با حضور ریاست سازمان بسیج دانشجویی کشور ؛

طرح جامع مجازی راه مهندسی در استان همدان افتتاح می‌شود + فیلم

مراسم افتتاح طرح جامع مجازی راه مهندسی در استان همدان، یکشنبه، ۱۶ آذر، با حضور رئیس سازمان بسیج دانشجویی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از همدان  مراسم افتتاح طرح جامع مجازی راه مهندسی در استان همدان، یکشنبه، ۱۶ آذر، با حضور رئیس سازمان بسیج دانشجویی برگزار می‌شود .

بهنام محمدی، مدیر پژوهش و فناوری سازمان بسیج دانشجویی استان همدان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری گفت : از آنجا که اصلی‌ترین تشکل موثر دانشجویی در گفتمان‌سازی ؛ جریان‌سازی و مطالبه‌گری در عرصه جهاد علمی بسیج دانشجویی است توجه به این عرصه همت مضاعفی را می طلبد لذا دانشجویان جهادگر علمی باید نسبت به ایجاد امید و حس خودباوری و نشاط علمی در فضای علمی دانشگاه و ایجاد دید جامع نسبت به فعالیت های علمی در دانشجویان بسیجی ، دغدغه و آگاهی داشته باشند .

محمدی در ادامه گفت : یکی از برنامه ها که به دنبال اجرای آن هستیم ایجاد و راه اندازی انجمن های تخصصی به صورت رشته ای و میان رشته ای است که هدف از ایجاد این انجمن ها تحقق خواست مقام معظم رهبری مبنی بر گفتمان سازی مسائل اصلی نظام توسط تشکل های دانشجویی است .

 مدیر پژوهش و فناوری سازمان بسیج دانشجویی استان همدان در مورد طرح جامع مجازی راه مهندسی که قرار است در این استان برگزار شود گفت : طرح جامع راه مهندسی نیز که مشابه آن سال‌های گذشته به صورت حضوری در دانشگاه‌های متعددی اعم از صنعتی شریف، تهران، صنعتی امیرکبیر، سهند تبریز و ... به شکلی موفق اجرا شده است به بررسی مشکلات دوران تحصیل دانشجویان و عدم اهتمام به حل دغدغه‌های ذهنی آن‌ها می‌پردازد و تلاش می‌کند تا دانشجویان را به سمت آگاهی و دغدغه مندی نسبت به مسائل کشور و تقویت دید جامع و تخصصی آنها نسبت به رشته‌ها و فضای کاری آینده خود هدایت کند .

محمدی در مورد اهداف برگزاری این طرح نیز گفت : با اجرای مجازی این طرح در دانشگاه های هدف استان همدان، علاوه بر تحقق هدف آن یعنی هدایت بسیاری از نخبگان به سمت مسائل موجود در کشور ، ان شاء الله گامی مهم به سمت تحول بزرگ آموزشی و تربیتی در دانشگاه‌ها برداشته خواهد شد ؛ چرا که یکی از راه‌های ایجاد تحول در بدنه‌ی آموزش عالی کشور، اصلاح نگرش دانشجویان نسبت به کیفیت تحصیل در دانشگاه و در نتیجه مطالبه‌ی اصلاح نظام آموزشی و پژوهشی از مسئولین و نقش‌آفرینان این حوزه است .

پوستر طرح جامع مجازی راه مهندسی

وی در ادامه گفت : طرح جامع مجازی کشوری راه مهندسی با برگزاری سلسله برنامه‌ها، نشست‌های سراسری کشوری ، نشست های استانی ، بازدیدهای میدانی حضوری و مجازی و جلسات پرسش و پاسخ آنلاین به صورت عمومی و تخصصی و میان رشته ای ، پیرامون چندین بحث مشخص تحت عنوان هفت گام اساسی و مهم در خدمت دانشجویان رشته فنی و مهندسی خواهد بود .

محمدی در مورد زمان برگزاری این طرح گفت : این طرح  در روز دانشجو یعنی ۱۶ آذر  با برگزاری مراسم افتتاحیه و حضور ریاست محترم سازمان بسیج دانشجویی کشور، جناب آقای دکتر محمدجواد نیک روش و ریاست محترم دانشگاه صنعتی همدان  به همت ناحیه بسیج دانشجویی استان همدان و بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی همدان آغاز می شود و تا اردیبهشت ماه سال آینده ادامه خواهد داشت و مخاطبان طرح جامع مجازی راه مهندسی، دانشجویان دانشگاه‌های سراسر استان در رشته فنی و مهندسی هستند .

سامانه ثبت نام طرح جامع مجازی راه مهندسی

محمدی در مورد شرایط ثبت نام و شرکت در این طرح نیز گفت: هم اکنون با توجه به شرایط پیش‌آمده و عدم امکان برگزاری کلاس‌های حضوری در نظر داریم طرح فوق را از طریق "سامانه طرح جامع راه مهندسی" به نشانی rahmohandesi.ir به صورت مجازی در سراسر استان همدان برگزار نماییم. با توجه به اینکه این طرح در سایر استان های کشور نیز اجرا می شود تمامی دانشجویان می‌توانند با عضویت در سامانه و ایجاد صفحه پروفایل شخصی از اخبار "راه مهندسی" سایر استان‌ها نیز مطلع شوند. دوره های مجازی به صورت ترکیبی از کلاس‌های آموزشی برخط (آنلاین) و برون خط (آفلاین) برگزار خواهد شد و تمامی برنامه ها و فعالیت ها از طریق "سامانه طرح جامع راه مهندسی" برگزار خواهد شد.

( جهت ثبت نام در این طرح می توانید از اینجا اقدام نمایید . )

محمدی در پایان گفت: در طول اجرای این طرح، مدعوین و اساتید دعوت شده از میان اعضای هیات علمی دانشگاه‌‌ها، فارغ التحصیلان دانشگاهی، مدیران و کارآفرینان موفق شرکت‌های صنعتی و دانش بنیان و ... بومی این استان خواهند بود و به منظور سنجیدن میزان رضایت دانشجویان از برنامه‌ها و یافتن دغدغه‌های جاری آنان ، در پایان هر یک از برنامه‌های این طرح جامع ، از دانشجویان نظرسنجی به عمل می آید.

انتهای پیام /

خبرنگار : سجاد عبدلی

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۵:۰۰

شناسه خبر: 93327

مطالب مرتبط :
۱

علم و فناوری گزارش می دهد؛

محصولات گلخانه ای همدان بر سر سفره کشورهای عربی/ توسعه کشت گلخانه ای باعث اشتغال هزار و ۴۵۰ نفر گردیده است

حجت‌الله شهبازی، مدیر امور باغبانی سازمان جهادکشاورزی همدان ، با بیان اینکه در سال جاری بیش از ۳۵ هکتار گلخانه در استان احداث شده است اظهار کرد: صادرات محصولات گلخانه‌ای استان از سال ۹۷ آغاز و در سال جاری نیز به کشورهای حاشیه خلیج فارس و عراق صادر شده است.

۱

این گجت می تواند با تولید امواج الکترومغناطیسی آلودگی وسایل شما را پاک کند !

به تازگی گجت هوشمندی به نام "Sonic Soak" ساخته شده است که می تواند با تولید امواج الکترومغناطیسی و بدون نیاز به هیچ گونه مواد ضدعفونی کننده ، انواع کثیفی و آلودگی را از وسایل شما پاک نماید.

استاندار خوزستان

در نامه بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد انجام شد

دعوت از استاندار خوزستان برای پاسخگویی به سوالات دانشجویان اهوازی

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اهواز در نامه ‌ای خطاب به استاندار خوزستان از وی درخواست کرد تا در جمع دانشجویان حضور یابد و پاسخگوی سوالات نمایندگان دانشجویان، جامعه‌ی دانشگاهی و مطالبات مردم در خصوص مسائل استان مظلوم خوزستان باشد.

۱

علم و فناوری گزارش می دهد؛

واکسن سرطان چیست و چگونه عمل می کند ؟/ درمان همزمان سه نوع سرطان با یک بار تزریق امکان پذیر شد

دانشمندان انگلیسی برای اولین بار در جهان موفق به ساخت نوعی واکسن شده اند که با تزریق آن می توان بدن خود را برای درمان و پیشگیری همزمان سه نوع سرطان مقاوم نمود.

۱

توسط مخترع همدانی انجام شد؛

ساخت زنجیرچرخ الکترومکانیکی که بدون نیاز به کمک انسان نصب می شود+عکس

مهندس میلاد فراهانی، مسئول هسته پژوهشی مکانیک بسیج دانشگاه بوعلی سینا موفق به ساخت زنجیر چرخ الکترومکانیکی با قابلیت کنترل لغزش و امکان دستیابی به پایداری جانبی در شرایط گوناگون جاده ای شده است که علاوه بر مزیت های فراوانی که دارد می توان به راحتی آن را نصب و استفاده نمود.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب