چه زمانی باید به مراکز درمانی مراجعه کنیم؟

معاون اجرایی مرکز بهداشت استان یزد اعلام کرد: قطعاً همه مبتلایان کرونا نیاز به بستری در بیمارستان ها ندارند و توصیه به مردم این است که از حضور غیر ضروری در بیمارستان ها خودداری کنند چون خود می تواند باعث گسترش بیشتر بیماری شود.

دکتر جواد سهیلی معاون اجرایی مرکز بهداشت استان یزد در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از یزد؛ گفت: متاسفانه بیماری کرونا چند ماهی است که کل دنیا و به تبع آن کشور ما را درگیر خود کرده است. همانطور که می دانید هنوز درمان قطعی برای این بیماری کشف نشده و بیشتر درمانهایی که انجام می‌شود برحسب عوارض و مشکلاتی که  به وجود می‌آورد اصطلاحاً درمان حمایتی صورت می گیرد.

وی ادامه داد: توصیه ما  به همشهریان این است که از همان زمانی که احساس کردند مبتلا به بیماری شده اند و دچار علائم کرونا حتی به صورت خفیف هستند حتماً به پزشک مراجعه کنند. سردرد، علائم سرماخوردگی، سرفه، احساس تنگی نفس، تب، دردهای عضلانی، بی حسی پا و از دست دادن حس چشایی و بویایی از جمله این علائم هستند.

این مقام مسئول گفت: همشهریان عزیز در استان یزد می توانند به مراکز منتخب کووید ۱۹ مراجعه کنند و در صورت نیاز و با تشخیص پزشک می‌تواند تست نیز انجام دهند.  بیمارانی که نیاز به انجام تست نداشته باشند می‌توانند بر حسب توصیه‌های پزشک در منزل استراحت کنند.

سهیلی اظهار داشت:قطعاً همه مبتلایان کرونا نیاز به بستری در بیمارستان ها ندارند و توصیه به مردم این است که از حضور غیر ضروری در بیمارستان ها خودداری کنند چون خود می تواند باعث گسترش بیشتر بیماری شود.

وی اعلام کرد: متاسفانه هنوز برای بیماری درمان و داروی قطعی یافت نشده و اکثر داروهای ضد ویروسی که تجویز می شود جهت جلوگیری از تاثیر بیشتر ویروس بوده، لذا به همه توصیه می شود از مصرف خودسرانه دارو خودداری کنند و حتماً مصرف هرگونه دارو با تجویز پزشک صورت پذیرد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۱:۱۶

شناسه خبر: 93101

مطالب مرتبط :
خبرگزاری علم و فناوری

مدیر موسسه خدمات درمانی بسیجیان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد

حمایت مراکز درمانی بسیج از زوج‌های نابارور/کمک ۶۰۰ میلیونی به ۴۰۰ زوج نابارور کهگیلویه و بویراحمد

مدیر موسسه خدمات درمانی بسیجیان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در راستای سیاست افزایش جمعیت، بسیج زوج‌های نابارور را تحت پوشش قرار داده است.

فراوانی نقطه نهایی اولیه در بیماران چاق کووید۱۹دو برابر بیشتر است

محققان دانشگاه آمیان فرانسه گزارش کردند؛

فراوانی نقطه نهایی اولیه در بیماران چاق کووید۱۹دو برابر بیشتر است

گروه غدد درون ریز، بیمارستان دانشگاه آمیان فرانسه، با انتشار یافته های خود در یک مطالعه تحت عنوان"ارتباط بین کلاس شاخص توده بدن و بیماری ویروس کرونا" اعلام کردند:فراوانی نقطه نهایی اولیه (مرگ یا بستری در(ICU در بین بیماران مبتلا به کووید۱۹ برای افراد چاق دو برابر بیشتر از افراد با BMI <۲۵ کیلوگرم در متر مربع است."

ماسک

۴ مرحله بیماری کرونا/ تست خانگی کیفیت ماسک

رئیس شبکه بهداشت اردکان گفت: تشخیص استاندارد بودن ماسک در آزمایشگاه ها امکان پذیر است اما شیوه هایی برای تست خانگی نیز وجود دارد.

میرقانعی

رئیس سازمان بسیج علمی یزد تشریح کرد:

دستاوردهای برگزاری جشنواره جهادگران علم و فناوری در یزد

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان یزد اعلام کرد: جشنواره در قالب کمک های مؤمنانه علمی در راستای کمک به تقویت درسی، ارائه خدمات علمی، آموزشی، مشاوره تحصیلی و جبرانی برای دانش آموزان در شرایط کرونا ادامه خواهد داشت.

داروی ایورمکتین

محققان قزوین به دانش فنی تولید داروی آیورمکتین دست یافتند

رییس پارک علم و فناوری استان قزوین گفت: محققان پارک و دانشگاه علوم پزشکی قزوین به دانش فنی تولید داروی آیورمکتین که در درمان بیماران مبتلا به کرونا موفقیت چشمگیر کارآزمایی بالینی داشته است، دست یافتند.

برگزیده

ایجاد انگیزه با برگزاری جشنواره جهادگران علم و فناوری

برگزاری جنین جشنواره ای باعث ایجاد اگیزه در بین جوانان و اشتغال آفرینان می شود که ایده های خویش را به اشتراک گذاشته و منجر به خلاقیت و نتایج مطلوبتری خواهد شد.

البببببب

سوال جدید دانشمندان :

مصونیت COVID ۱۹ شش ماه یا بیشتر

شواهدی در حال ظهور است که ویروس کرونا در برخی افراد به طور بالقوه باعث محافظت طولانی مدت می شود.

الکترونیک

تمام فعالیت های بسیجی نخبه یزدی؛

از توسعه موتورهای برقی تا طراحی و ساخت لباس هوشمند

پورحکاک جوان ۲۶ ساله یزدی باحمایت سازمان بسیج علمی یزد علاوه بر توسعه موتورهای برقی اکنون موفق به طراحی و ساخت لباس هوشمند شده است.

کادر درمان

گزارش تصویری؛

تلاش های بی وقفه کادر درمان برای بهبود وضعیت بیماران کرونایی

پزشکان، پرستاران و کادر درمان با شیوع ویروس کرونا در خط مقدم مبارزه با این ویروس قرار دارند و به صورت شبانه‌روزی در پیشگیری از شیوع این ویروس، قطع زنجیره انتقال و بهبود بیماران مبتلا به ویروس کرونا تلاش می‌کنند. (عکس: محمدکاظم منصوروار از فسا)

نصیری

مشاور ارشد سازمان جهانی بهداشت:

ارزشیابی واکسن کرونا سال ها به طول می انجامد/ روند طولانی واکسیناسیون یک کشور

نصیری اظهار داشت: از ابتدای فرآیند واکسیناسیون در یک کشور تا زمانی که همه ی کشور واکسینه شوند امکان دارد ۹ ماه الی ۱ سال طول بکشد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب