تولید گاز مصنوعی با استفاده از تغییرات دما

دانشمندان چینی با استفاده از نانوپلیت هایی که از تغییرات دما نیرو تولید می کنند، متانول مصنوعی ایجاد می کنند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل، از آنجا که جهان از سوخت های فسیلی که صدها سال منبع اصلی انرژی بشریت بوده اند فاصله می گیرد، تبدیل CO2 به سوخت های هیدروکربن می تواند راه حل ایده آل برای مقابله با مشکلاتی مانند بحران انرژی و اثر گلخانه ای باشد.

این فرآیند معمولاً به دمای عملیاتی بسیار بالا نیاز دارد، اما ممکن است در آستانه تغییر باشد.

در حالی که روشهای زیادی برای تبدیل CO2 به سوختهای آلی بررسی شده است، محدودیتهایی وجود داشت. اکنون، یک تحقیق توسط دانشمندان چینی یک راه حل بالقوه دارد.

Scientists Can Make Synthetic Gas Out of Thin Air, Says Study

در فرآیندی که محققان آن را "کارآمد، مقرون به صرفه و سازگار با محیط زیست" می نامند، تیم با استفاده از نانوپلیت هایی که از تغییرات دما نیرو تولید می کنند، متانول مصنوعی ایجاد می کنند.

اگر زیست پذیر باشد، این می تواند راهی پاک برای حذف CO2 از جو در هنگام تولید سوخت های مصنوعی فراهم کند.

متانول را می توان با هیدروژناسیون CO2 از هوا به بنزین تبدیل کرد، با این حال، همانطور که محققان اظهار داشتند، این فرایند به محدود کردن عملکرد متانول و دمای عملیاتی بسیار بالا مانند 400 500 درجه فارنهایت (200–250 درجه سانتیگراد) و فشارهای بالا (5-10 مگاپاسکال) نیاز دارد.

محققان توانستند راهی برای استفاده از تغییر درجه حرارت محیط در طی یک روز برای تولید برق و استفاده از آن برای ترکیب CO2 از هوا با آب و ایجاد متانول پیدا کنند.

محققان نوشتند که مواد نانوساختار پیرو الکتریکی برای استفاده از تغییرات دما و کاهش CO2 برای متانول نشان داده شده است. به منظور هدایت کاهش کاتالیزوری دی اکسید کربن متانول در دمای بین 59 درجه فارنهایت و 158 درجه فارنهایت (15 درجه سانتیگراد و 70 درجه سانتیگراد)، که به مراتب بهتر از ارقام قبلی هستند، از نانوپلیتهای تنگستات بیسموت پروسکیت لایه ای استفاده شد. آنها انرژی گرمایی را از تغییرات دما برداشت کردند.

از طریق این تکنیک، محققان اظهار داشتند که عملکرد متانول، که قبل از آن محدود بود، می تواند پس از تجربه 20 چرخه تغییر دما" تا 55.0 میکرومول در 1 باشد.

این "مسیر کاهش CO2 کاتالیزوری پیروالکتریک" که به تازگی کشف شده است، ممکن است دانشمندان را قادر به استفاده از تغییرات دمای روزانه در آینده تولید متانول کند.

این مقاله در Nature Communications منتشر شده است.

زمان انتشار: دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۸:۴۸

شناسه خبر: 93579

مطالب مرتبط :
استنت

تنفس راحت تر با استنت های تجزیه پذیر

محققان برای اولین بار استفاده موفقیت آمیز از یک استنت نای آلیاژ منیزیم کاملاً تجزیه پذیر را نشان می دهند که در تصویر تخریب می شود و نیازی به حذف ندارد.

۱۲۳۴

علم و فناوری بررسی می کند :

مزایا و معایب کلاس های آنلاین

کلاس های آنلاین چند سالی است که مخاطبان زیادی دارند و دانش آموزان و دانشجویان در سراسر جهان از آن استفاده می کنند. هر چند استفاده از کلاس های مجازی مشکلاتی را ایجاد کرده است و نیازمند زیرساخت های مناسب می باشد.

سید نصیر حسینی

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد

مانع تراشی دشمنان بر سر راه پیشرفت علمی ایران/ تولید واکسن بومی کرونا یک موفقیت علمی مهم است

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج گفت: دشمنان برای مانع تراشی بر سر راه رشد، توسعه و پیشرفت علمی کشور تلاش کرده و در این زمینه نیز از هیچ اقدامی دریغ نمی کنند.

اولین شبکیه مصنوعی بیوهیبرید با سلولهای فیبروئین ابریشم و شبکیه ساخته شد

یک تحقیق بین المللی گزارش کرد؛

اولین شبکیه مصنوعی بیوهیبرید با سلولهای فیبروئین ابریشم و شبکیه ساخته شد

یک تحقیق بین المللی به سرپرستی دانشگاه کامپلوتنسه مادرید گزارش کرد: در یک گام اساسی برای حل مشکل کبودی ناشی از دژنراسیون ماکولا (AMD) که ۱۹۶ میلیون نفر در جهان را درگیر کرده است، اولین شبکیه مصنوعی بیوهیبرید با سلولهای فیبروین ابریشم و شبکیه ساخته شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب