویروس عمل کند. بنابراین"MiRNA ها می توانند به عنوان وسیله ای برای پیشگیری، تشخیص و بهبود عفونت های ویروسی عمل کنند" ، و زمینه تحقیق در مورد توسعه درمان موثر برای کووید۱۹ را فراهم می کنند.

مهار پاندمی

موثرترین استراتژی برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا+عکس

رویکردهای گوناگونی توسط دولت های مختلف در راستای مقابله با همه گیری ویروس کرونای جدید (SARS-CoV-۲) وجود دارد. متخصصان بهداشت عمومی در خصوص یک راه حل جامع برای مهار پاندمی به اتفاق نظر نرسیده‌اند؛ برخی استفاده از تست‌های سریع و گسترش زیر‌ساخت‌ها و گروهی دیگر از رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم را موثرتر می‌دانند.

کرونا در خون

ویروس کرونا با خون ما دقیقا چه می‌کند؟ پژوهشگر جانزهاپکینز پاسخ می‌دهد

بیماران کرونایی ممکن است، طوفان سیتوکین که باعث افزایش عوامل لخته خون می‌شود را از سر بگذرانند. بیشتر لخته‌های خون معمولا در ریه‌ها و پاها دیده می‌شود. پژوهشگران مرکز جانزهاپکینز به این سوال پاسخ می دهند که ویروس کرونای جدید چه بلایی سر خون ما می ‌آورد.

هاروارد فایزر

محقق هاروارد اثربخشی واکسن کرونای فایزر را زیر سوال برد

ویلیام هازلتین (William Haseltine) محقق برجسته حوزه ژنوم انسان و فارغ التحصیل دانشگاه هاروارد می گوید داده های موجود در خصوص واکسن کرونای فایزر به اندازه کافی اطمینان بخش نیستند. آقای هازلتین فایزر از کمپانی فایزر به دلیل انتشار اثربخشی واکسن بدون ذکر جزئیات بررسی ها انتقاد کرده است.

کرونا و سیاه پوستان

محققان آکسفورد بالاخره فهمیدند چرا سیاه پوستان بیشتر به دلیل کرونا می‌میرند

در ایالات متحده بیش از نصف مرگ‌های ناشی از ویروس کووید-۱۹ به سیاهپوستان و اقوام هیسپونیک اختصاص دارد. آیا نرخ مرگ و میر بالاتر این افراد به دلیل استعداد بیشتر آنها در ابتلا به بیماری است؟ مطالعات محققان دانشگاه ‌آکسفورد یافته های جدیدی را در این حوزه فاش کرده است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب