حمایت از طرح های حوزه سلامت در دستور کار بسیج علمی و پژوهشی ایلام

مسئول سازمان بسیج علیم و پژوهشی استان ایلام اظهار کرد : خوشبختانه در سال جاری با اعلام فراخوان حمایت از طرح ها و ایده های پیشگیرانه و مبارزه با کرونا ، بسیاری از ایده های خلاقانه و نوآورانه حوزه سلامت ، با حمایت مادی و معنوی این سازمان حمایت و به مرجله تجاری سازی رسیدند .

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان ایلام ، محمود علی پور مسئول سازمان بسیج علمی ، پژوهشی و فناوری استان ایلام در گفتگوی تلفنی با خبرنگار این خبرگزاری ، ضمن گرامیداشت هفته بسیج ، از حمایت این سازمان از طرح ها و ایده های حوزه سلامت خبر داد.

 وی با بیان اینکه کارگروه تخصصی سلامت در راستای کارشناسی و حمایت از طرح های این حوزه راه اندازی شده است عنوان کرد : خوشبختانه در سال جاری با اعلام فراخوان حمایت از طرح ها و ایده های پیشگیرانه و مبارزه با کرونا ، بسیاری از ایده های خلاقانه و نوآورانه حوزه سلامت ، با حمایت مادی و معنوی این سازمان حمایت و به مرجله تجاری سازی رسیدند .

اشتغالزایی 40 نفر در قالب یک شرکت دانش بنیان

 علی پور ، با بیان اینکه طرح  ساخت دستگاه ضدعفونی کننده دست با آب از جمله طرح های حمایت شده  این سازمان بوده است عنوان کرد : این طرح بدلیل داشتن شاخصه هایی چون هزینه کم و کیفیت بالا به مرحله تجاری سازی رسید که خوشبختانه توانست در مدت زمان کوتاهی ضمن موفقیت در بازار فروش محصولات ، تعداد قریب به 40 نفر از جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاهی را مشغول به کار نماید .

مسئول سازمان بسیج علمی ، پژوهشی و فناوری استان ایلام ابراز داشت : با توجه به نامگذاری سال 99 با عنوان جهش تولید توسط مقام معظم رهبری( دامت برکاته ) ، تحقق این مولفه ارزشمند ، توسط شورای تخصصی خانه نخبگان بسیج استان در دستور کار قرار گرفت و با راه اندازی و تجهیز مراکز رشد و فناوری ، حمایت از طرح های کاربردی و فناورانه در مرکز هدایت و حمایت و برگزاری جشنواره جهادگران علم و فناوری ، تعداد بیش از 20 طرح علمی و پژوهشی با هدف تحقق شعار جهش تولید مورد حمایت قرار گرفت.

لزوم حمایت مسئولان از نخبگان علمی

این مسئول با بیان اینکه ، نخبگان دارای ایده های خلاقانه و کاربردی بسیاری هستند که نیازمند حمایت مسئولان ذیربط است اذعان کرد : سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان تا سقف 5 میلیون تومان تسهیلات بلاعوض را در قالب قراردادهای حمایت به صاحبان طرح و ایده ها در مرحله پیش رشد پرداخت خواهد کرد ، اما رسیدن طرح اولیه به شرکت دانش بنیان و تجاری سازی محصولات ، نیازمند همت و حمایت مسئولان استانی و کشوری است .

مسئول سازمان بسیج علمی ، پژوهشی و فناوری استان در پایان اظهارات خود عنوان کرد : صاحبان طرح و ایده های کاربردی در حوزه های مختلف علمی خصوصاً حوزه سلامت ، می توانند طرح های خود را جهت حمایت به این سازمان واقع در ایلام –ابتدای حیابان امیرکبیر- موسسه خدمات علمی و آموزشی رزمندگان اسلام ارسال نمایند .

انتهای پیام

خبرنگار: فرشته نیازی

 

زمان انتشار: چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۴:۳۳

شناسه خبر: 93046

مطالب مرتبط :
ز

بیانیه سازمان بسیج علمی و پژوهشی ایلام در محکومیت به شهادت رساندن دانشمند هسته ای کشور شهید محسن فخری زاده :

اقدام وقیحانه دشمن طبل رسوایی آنان را به صدا در آورد

تمامی ملل جهان به درستی دریافته اند که اراده ی جمهوری اسلامی سرآمد همه ی ملت ها بوده و تروریست ها ، نه تنها در جنگ های اقتصادی و تحرکات نظامی علیه این کشور نتوانسته اند ایستادگی کنند ، بلکه هرگونه اقدام وقیحانه عناصر ضدانقلاب ، طبل رسوایی آنان نزد ملت ایران و جهانیان را به صدا آورده است.

لل

گفتکو با مخترع ایلامی احسان شاکری :

نبود سرمایه گذار و مشکلات مالی اصلی ترین چالش مخترعان

مخترع گیت ضدعفونی کننده هوشمند گفت :فرایند تبدیل ایده به طرح و شرکت دانش بنیان نیازمند سرمایه گذار مطمئن است . اما متاسفانه بسیاری از طرح های دانش بنیان که کاربردی و مورد نیاز کشور نیز هستد بدلیل نبود سرمایه گذار بدون استفاده باقی مانده و بی انگیزگی نخبگان از تولید محصولات و اختراعات بعدی را به دنبال دارد.

نقش میکرو RNA درعفونت کرونا ویروس جدید و بیماری کووید۱۹+ عکس

در مقاله محققان ایرانی بررسی شد؛

نقش میکرو RNA درعفونت کرونا ویروس جدید و بیماری کووید۱۹+ عکس

اکنون، تیمی از محققان از چند دانشگاه معتبر ایران، در مقاله ای نقش میکرو RNA درعفونت کرونا ویروس جدید و بیماری کووید۱۹ را بررسی و گزارش کردند: miRNA های میزبان، می تواند عفونت را تقویت کند و همچنین بسته به نوع آن می تواند به عنوان یک ضد ویروس عمل کند. بنابراین"MiRNA ها می توانند به عنوان وسیله ای برای پیشگیری، تشخیص و بهبود عفونت های ویروسی عمل کنند" ، و زمینه تحقیق در مورد توسعه درمان موثر برای کووید۱۹ را فراهم می کنند.

ی

گفتگو با مخترع ماسک ضد ریزگرد

زمینه تجاری سازی اختراعات فراهم شود

علی فتاحی مخترع ایلام اظهار کرد :فرد صاحب ایده از ابتدا تا تکمیل طرح ، تجربیات و شکستهای مختلفی را متحمل می شود ، در صورتی که پایان کارش تنها لوح ثبت اختراع ، رونمایی و عکس یادگاری باشد، سکانسی تلخ در زندگی مخترع حک خواهد شد .

سس

نماینده ولی فقیه در سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام:

حرکت نخبگان علمی حرکتی دینی و الهی است

حجت الاسلام المسلمین علی محمدی اظهار کرد : اختراعات نخبگان علمی نیز بدلیل کاربرد آنها برای جامعه بشری از نمونه های خصلت خیرخواهی برای مردم و از عنایات خداوند به نخبگان است که این علم و توانایی را در آنان تداعی کرده است.

همتی

ترخیص دو بیمار کرونایی در فارس

همتی با اشاره به اینکه تاکنون هیچ مرگ و میری در اثر ویروس کرونا در استان فارس نداشته ایم، تصریح کرد: حال همه افراد مبتلا به کرونا در استان فارس خوب است و دو نفر از آن ها نیز ترخیص شده اند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب