پزشکان دانشگاه کوئین مری لندن گزارش کردند؛

مطالعه تأثیر نامتناسب کووید۱۹ بر جمعیت سیاه پوست و آسیایی را نشان می دهد

پزشکان دانشگاه کوئین مری لندن بر اساس مطالعه ای روی ۱۷۳۷ بیمار گزارش کردند: بیماران دارای زمینه های آسیایی و سیاه پوست از نرخ نامتناسب مرگ زودرس کووید۱۹ رنج بردند. پس از سازگاری برای سن و جنس، بیماران از نژاد آسیایی ۴۹/۱ برابر در مقایسه با بیماران سفید پوست و بیماران از پس زمینه سیاه ۳۰/۱ برابر بیشتر احتمال مرگ داشتند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، به نقل از مدیکال نیوز، بر اساس مطالعه ای که روی 1737 بیمار توسط دانشگاه کوئین مری لندن و Barts Health NHS Trust انجام شد، بیماران دارای زمینه های آسیایی و سیاه پوست از نرخ نامتناسب مرگ زودرس کووید19 رنج بردند. پس از سازگاری برای سن و جنس، بیماران از نژاد آسیایی 49/1 برابر در مقایسه با بیماران سفید پوست و بیماران از پس زمینه سیاه 30/1 برابر بیشتر احتمال مرگ داشتند.

این مطالعه که در BMJ Open منتشر شده است، یکی از جامع ترین مطالعات بررسی نتایج کووید19 در اقوام سیاه، آسیایی و اقلیت های اقلیت است که تاکنون گزارش شده است، از یکی از بزرگترین و متنوع ترین گروه های کووید19 بیمارستان انگلیس، که اکثریت آنها را جمعیت متنوع قومی نشان می دهد (فقط 35.2 درصد از بیماران به عنوان قومیت سفید شناخته می شوند).

این نتیجه حاصل یک همکاری میان رشته ای جدید بین پزشکان مراقبت های ویژه و پزشکان HIV است. محققان داده های همه بیماران 16 ساله یا بالاتر با عفونت تایید شده کرونا ویروس جدید را که در 5 بیمارستان حاد در Barts Health NHS Trust بین 1 ژانویه تا 13 مه 2020 بستری شدند، بررسی کردند.

1737 بیمار در تجزیه و تحلیل قرار گرفتند که 511 نفر از آنها در روز 30 فوت کرده بودند (29 درصد).

538 بیمار (31 درصد) از نژاد آسیایی، 340 (20 درصد) سیاه و 707 (40 درصد) از نژاد سفید بودند.

در مقایسه با بیماران سفید پوست، کسانی که از نژاد اقلیت هستند جوان تر و ضعیف تر هستند.

بیماران آسیایی 1.54 برابر بیشتر و بیماران سیاه پوست 1.8 برابر بیشتر در مقایسه با بیماران سفید پوست در ICU بستری شده و تهویه تهاجمی دریافت می کنند.

پس از سازگاری برای سن و جنس، بیماران از نژاد آسیایی 49/1 برابر در مقایسه با بیماران سفید پوست و بیماران از پس زمینه سیاه 30/1 برابر بیشتر احتمال مرگ داشتند.

بیماران آسیایی و سیاه پوست در مقایسه با بیماران سفید پوست در سن مشابه 50-80 درصد خطر دریافت تهویه مکانیکی را در ICU افزایش می دهند.

 

دکتر ییز وان، مدرس بالینی در دانشگاه کوئین مری لندن و ثبت تخصص در مراقبت های ویژه پزشکی و بیهوشی در Barts Health NHS Trust گفت: "مطالعه ما تأثیر نامتناسب کووید19 را بر روی گروه های سیاه و آسیایی در اولین قله نشان می دهد. و افراد آسیایی بستری در بیمارستان های بهداشتی بارت با کووید19 از نظر سن به طور قابل توجهی جوان تر بودند، از شدت بیماری حاد بیشتری برخوردار بودند و مرگ و میر بیشتری نسبت به بیماران سفید پوست در همان سن و سلامت پایه داشتند.

"همانطور که تأثیر کووید19 همچنان در جامعه ما دیده می شود، اهمیت جلوگیری از اختلافات قومی که در طی بیماری همه گیر کووید19 از بین رفته است، برای جلوگیری از تحریک و تحمیل آنها به نسل های آینده بسیار مهم است."

دکتر ونسا آپه، پزشک مشاور در زمینه بهداشت جنسی و اچ آی وی، Barts Health NHS Trust و مدرس ارشد افتخاری، دانشگاه Queen Mary لندن می گوید:تحقیقات مشارکتی مبتنی بر جامعه معتبر برای درک عوامل محرک این اختلافات و ایجاد راه حل های مشترک برای دستیابی به عدالت بهداشتی در این جوامع مهم است. "

محققان هشدار دادند که اگرچه این مطالعه تعداد زیادی بیمار داشت، ارزیابی دقیق تر تفکیک قومیت امکان پذیر نبود و ممکن است منعکس کننده ناهمگنی گسترده در گروه های قومی (مانند بنگلادشی، پاکستانی، آفریقای سیاه یا کارائیب سیاه) نباشد.

به طور جداگانه، دو نفر از تیم تحقیقاتی - دکتر ونسا آپه و پروفسور کلوئی اورکین از Queen Mary and Barts Health - در حال ارائه یک مطالعه جدید برای درک این موضوع هستند که چرا جوامع نژادی سیاه، آسیایی و اقلیت بسیار تحت تأثیر ویروس کووید19 قرار دارند و به جذب کمتر واکسن توسط افراد این گروه ها اشاره دارد..

 

مطالعه که توسط بنیاد خیریه بارتز تأمین شده است، از طریق مصاحبه ها و پرسشنامه ها، درک عمیقی از دلایل کووید19 را بر اساس تجربه زندگی شده در جوامع متنوع نژادی شرق لندن، بدست خواهد آورد. محققان مستقیماً با ساکنان محلی کار خواهند کرد تا زندگی آنها را قبل و در طول کووید19 درک کنند.

انتهای پیام/

معصومه صادقی

https://www.news-medical.net/news/20210122/Study-shows-disproportionate-impact-of-COVID-19-on-Black-and-Asian-populations.aspx

زمان انتشار: یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۶:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 93814

مطالب مرتبط :
راه اندازی اولین خط شست‌و‌شوی مخازن و تجهیزات صنعتی با تکنولوژی زیستی در اصفهان

توسط محققان اصفهانی انجام شد ؛

راه اندازی اولین خط شست‌و‌شوی مخازن و تجهیزات صنعتی با تکنولوژی زیستی

اولین خط شست‌و‌شوی تجهیزات صنعتی با فناوری زیستی و مواد پایه آبی به منظور شست‌و‌شو، احیا قطعات و مخازن صنعتی توسط محققان اصفهانی طراحی و راه اندازی شد. زیست سازگاری ، صرفه اقتصادی بالا برای تولید کننده و سازگاری با مواد مختلف فلزی؛ پلاستیکی، لاستیکی و کامپوزیتی تنها برخی از مزیتهای این فناوری محسوب می شود.

استفاده از آنتی بیوتیک نوزادان با کاهش رشد در پسران همراه است

محققان گزارش کردند؛

استفاده از آنتی بیوتیک نوزادان با کاهش رشد در پسران همراه است

یک مطالعه جدید، توسط دانشکده پزشکی آزریلی دانشگاه بار ایلان فنلاند، نشان می دهد که درمان آنتی بیوتیکی طی ۱۴ روز پس از تولد با کاهش وزن و قد در پسران - اما نه دختران - تا شش سالگی همراه است.

کشف نانو بدن امیدوار کننده ای در برابر کووید۱۹ تولید شده توسط لاماها

در مصاحبه مدیکال نیوز مطرح شد؛

نانو بدن امیدوار کننده ای در برابر کووید۱۹ تولید شده توسط لاماها

محققان از نانو بدن امیدوارکننده ای تولید شده توسط لاماها خبردادند که می تواند به مبارزه با ویروس کرونا کمک کند، یک نانومد بدن به نام NIH-CoVnb-۱۱۲ بسیار محکم به بخشی از پروتئین سنبله SARS-CoV۲ متصل است که با تعامل گیرنده ACE۲ ارتباط دارد،

فلزات فوق العاده سخت با تکنیک جدید از نانوذرات ساخته شد

توسط محققان دانشگاه براون؛

فلزات فوق العاده سخت با تکنیک جدید از نانوذرات ساخته شد

محققان دانشگاه براون با تکنیک جدید، فلزات فوق العاده سخت را از نانوذرات ساختند. کار آنها ایجاد بلوک های سازنده ذرات نانو است که هنگام فشردن با هم ترکیب می شوند. به این ترتیب اندازه دانه های یکنواختی ایجاد می شود که می توان دقیقاً آنها را برای خواص پیشرفته تنظیم کرد.

امید وجود دارد: اکنون با داروهای مدرن کدام بیماری‌ها قابل درمان هستند

آیا بیماری کووید-۱۹ بیماری ایکس بوده است؟

آمادگی برای بیماری «ایکس» می‌تواند احتمال شیوع همه‌گیری‌ها را در آینده کاهش دهد.

شوینده های صنعتی زیستی با تکنولوژی یونی برای اولین بار در ایران طراحی و تولید شد

توسط محققان اصفهانی؛

شوینده های صنعتی زیستی با تکنولوژی یونی برای اولین بار در کشور طراحی و تولید شد

شوینده های صنعتی زیستی با تکنولوژی یونی برای اولین بار با مزیتهای رقابتی متعدد در کشورتوسط محققان شرکت زیست روانکار پویا مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان طراحی و تولید شد، محصول ایرانی با مزیت رقابتی با نمونه های آلمان و کره جنوبی کاهش قیمت حدود ۵۰ تا ۷۰ درصدی را ایجاد کرده است.

سرطان

توسط نخبه بسیجی پارس آبادی تحقق یافت؛

رونمایی از کتاب سرطان؛ صفرتا صد

نخبه بسیجی پارس آبادی، عضو خانه نخبگان شهرستان پارس آباد اردبیل موفق به تألیف کتاب سرطان؛ صفر تا صد شده است.

ببب

به همت سازمان بسیج علمی پژوهشی :

نشست پایگاه های علمی استان قم

هفته گذشته اولین جلسه نشست مسئولین پایگاه های علمی بسیج اقشار و شهری استان قم به همت و میزبانی سازمان بسیج علمی پژوهشی برگزار شد.

۲۲

معاون وزیر جهاد و رئیس سازمان جنگلها در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان هرمزگان:

تمام جنگلها و سواحل هرمزگان تا پایان سال سنددار می شود/لزوم تخصیص بودجه بیشتر برای آبخیزداری

معاون وزیر جهاد و رئیس سازمان جنگلها در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان هرمزگان گفت: نیازمند تخصیص اعتبار بیشتری برای بحث آبخیزداری در استان سیل خیزی چون هرمزگان هستیم.

کارآفرین

کارآفرینان جهش تولید را با حمایت مسئولین محقق می کنند

تولید بیشتر باعث اشتغال برای عموم جامعه شده و هر چه در مسیر تولید پیش‌تر رویم به همان میزان برای کاهش تورم گام برداشته‌ایم که برآیند تمام این موارد باعث جهش تولید می‌شود.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب