علمی و فناوری گزارش می دهد؛

توسعه طرح زراعت چوب در کرمانشاه/ اعطای تسهیلات ویژه به کشاورزان متقاضی

رئیس اداره جنگل‌داری و جنگل‌کاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه با بیان اینکه توسعه طرح زراعت چوب در استان در دستور کار قرار دارد گفت: به کشاورزان متقاضی در این زمینه تسهیلات ویژه اعطا می شود.

خبرگزاری علمی و فناوری_ کرمانشاه: چالش کمبود مواد سلولزی و چوب در کشور موجب شده تا اجرای طرح ملی زراعت چوب در استان های مختلف کشور مورد توجه قرار گیرد و در این راستا هستند برخی استان هایی که دارای ظرفیت های بالایی در این زمینه هستند.

استان کرمانشاه هم در میان استان های غربی و زاگرس نشین جایگاه خوبی در زمینه زراعت چوب دارد و بنا بر اعلام مسئولان مربوطه در این زمینه توانسته است رتبه سوم را در میان این استان ها کسب کند.

اجرای طرح ملی زراعت چوب می تواند گامی مهم در تامین مواد اولیه مورد نیاز در صنایع مختلف، تولید و خودکفایی چوب و سلولز مورد نیاز باشد و علاوه بر آن نیز درآمدی پرسود برای کشاورزان است و نیز در زمینه ایجاد اشتغال پایدار نیز می تواند مورد توجه باشد.

عبدالعلی جلیلیان در گفتگو با خبرنگار علمی و فناوری در استان کرمانشاه از توسعه طرح زراعت چوب در استان کرمانشاه خبر داد و اظهار داشت: بهره برداری از جنگل های شمال کشور به دلیل اعلام تنفس ممنوع شده است و از این رو شاهد افزایش قیمت چوب و از سوی دیگر نیاز کارخانجات و ... به این محصول هستیم.

 وی افزود: در این راستا اجرای طرح زراعت چوب در استان کرمانشاه در دستور کار قرار گرفته است و طی سال گذشته طرح زراعت کاشت چوب در ۳۰۰ هکتار از اراضی استان اجرایی شده است که امسال این میزان به ۷۰۰ هکتار خواهد رسید.

رئیس اداره جنگل‌داری و جنگل‌کاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: اجرای طرح زراعت چوب در استان کرمانشاه در دو دسته اجرا می شود که یکی در مناطق گرمسیر استان یعنی شهرستان های قصرشیرین و سرپل ذهاب و دیگری در شهرستان های سردسیر یعنی کرمانشاه، هرسین، صحنه، سنقروکلیایی و کنگاور است و کاشت در هر گونه از این موارد متفاوت است.

این مسئول با بیان اینکه در شهرستان های گرمسیر کاشت گونه اکالیپتوس و در شهرستان های سردسیر کاشت با گونه صنوبر است، ادامه داد: از کشاورزانی که برای اجرای این طرح اعلام آمادگی کنند با اعطای تسهیلات ویژه حمایت خواهد شد که این تسهیلات با نرخ سود ۱۸ درصد با دوران مشارکت دو ساله در هنگام اجرای طرح، تنفس شش ساله و در پایان دوره بازپرداخت ۲ساله اعلام شده است.

جلیلیان گفت: کشاورزان متقاضی می توانند به ادارت منابع طبیعی شهرستان خود مراجعه کنند و این تسهیلات را دریافت نمایند.

 

 

زمان انتشار: دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۳:۲۳

شناسه خبر: 93982

مطالب مرتبط :
کارگروه

در کارگروه « سبک زندگی ایرانی_اسلامی» تاکید شد؛

لزوم ترویج سبک زندگی« ایرانی_اسلامی» در رسانه ملی/ نقش موثر بانوان در تغییر سبک زندگی

در کارگروه سبک زندگی ایرانی_اسلامی بر لزوم ترویج این سبک زندگی در رسانه ملی و نیز نقش موثر بانوان در تغییر سبک زندگی تاکید شد .

نخبگان

مسئول کارگروه سبک زندگی ایرانی_اسلامی خانه نخبگان بسیج استان کرمانشاه :

نخبگان به خودسازی انقلابی توجه ویژه داشته باشند/ فعالیت ۱۱ کارگروه در خانه نخبگان کرمانشاه

مسئول کارگروه سبک زندگی ایرانی_اسلامی خانه نخبگان بسیج استان کرمانشاه گفت: نخبگان و جوانان امروز ما باید خودسازی انقلابی توجه ویژه داشته باشند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب