اهرم حمایتی از کشاورزان وجود نداشته باشد آسیب می بینند/ ۵۰ درصد سطح زیر کشت محصولات کشاورزی تحت پوشش بیمه هستند

سرپرست گروه بیمه محصولات کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: ۵۰ درصد از سطوح زیر کشت محصولات کشاورزی تحت پوشش بیمه هستند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری ؛ دکتر احمد کریم زاده سرپرست گروه بیمه ای محصولات کشاورزی چهارمحال و بختیاری امروزدرنشستخبریاظهار کرد: سالیانه مخاطرات طبیعی محصولات کشاورزی را مورد تهدید قرار می دهد.

وی با اشاره به اینکه خطرات مانند سرما، یخبندان، بارش تگرگ، بارش های شدید ،زلزله و در کل حوادث طبیعی کشاورزان را مورد تهدید قرار می دهد تصریح کرد: کشاورزان در معرض خطر بلاهای طبیعی هستند.

کریم زاده  با اشاره به اینکه اگر اهرم حمایتی از کشاورزان ما وجود نداشته باشد ان ها آسیب جدی میبینند گفت: با تحت پوشش قرار گرفتن بیمه کشاورزی آسیب ها را می توانند به حداقل برسانند.

وی با اشاره به اینکه کشاورزان و دامداران ما از وضعیت اقتصادی خوبی برخوردار نیستند عنوان کرد: باید کشاورزان و تولیدکنندگان این عرصه مورد حمایت قرار گیرند که بتوانند به تولیداتشان ادامه دهند.

کریم زاده با بیان اینکه دولت ها همواره سعی کرده اند تولید کنندگان را مورد حمایت قرار دهند گفت: در گذشته صندوقی به نام صندوق کمک وجود داشت و کشاورزان که سالیانه خسارت می خوردند از این محل پرداخت هایی در راستای حمایت از ان ها پرداخت می شد.

وی افزود: از سال ۶۲ ساز و کار بیمه کشاورزی مطرح شد و به عنوان یکی از اهرم های حمایتی دولت ها قرار گرفت.

کریم زاده با تاکید بر اینکه بیمه کشاورزی با مشارکت کشاورزان انجام می شود گفت: حق بیمه به عنوان سهم بیمه کشاورز بر عهده کشاورز است و دولت هم به عنوان سهم دولت  از این طریق به کشاورزان کمک می کند.

وی با اذعان بر اینکه در حال حاضر ۵۰ درصد سطوح زیر کشت تحت پوشش بیمه قرار دارند گفت: ما در تمام زیر بخش های کشاورزی فعالیت داریم.

کریم زاده افزود: دام،طیور،ابزیان،زنبور عسل محدودیت زمان ندارد و در تمام سال می توانند بیمه شوند اما زراعت تا پایان آذر ماه و باغات تا پایان دی ماه می توانند تحت پوشش بیمه قرار گیرند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به شیوع کرونا امسال کشاورزان می توانند از طریق تماس اطلاعات محصولات را ارائه دهند و به صورت غیر حضوری بیمه برای آن ها صادر می شود.

 

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۲:۴۸

شناسه خبر: 93371

مطالب مرتبط :
مشكل اصلي قشر جامعه مامايي، عدم پوشش بيمه اي از خدمات است

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می‌دهد؛

مشكل اصلي قشر جامعه مامايي، عدم پوشش بيمه اي از خدمات است

کارشناس مامایی مهم‌ترین مسئله در بخش مامایی را بیمه مراجعه کننده خواند و بیان کرد: متاسفانه هنوز پشتیبانی از طرف بیمه‌ها برای ماماها اعمال نشده و تعدادی از داورها، سونوگرافی، آزمایش و برخی از خدمات پاراکلینیکی را تحت پوشش قرار نمی دهند.

۱

کشاورزی حفاظتی، پاسخی عملی برای فائق آمدن بر مشکلات کشاورزی رایج است

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت:کشاورزی حفاظتی، پاسخی عملی برای فائق آمدن بر مشکلات کشاورزی رایج است.

برزگر

چهارمحال و بختیاری در حوزه بازرگانی ضعیف عمل کرده است/ضریب خودکفایی را باید بهبود ببخشیم

معاون بهبود و تولیدات گیاهی چهارمحال و بختیاری گفت: چهارمحال و بختیاری متاسفانه در حوزه بازرگانی خوب عمل نکرده و نیاز است در این زمینه تقویت شود.

احمد رضا بسیج

کارشناس مسائل سیاسی؛

FATF ربطی به بلوکه شدن پول ایران ندارد / نظام تحریم ها در واقع نظام ارزشی است

کارشناس مسائل سیاسی گفت: پول هایی که در زمان رژیم پهلوی به امریکا برای خرید هواپیما داده بودند به ما پس ندادند و انفجار ساختمان تفنگ داران آمریکایی را بهانه قرار دادند در صورتی که آن انفجار ربطی به ایران نداشت و کار گروه های مسیحی بود.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب