فرمانده سپاه تهران بزرگ:

موفقیت طرح هوشمندانه شهید سلیمانی در مهار کرونا/ دانش توانایی و تسلط می‌آورد

فرمانده سپاه تهران بزرگ بیان کرد: طرح شهید سلیمانی طرحی بسیار هوشمندانه و علمی است که به همت بسیج جامعه پزشکی کشور در سازمان بسیج طراحی شد و به موفقیت چشمگیری رسید.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری تهران بزرگ؛ سردار حسن حسن زاده فرمانده سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ در خصوص فعالیت سپاه و اجرای موفق طرح شهید سلیمانی گفت: فعالیت های سپاه و بسیج از زمان شروع اپیدمی کرونا با حضور داوطلبانه بسیجیان در زمینه های ضدعفونی کردن محلات و وسایل عمومی و همچنین حضور داوطلبانه و شجاعانه طلاب بسیجی برای تدفین متوفیان کرونا شروع شد.

وی با اشاره به چهار دوره کمک های مومنانه که صورت گرفته است، بیان کرد: در بحث کمک مومنانه و مساوات که پیرو فرمایش مقام معظم رهبری برای کمک به افرادی که به طور مستقیم و غیر مستقیم از بیماری کرونا آسیب دیده بودند، موج گسترده ای از مردم و خیرین تمام مساجد به راه افتاد. در ابتدا از محله های کم برخوردار شروع شد تا اینکه به مرور زمان به بانک اطلاعاتی کاملی از افراد آسیب دیده دست پیدا کردیم و متناسب با نیاز آنها پیش رفتیم و علاوه بر بسته های معشیتی کارت هدیه نیز به آنها اهدا شد تا بتوانند بخشی از نیازهای خود را تامین کنند. که در حال حاضر این کمک ها با اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی هدفمند شده و با حفظ حرمت و آبروی افراد اجرا می‌شود.

سردار حسن زاده افزود: به افرادی که بیمار کرونای و یا غیر کرونایی در منزل داشتند و همچنین به افراد سالمندی که در معرض بیماری بودند آبمیوه تازه، غذا و سوپ آماده و گرم تهیه و بین آنها توزیع می‌شد.

فرمانده سپاه تهران بزرگ گفت: سردار سلامی فرمانده کل سپاه پاسدران قرارگاهی با نهاد هایی مثل بنیاد مستضعفین، کمیته امداد، بنیاد برکت و سپاه و بسیج تشکیل داد تا بتوان با هم افزایی کمک های مردم خیر را جمع آوری و به صورت هدفمند در بین نیازمندان توزیع کرد.

این مقام مسئول در خصوص تولید ماسک گفت: یکی از اقداماتی که در بسیج انجام شد تولید ماسک به شکل های مختلف و کاملا استاندارد بود که به لطف خدا در این زمینه ضمن خودکفایی کشور به صادر به کشورهای دیگر نیز رسیدیم که الحمدالله اکثریت افراد جامعه با رعایت پروتکل های بهداشتی از ماسک استفاده می‌کنند و گله مندی از نبودن ماسک نداریم.

سردار حسن زاده در خصوص تشکیل طرح شهید سلیمانی بیان کرد: در یک مقطعی که شرایط خیلی نگران کننده شد و آمار مبتلایان و فوتی ها به شدت رو به افزایش بود سردار سلامی با دیدن این فاجعه و تلفات ۳ رقمی افراد در روز و نیاز افراد برای مراجعه به مراکز درمانی و بیمارستانی که مشکلات زیادی را به وجود آورده بود، طرحی بسیار هوشمندانه و علمی را به همت بسیج جامعه پزشکی کشور در سازمان بسیج طراحی کرد که با حضور متخصصان و پزشکان صورت گرفت.

وی افزود: در نهایت طرح شهید سلیمانی طرحی مشترک بین سپاه و بسیج و کادر بهداشت و درمان است که بعد از امضاء تفاهم نامه کار به صورت رسمی آغاز شد و نهادهای دیگر مانند آموزش و پرورش، شهرداری، سرای محلات، پایگاه های بسیج و مساجد و نیروی انتظامی در آن مشارکت کردند تا کنترل ویروس کرونا و شیوع بیماری محله محور بشود به گونه ای که مردم بتوانند در محل به مراکز سلامت و درمان مراجعه کنند و نیاز نباشد در شهر تردد داشته باشند.

سردار حسن زاده با بیان اینکه طرح شهید سلیمانی شامل سه تیم مراقبتی، حمایتی و نظارتی محله محور است، اذعان داشت: تیم مراقبتی به کادر بهداشت و درمان در مراکز سلامت کمک می‌کند؛ تیم حمایتی با مراجعه به درب منازل و ارائه ماسک رایگان و بروشوری جامع و کامل که آدرس و شماره تماس نزدیکترین مرکز سلامت محل در آن درج شده افراد را توجیح و آموزش می‌دهند. و همچنین تیم های نظارتی که به کادر بهداشت و درمان و سایر نهادهای که وظیفه نظارت دارند کمک می‌کنند.

فرمانده سپاه تهران بزرگ ضمن ابراز خرسندی از موفقیت طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تصریح کرد: به لطف خداوند و همکاری مردم در رعایت دستورالعمل های بهداشتی حدود یک ماه بعد از اجرای این طرح شاهد کاهش چشمگیر مبتلایان به کرونا و همچنین کاهش قابل توجه بالای ۷۰٪ مراجعه بیمارستان ها، کاهش بستری دربخش های بیمارستانی و بخش های مراقبتی هستیم.

در پایان سردار حسن زاده از همکاری صمیمانه مردم، اصناف، بسیج مردمی، کادر سلامت، هلال احمر، شهرداری، سرای محلات، آموزش و پرورش و به ویژه از نیروی انتظامی که در این طرح مشارکت ارزشمندی داشتند تشکر کرد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۰:۳۴

شناسه خبر: 93790

مطالب مرتبط :
تست

در راستای اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی صورت پذیرفت:

انجام تست کرونا از کارکنان ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمانشاه

با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه و ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان، آزمایش تست کرونا از کارکنان و خانواده های کارکنان این مجموعه ظهر امروز انجام شد.

https://www.news-medical.net/news/۲۰۲۱۰۱۲۲/Study-shows-disproportionate-impact-of-COVID-۱۹-on-Black-and-Asian-populations.aspx

پزشکان دانشگاه کوئین مری لندن گزارش کردند؛

مطالعه تأثیر نامتناسب کووید۱۹ بر جمعیت سیاه پوست و آسیایی را نشان می دهد

پزشکان دانشگاه کوئین مری لندن بر اساس مطالعه ای روی ۱۷۳۷ بیمار گزارش کردند: بیماران دارای زمینه های آسیایی و سیاه پوست از نرخ نامتناسب مرگ زودرس کووید۱۹ رنج بردند. پس از سازگاری برای سن و جنس، بیماران از نژاد آسیایی ۴۹/۱ برابر در مقایسه با بیماران سفید پوست و بیماران از پس زمینه سیاه ۳۰/۱ برابر بیشتر احتمال مرگ داشتند.

اندیشه ورز

در گفتگو با فرمانده پایگاه علمی پژوهشی شهید مطهری کرمانشاه بیان شد:

آموزش تکنیک های سبک زندگی دوران کرونا، زمینه ساز آرامش روانی در خانواده می باشد

فرمانده پایگاه علمی پژوهشی شهید مطهری بسیج سپاه ناحیه کرمانشاه عنوان کرد: آموزش تکنیک های سبک زندگی دوران کرونا و بیان مدل های صحیح زندگی در این شرایط برای ایجاد شرایط آرام در بین خانواده ها نیازی ضروری به نظر می رسد.

طرح شهید حاج قاسم سلیمانی

اجرای پرقدرت طرح شهید سلیمانی در خنج

جلسه هماهنگی و توجیهی کمیته‌های پنج‌گانه طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در شهرستان خنج با هدف مقابله با کرونا برگزاری شد.

کمک مومنانه

کمک مومنانه این بار در قالب ارائه خدمات تحصیلی

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان یزد از انجام کمک مومنانه در قالب ارائه خدمات تحصیلی در شرایط کرونا برای مناطق کمتر برخوردار و حاشیه شهرها خبر داد.

شهید فرهاد امیری خرم

در حین انجام وظیفه

مامور جوان نیروی انتظامی در خوزستان به شهادت رسید

یکی از ماموران جوان نیروی انتظامی در هنگام انجام وظیفه در شهر شادگان استان خوزستان به شهادت رسید.

۵۴

مشاوره تلفنی رایگان "متد" توسط داوطلبان هلال احمر گیلان راه اندازی شد

داوطلبان هلال احمر گیلان از راه اندازی طرح مشاوره تلفنی برای عموم مردم استان گیلان خبرداد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب