اگر به باشگاه می‌روید این ماده شیمیایی می‌تواند شما را به کشتن دهد

کشف یک ماده شیمیایی جدید در باشگاه های ورزشی نگرانی هایی را درباره تاثیرات آن بر انسان به وجود آورده است.

اوایل ماه ژانویه است، ماهی که معمولا بسیاری اما برای خنثی‌کردن غذاهایی که در تعطیلات خوردیم به باشگاه‌ها مراجعه می‌کنیم. اگر به دنبال انگیزه‌ای برای رفتن به باشگاه می‌گردید لطفا از خواندن این مطلب خودداری نمایید.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از ifl science، یک مطالعه جدید که در مجله هوای فضای داخلی منتشر شده است، نشان می‌دهد که هوای یک باشگاه ورزشی ترکیبی شیمیایی از نفس انسان، عرق و محصولات پاک‌کننده است. این مطالعه نشان می‌دهد که یک فرد درحال ورزش کردن به اندازه 5 نفر در حالت ایستاده مواد شیمیایی ساطع می‌کند.

این ماده شیمیایی می‌تواند شما را به کشتن دهد

از این جالب‌تر محققان در این پژوهش نشان دادند که چطور اسیدهای آمینه حاصل از عرق و یا نفس انسان می‌توانند از نظر شیمیایی با مواد ضدعفونی کننده و تمیزکننده اطراف تجهیزات بدنسازی ترکیب شوند و مواد شیمیایی جدیدی معلق در هوا ایجاد نمایند. ترکیب بوی بدن‌ها عرق کرده و اسپری‌های خوشبو و تمیزکننده در باشگاه‌های ورزشی می‌تواند مواد شیمیایی جدید معلق در هوا را تولید کند.

دانشمندان دانشگاه «کلورادو» برای انجام این پژوهش باشگاه ورزشی دانشگاه خود مجهز به ابزارهای نمونه‌برداری هوا با هدف نظارت بر مواد شیمیایی موجود در هوا کردند. آنها مواد شیمیایی موجود هم پیش از تمرین هم حین آن و نهایتا پس از تمرین مورد بررسی قرار دادند. نتایج نشان داد که همزمان با پمپاژ دی اکسید کربن در حین تمرین، انسان می‌تواند معجونی از ترکیبات آلی فرار را که به راحتی در هوا تبخیر می‌شود را از طریق عرق و نفس خود دفع نماید.

تنها انسان‌ها البته مواد آلی فرار تولید نمی‌کنند، بلکه این مواد از محصولات رنگ‌ها و محصولات بهداشتی نیز ساطع می‌شود که در باشگاه ورزشی ترکیب این دو باهم معجونی جدید درست می‌کند. اسید آمینه یا آمینو اسید در شیمی به هر مولکولی که شامل گروه‌های کاربردی آمینه و کربوکسیلیک اسید است گفته می‌شود.

اسید آمینه واحد تشکیل دهنده پروتئین است. اسیدهای آمینه در هنگام ساخته شدن پروتئین‌ها از RNA پیام بر یا mRNA به یکدیگر می‌پیوندند. در زیست‌شیمی به اسیدهای آلفاآمینو یعنی آن اسید آمینه‌هایی که در آنها گروه های آمین و کربوکسیل هر دو به کربنی یگانه چسبیده‌اند اسید آمینه می‌گویند. آنها فقط به یک دسته تقسیم می‌شوند.

انتهای پیام/

خبرنگار: تیمور خسروی

زمان انتشار: یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۰:۰۰

شناسه خبر: 93670

کلید واژه‌ها:
مطالب مرتبط :
سالن ورزشی

آيا ورزش کردن در سرما باعث لاغری بیشتر می‌شود؟

ورزش کردن در هوا سرما احتمالا باعث سوختن چربی‌های بیشتری می‌شود، البته لازم به ذکر است که این فواید بر مدت طولانی باقی نمی‌ماند.

یی

از سیرتا پیاز برنامه غذایی سالمندان و روند کاهش بیماری ها

کاش وزن و سلامتی در سالمندی یک چالش است

افراد که پا به سن می گذارند اصطلاحا به میان سالی نزدیک می شوند با توجه به اینکه شاخص توده بدنی افزایش یافته شاهد اضافه وزن و کاهش متابولیسم بدن هستند. با افزایش سن، بدن ما به روشی مشابه با گذشته به تلاش هایی که برای کاهش وزن انجام می دهیم، پاسخ نمی دهد. در حقیقت، افزایش وزن با افزایش سن شرایطی معمول است.

ورزشکاران قمی

انجام تست کرونا برای ورزشکاران قم به صورت نیم بها انجام میپذیرد

تست کرونا برای ورزشکاران قمی بصورت نیم بها

گلفشان گفت:با پیگیری و مساعدت هیئت پزشکی ورزشی قم تست PCR برای ورزشکاران استان به صورت نیم بها انجام می شود.

۱۲۳

جنون «زیبابی اندام و بدن‌سازی» ناباوری در مردان را افزایش داده است

آنطور که بی‌بی‌سی گزارش می‌دهد به این پدیده پارادوکس «ماسمن-پاسی» اطلاق می‌شوند. استفاده از هورمون‌های استروئیدی، قرض‌های ضدچاقی و چین و چروک صورت می‌تواند به باروری آسیب برساند. به علاوه این وسواس برای بزرگ‌تر شدن و بیشتر دیده شدن در روابط آنها نیز تاثیر گذار است. بسیاری از زوج‌ها با فکر کردن به این موضوع دچار دلهره می‌شوند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب