معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد فارس در گفتگو با علم و فناوری:

احداث و راه اندازی تعداد ۵۴۰ ‪ واحد نیروگاه فتوولتائیک در فارس/ فارس رکوردار تعداد نیروگاه نصب شده در سطح کشور

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد فارس گفت: طرح احداث و راه اندازی نیروگاه های فتوولتائیک در استان فارس با نام طرح برکت آفتاب با همکاری شرکت‌ های توزیع نیروی برق فارس و شیراز اجرا می‌گردد که با احتساب مولدهای خورشیدی که در دو سال گذشته نصب شده، تعداد نیروگاه‌ های فتوولتائیک مددجویان کمیته امداد قریب به ۱۰۰۰ واحد رسیده که بیشترین تعداد نیروگاه نصب شده در سطح کشور می باشد .

اسماعیل جوادی حقیقی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در شیراز با اشاره به راه‌اندازی مولدهای خورشیدی اظهار داشت:  تعداد 540 ‪  واحد نیروگاه فتوولتائیک 5 کیلو واتی برای مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) استان فارس در سال جهش تولید راه اندازی و احداث شده است .

وی ادامه داد: برای احداث هر نیروگاه فتوولتائیک مبلغ 40 میلیون تومان وام از منابع اشتغال روستایی و 5 میلیون تومان هم به صورت بلاعوض پرداخت شده است .

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان فارس درخصوص مبلغ کل پرداختی عنوان کرد: در مجموع مبلغ 21/6  میلیارد تومان تسهیلات و مبلغ 2/7  میلیارد تومان به مددجویان کمیته امداد به صورت بلاعوض پرداخت گردید است.

وی پیرامون اهداف راه اندازی و احداث نیروگاه های فتوولتائیک در استان فارس گفت: کسب درآمد ثابت و پایدار به مدت 20 سال برای مددجویان ، تولید انرژی برق پاک و تجدید پذیر ، کمک به تامین برق در شبکه های برق محلی ، جلوگیری از مهاجرت روستاییان و کمک به توانمندی اقتصادی خانواده های روستایی را از اهداف این طرح  می باشد .

جوادی حقیقی در توضیح بیشتر این طرح بیان داشت: طرح احداث و راه اندازی نیروگاه های فتوولتائیک در استان فارس با نام طرح برکت آفتاب با همکاری شرکت‌ های توزیع نیروی برق فارس و شیراز اجرا می‌گردد که با احتساب مولدهای خورشیدی که در دو سال گذشته نصب شده،  تعداد نیروگاه‌ های فتوولتائیک مددجویان کمیته امداد قریب به ۱۰۰۰ واحد رسیده که بیشترین تعداد نیروگاه نصب شده در سطح کشور می باشد .

وی با بیان اینکه هر نیروگاه 5 کیلو واتی به طور متوسط در فارس سالانه حدود 10 مگاوات برق تولید می کند، تصریح کرد: استان فارس از نظر میزان تابش بهترین پتانسیل برای احداث نیروگاه‌های خورشیدی در کشور را دارد و کمیته امداد امام خمینی استان فارس از این نعمت خدادادی سعی داشته بیشترین بهره را در جهت رونق دادن سفره نیازمندان برده است.

این مقام در گلایه نسبت به گرانی های اخیر اذعان داشت: متاسفانه در ماه‌های اخیر به دلیل افزایش قیمت ارز و افزایش دو برابری قیمت تجهیزات مولدها، سرمایه گذاری را در این بخش را غیر اقتصادی نموده است و جا دارد مسئولین محترم وزارت نیرو و سازمان انرژی های تجدید پذیر اقداماتی را در جهت حمایت از این صنعت به عمل آورند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان فارس به مسئولین وزارت نیرو و سازمان انرژی های تجدید پذیر کشور پیشنهاد کرد: افزایش قیمت تعرفه خرید برق تجدیدپذیر ، پرداخت سوبسید به مالکان نیروگاه توسط دولت و حذف تعرفه‌ های گمرگی به واردکنندگان و شرکت‌های سازنده تجهیزات در داخل کشور از جمله راهکارهای پیشنهادی برای حمایت از صنعت برق تجدیدپذیر می باشد .

 

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 93094

مطالب مرتبط :
نیروگاه های خورشیدی

با راه اندازی نیروگاه های خورشیدی

درآمد پایدار برای مددجویان کمیته امداد

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی استان فارس گفت: با راه اندازی هزار واحد نیروگاه خورشیدی برای مددجویان کمیته امداد استان فارس، سالانه حدود ۹ میلیون و ششصدهزار کیلووات ساعت برق تولید و وارد شبکه برق کشور می شود .

نیروگاه

افزایش استفاده از سوخت مازوت در نیروگاه برق شهید سلیمی نکا

مدیر شرکت پخش فرآوردهای نفتی منطقه ساری، گفت: استفاده از سوخت مازوت به دلیل جلوگیری از قطع گاز خانگی افزایش پیدا کرده است که خانوارها با کاهش ۱۰ درصدی مصرف انرژی زمینه کاهش خاموشی‌ها و استفاده از مازوت را فراهم کنند.

ماسک

ساخت فنی‌ترین دستگاه تولید ماسک کشور در مازندران/ تفاوت قیمتی یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومانی دستگاه تولید داخل با مشابه خارجی

نخبه مازندران با اشاره به حمایت‌های سازمان بسیج علمی از دستگاه تولید ماسک صنعتی در مازندران، گفت: دستگاه تولیدی این مجموعه یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان از مشابه خارجی ارزانتر است

کمیته امداد

تحقق ۱۰۰ درصدی برنامه های ابلاغی در بخش اشتغال کمیته امداد امام خمینی (ره) استان فارس

سید اسماعیل جوادی حقیقی در گفتگو با علم و فناوری از تحقق ۱۰۰ درصدی برنامه های ابلاغی در بخش اشتغال کمیته اماد امام خمینی (ره) استان فارس خبر داد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب