تماشا کنید: اولین و آخرین خورشیدگرفتگی سال ۲۰۲۰

سال ۲۰۲۰ به تازگی تنها خورشید گرفتگی کامل خود را به ثبت رساند. عکس‌های شگفت‌انگیز مربوط به این خورشید گرفتگی را مشاهده نمایید.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری، هزاران نفر از مردم در روز دو شنبه در جنوب شیلی و آرژانتین سر خود را رو به سمت آسمان بلند کردند تا بتوانند خورشید گرفتگی که دو دقیقه طول کشید را مشاهده نمایند.

باران شدیدی که در روز شنبه در کشور شیلی شروع به باریدن گرفته بود، بسیاری از علاقمندان به دیدن این پدیده را نا امید کرد، اما در لحظات آخر ابرها کنار رفتند و این خورشید گرفتگی قابل دیدن شد.

یکی از حاضرانی که این پدیده را مشاهده کرده بود، در اینباره به خبرگزاری فرانسه توضیح داد: « این خورشید گرفتگی بسیار زیبا و خاص بود. اگر حقیقتش را بخواهید، کمتر کسی امید دیدن این پدیده را به دلیل وضعیت آب و هوا و ابرها داشت، اما در عین ناباوری در لحظه موعود ابرها کنار رفتند و این پدیده قابل مشاهده شد. حقیقتا گویی انگار که یک معجزه بود. این پدیده، صرفا چیزی نیست که با چشم‌هایتان آن را ببینید بلکه باید آن را با قلبتان احساس کنید.»

این دومین خورشید گرفتگی بود که شیلی در 18 ماه گذشته تجربه کرد.

این واقعه در ساعت 1 بعد از ظهر اتفاق افتاد. درحالی که بسیاری از توریست‌ها و شهروندان امید داشتند که هوا در زمان موعود خوب شود. علاوه بر شیلی در کشور آرژانتین هم چندین خانواده و گردشگر برای دیدن این پدیده در بین دو شهر « ال چوکان» و «پیدرا دل آگیولا» کمپ زدند.

.

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۴:۳۱

شناسه خبر: 93893

مطالب مرتبط :
نور خورشید

راهی جدید برای تبدیل نور خورشید به انرژی پاک

دانشمندان آزمایشگاه برکلی، DESY، XFEL اروپا و دانشگاه فنی فریبرگ آلمان، یک مسیر تولید بار مخفی را معرفی کرده اند که می تواند بهره وری از فن آوری های فتوولتائیک فعلی را برای تبدیل نور خورشید به برق یا سوخت های خورشیدی مانند هیدروژن بهبود بخشد.

بازدید مجازی از موزه علوم و ستاره شناسی تهران

بازدید مجازی از موزه علوم و ستاره شناسی تهران

معاونین علمی حوزه ۲۲۶ بشیر ناحیه مقداد از موزه علوم و ستاره شناسی تهران به صورت مجازی بازدید کردند.

سیاهچاله ای ۵۰ هزار برابر خورشید

بزرگراه سفرهای فضایی در منظومه شمسی کشف شد+عکس

ابر بزرگراه منظومه شمسی می‌تواند، باعث افزایش سرعت سفرهای فضایی شود.

کسوف خورشیدگرفتگی

ورود خورشید به سیکل جدید ؛ روزهای داغتری در پیش است؟

خورشید ما وارد یک چرخه جدید شده‌ است، به باور دانشمندان، این چرخه می‌تواند یکی از قدرتمندترین چرخه‌های تابه‌حال ثبت شده باشد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب