نخبه علمی بیرجندی:

​طراحی و ساخت " ماشین انرژی " توسط نخبه علمی بیرجندی / تقدیر از بسیج علمی جهت حمایت های مادی و معنوی

​کاورسی از طراحی و ساخت ماشین انرژی خبر داد و گفت: این ماشین علاوه بر قابلیت جابجایی آسان می تواند در اکثر سازمانها ،ارگانهای نظامی و مناطق عشایری مورداستفاده قرار بگیرد.

عبدالله کاوسی نخبه علمی بیرجندی در گفتگو با خبرگزاری علم و فن آوری از خراسان جنوبی اظهارداشت: از دوران دبیرستان ودانشجویی پیگیر دوره های آموزشی و تجربه در حوزه های برق بوده ام.

وی با اشاره به طرحی" ماشین انرژی" بیان کرد: اهداف ومعرفی فن ا وری بکار رفته شده در ماشین انژری شامل؛ فرایند و روش اجرا بطور کامل درآن از تجهیزات ساخت داخل از جمله پنل خورشیدی، موتور برق شاسی و اینورتر باتری استفاده می شودو خروجی سینوسی برق شهری را در اختیارمان برای مصرف کننده ها با توان بالا قرار می دهد.

وی ادامه داد:. این ماشین بر روی یک صندلی چرخ دار قابل حمل سوار است که قابلیت جابجایی و بکسل را دارد و به عنوان پدافند غیر عامل نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

"ماشین انرژی" میل هایی تعبیه شده است

این نخبه بیرجندی با اشاره به اینکه در چهار طرف "ماشین انرژی" میل هایی تعبیه شده که تا فاصله 20متر می توان از آن خروجی برق برای مصارف گرفت، گفت: این ماشین قابلیت استفاده در اکثر سازمانها از جمله هلال احمر،ارگانهای نظامی ودیگر سازمان ها است.

وی تصریح کرد: شایان ذکر است که تکنولوژی اینورتر قابلیت سوییچ میلی ثانیه ای برق acdcرا دارد .

کاوسی عنوان کرد: در "ماشین انرژی" موقعیت هایی از جمله یخچال آبسردکن مخزن سوخت ... تعبیه شده است.

وی با بیان اینکه دو پنل به همدیگر موازی شده و برق dcتولیدی توسط نور خورشید از پنل منتقل و به کنترل شارژمی شود، گفت: از یکی از خروجی های کنترل شارژ برای مصارف dcتا توان 24ولت واز یکی از خروجی های دیگر آن به عنوان ورودی باتری استفاده کرده که خروجی باتری را نیز به اینورتر وصل کرده واز خروجی اینورتر برق شهری 220ولت برای مصارف استفاده می کنیم.

اختراع و قلب تپنده هر محصول فروش آن است

این نخبه علمی بیرجند افزود: از این ماشین می توان برای مصارفی که مصرف کمتر دارند و  پکیج های عشایری می تواند استفاده کرد.

وی هدف از اختراع و قلب تپنده هر محصول را فروش آن دانست و عنوان کرد: فروش مهمترین مشکل ما است و گلایه من از مسئولین امر، این است که هر اختراعی که انجام وبه مرحله تجاری سازی می رسد به فروش نیز برسد و این موضوع حمایت مسئولین را می طلبد.

مسئولین از مخترعین حمایت کنند

این نخبه علمی با بیان اینکه صرفا ایده تنهانباید عملیاتی و بهره برداری باشد، گفت: باید همه طرح ها و ایده هایی که به مرحله تجاری سازی می رسند پشتوانه ای سازمانها و ارگانها نیز داشته باشند.

وی ضمن تقدیر ازبسیج علمی، پژوهشی و فن آوری یادآورشد: از مسئول بسیج علمی که مکان کارگاهی برای کارهای الکتریکال وفعالیت در اختیار من و هم تیم هایم قرار دادند تشکر می کنم.

انتهای پیام/ 

زمان انتشار: دوشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۰:۰۰

شناسه خبر: 93348

مطالب مرتبط :
​۱۵ درصد از دانش آموزان استان از شبکه ملی شاد بهرمند نسیتند

رئیس اطلاع رسانی و مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی خبر داد:

​۱۵ درصد از دانش آموزان استان از شبکه ملی شاد بهرمند نسیتند

​حسینی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۵ درصد از دانش آموزان استان از شبکه ملی شاد بهرمند نسیتند، گفت: نیازمند حمایت خرین برای خرید گوشی و تبلت هستیم.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب