دبیر قرارگاه احمدی روشن ماهنشان:

آب در ماهنشان جیره بندی است

مهدی برجی با بیان اینکه با وجود مجاورت قزل اوزن با شهرستان ماهنشان آب آشامیدنی لوله کشی نشده است گفت: این آب عظیم صرفا مصرف کشاورزی دارد و مردم برای نوشیدن آب باید کارت بکشند و با دبه آب را به منزل جابجا کنند

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از زنجان، آب در ماهنشان فروشی است، فروش آب در قالب بطری های آب معدنی نیست بلکه مردم در دبه های سفید زنگ آب شرب خود را تامین می کنند و مردم برای نوشیدن آب شیرین، هر روز باید دبه‌هایشان را پس از پرداخت الکترونیکی پر کنند.

دبیر قرارگاه احمدی روشن ماهنشان به اشاره به اینکه دبه‌های سفید کوچک و بزرگ ‌بیشتر از هرچیزی در خیابان‌های ماهنشان خودنمایی می‌کنند اظهار داشت: مردم شهرستان ماهنشان در این اوضاع در ساعات مختلف روز باید ‌دبه به دست در راه باجه‌های خرید آب تردد کنند.

نحوه دسترسی به آب آشامیدنی

مهدی برجی با بیان اینکه شهرستان ماهنشان به دلیل واقع شدن در کنار رودخانه قزل اوزن از نعمت آب فراوانی بهرمند است ابراز کرد: شهرستان ماهنشان با توجه به موقعیت جغرافیای خود صرفا برای کشاورزی مناسب است و برای آشامیدن قابل استفاده نیست.

دبیر قرارگاه احمدی روشن ماهنشان، به وعده تامین آب شرب این شهرستان اشاره کرده و گفت: مسئولین حل شدن مشکل آب آشامیدنی را منوط به تکمیل پروژه سد مراش می دانند این در حالی است که سد مراش با کمبود بودجه و ابهامات فراوانی روبروست.

برجی با بیان اینکه اگر این رویه ادامه پیدا کند تا بیست سال آینده آب شیرین به مردم این شهرستان نمی رسد اظهار کرد: کمبود آب شرب سبب شده است که عده ای به حاشیه شهرها مهاجرت کنند و بالطبع با مشکلات جدیدی روبرو شوند.

آب حتی غیر بهداشتی است

مهدی برجی ماندن و سوختن به کوچ کردن را تصمیم مردم عنوان کرده و گفت: مردم به شدت پیگیر مشکلات آب خود هستند تا فرجی شود چرا که آب ملزومات اولیه هر بشریست و از سویی دیگر مهاجرت و کوچ کردن، و اخت شدن با زندگی شهر نشینی مشقت های خاص خود را دارد.

وی افزود: اخیرا برخی باجه های تامین آب شیرین مردم دچار خرابی شده است و تامین آب با دبه که سختی های خود را دارد  با شرایط کرونایی، غیر بهداشتی نیز شده است و این یعنی سلامت مردم ماهنشان در حال تهدید است و باید سریعا برای آن فکری شود.

دبیر قرارگاه احمدی روشن ماهنشان با اشاره به اینکه رودخانه قزل اوزن شهرستان بخش کشاورزی را به شدت تقویت کرده است گفت: با بهره گیری از تکنولوژی نیز می توان در مدت زمان بسیار کمی سامانی به وضعیت آب آشامیدنی داد.

برجی به اقدامات مسئولین مربوطه جهت تصویه آب شور اشاره کرده و گفت: به برکت انقلاب اسلامی امروز تعدادی از روستاها از آب سالم بهرمند هستند اگر چه برخی روستا های دیگر همچنان با مشکلات کم آبی و نبود اب شرب مواجه هستند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۵:۲۳

شناسه خبر: 93061

مطالب مرتبط :
مهدی برجی

دبیر قرارگاه احمدی روشن ماهنشان:

از مسائل ماهنشان دسترسی به فضای آموزش مجازی در اولویت است

مهدی برجی به مسائل مختلف شهرستان ماهنشان از جمله راه مواصلاتی نامطلوب، مسائل زیست محیطی، مدیران غیر بومی و ... اشاره کرده و گفت: دانش آموزان برای آنتن دهی اینترنت گوشی های همراه روزانه چندین کیلومتر را طی میکنند اما با توجه به برودت هوا طی کردن این مسافت طاقت فرسا خواهد بود لذا اولویت مشکلات ماهنشان بهبود زیر ساخت اینترنت است

رضا رمضانی

یادداشت:

سد مراش اما بدون نقاب

دکتر رضا رمضانی کارشناس محیط زیست غیر واقعی بودن برآورد ها و لایه های گچی سد مراش شهرستان ماهنشان را مورد بررسی قرار داده است

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب