بهبودی فناوری چاپ سه بعدی از آلومینیوم

دانشمندان روسیه با افزایش ۱.۵ برابر سختی محصولات، فناوری چاپ سه بعدی از آلومینیوم را بهبود بخشیده اند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل؛ در حالی که قطعات آلومینیومی چاپ سه بعدی به طور فزاینده ای در صنعت هوافضا رایج می شوند، هرگونه ضعف در این قطعات می تواند باعث خرابی فاجعه بار آنها شود. با سختی 1.5 برابر آلومینیوم، یک افزودنی جدید می تواند کمک کند.

این افزودنی توسط دانشمندان دانشگاه NUST MISIS روسیه ساخته شده و از نانوالیاف کربنی ریز تشکیل شده است. اینها به عنوان محصول جانبی از فرآوری گاز طبیعی تولید می شوند و به طور معمول در نهایت دفع می شوند و به طور بالقوه به نوعی آلودگی تبدیل می شوند.

در عوض، آنها به آلومینیوم پودر شده اضافه می شوند. در فرآیند موجود معروف به ذوب لیزری انتخابی، از یک پرتوی لیزر برای ذوب آن پودر در یک الگوی خاص استفاده می شود، و در آن واحد یک لایه از آلومینیوم ذوب شده (و متعاقبا ذوب شده) ساخته می شود

An aluminum component, 3D-printed using the carbon nanofibers

به طور معمول، اختلاف دما بین این لایه ها ممکن است باعث عدم سازگاری ریزساختار محصول نهایی شود، در نتیجه برخی از لایه ها متخلخل تر از لایه های دیگر هستند. از آنجا که نانو الیاف کربن از نظر گرمائی بسیار رسانا هستند، طبق گزارشات، آنها قادرند گرمای لیزر را به طور کامل و یکنواخت توزیع کنند.

در نتیجه، آلومینیوم چاپ سه بعدی دارای تخلخل کم و یکنواخت است، بنابراین ادعا می شود 1.5 برابر سخت تر از آلومینیوم چاپ شده از پودر بدون نانوالیاف اضافه شده است.

این تحقیق با مشارکت موسسه تجزیه و تحلیل Boreskov در حال انجام است و در مقاله ای که اخیراً در مجله Composites Communications منتشر شد، توصیف شده است.

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۹:۰۹

شناسه خبر: 93086

مطالب مرتبط :
سلول خورشیدی

ابداع روش جدیدی برای ساخت سلول ها خورشیدی

محققان دانشگاه استنفورد روش جدیدی برای ساخت سلولهای خورشیدی پروسکایت با سرعت حداکثر ۴۰ فوت (۱۲ متر) در دقیقه ایجاد کرده اند که حتی سریعتر از سیلیکون است.

دو داروی کرونا با حمایت بسیج علمی اصفهان به مرحله تست بالینی رسیده است/ حدود ۶۰ طرح در حوزه معیشت مردم حمایت شده اند

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اصفهان گفت؛

دو داروی کرونا با حمایت بسیج علمی اصفهان به مرحله تست بالینی رسیده/ حدود ۶۰ طرح در حوزه معیشت مردم حمایت شده اند

خالد گمار مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اصفهان، گفت: در بحث داروی کرونا دو دارو داریم که به مرحله تست بالینی رسیده و کارهای آن در حال انجام است، همچنین در رابطه با شعار سال حدود ۶۰ طرح در حوزه معیشت مردم حمایت شده اند.

گازگرفتگی

گزارش//

مسمومیت ۴۴ نفر با گاز منواکسیدکربن در کهگیلویه و بویراحمد/ مهمترین اقدامات در مواجه با فردی که دچار گاز گرفتگی شده است

رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: طی هشت ماه سال جاری، ۴۴ نفر در استان دچار مسمومیت با گاز منواکسید کربن شدند که دو نفر جان خود را از دست دادند.

بازو

ابداع بازوی رباتیک با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی

یک شرکت آمریکایی به نام Unlimited Tomorrow موفق به ابداع بازوی رباتیک با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی شده است.

ز

جهت کاربرد در مهندسی بافت پوست؛

تهیه نانو الیاف رسانا و زیست تخریب پذیر، به عنوان داربست

رعنا سروری، دکتری تخصصی شیمی آلی- پلیمر است که موفق به تهیه نانو الیاف رسانا و زیست تخریب پذیر، به عنوان داربست جهت کاربرد در مهندسی بافت پوست شده است که داربست های نانوالیاف شامل کامپوزیتی از پلیمرهای طبیعی و سنتزی می باشد که دارای خواص رسانایی، مکانیکی، زیست سازگاری و زیست تخریب پذیری مناسب می باشد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب