در گفتگو با مدیر عامل شرکت صدف ساحل هلیل مطرح شد؛

اولین تولید کننده چای ۱۶ گیاه ایرانی در کرمان هستیم

حمید سالاری گفت: د رحال حاضر چای ماسلای ایرانی که با ترکیب ۱۶ گیاه درست می شود را به بازار عرضه کرده ایم گرچه این نوع از محصولات نمونه های خارجی فراوانی دارد و با نام هندی ماسالا معروف شده است و تنها از ترکیب ۴ گیاه به وجود امده است اما به هیچ عنوان قابل قیاس با چای گیاهی دانش بنیان و ایرانی ما که با ترکیب ۱۶ گیاه بومی از استان کرمان تشکیل شده است، نیست .

حمید سالاری مدیر عامل شرکت صدف ساحل هلیل در گفتگو با خبرنگار" علم وفناوری از کرمان" گفت : تولید چای گیاهی و دم نوش هایی که طراوات و شادابی را به تن خسته افراد هدیه می دهند را در دستور کار قراردادیم و در حال حاضر، 31  نوع چای را با 12 جوان متخصص در مبحث گیاهان دارویی تولید می کنیم .

وی ادامه داد: به علت اینکه این شرکت نو پاست و به تازگی در شهرک پارک علم و فناوری جای گرفته ایم  و انشعاب گاز هنوز وصل نشده است با کمترین نیرو کار می کنیم اما طی یک ماهه آینده 60 جوان را بکار گیری خواهیم کرد .

مدیر عامل شرکت صدف ساحل هلیل ادامه داد: استان کرمان به واسطه پهنای وسیعی که در مبحث گیاهان دارویی دارد، برای تولید داروها و گیاهان دارویی می تواند بسیار موفق عمل کند، لذا از این پتانسیل برای ایجاد دم نوش هایی که هم خواص فراوانی دارند و هم از تازگی محصول برخوردار هستند، برای تولید استفاده کرده ایم .

سالاری تاکید کرد: درحال حاضر چای ماسلای ایرانی که با ترکیب 16 گیاه درست می شود را به بازار عرضه کرده ایم گرچه این نوع از محصولات نمونه های خارجی فراوانی دارد و با نام هندی ماسالا معروف شده است و تنها از ترکیب 4 گیاه به وجود امده  است اما به هیچ عنوان قابل قیاس با چای گیاهی دانش بنیان و ایرانی ما که با ترکیب  16 گیاه بومی استان کرمان تشکیل شده ، نیست .

وی ضمن بیان اینکه چای گیاهی 100 درصد ایرانی تا کنون جایگاه بسیار خوبی را کسب کرده است ، گفت:  سازمان غذا و دارو این چای گیاهی را تایید و ثبت اختراع ان انجام شده است، محصولات تولیدی ما درحال حاضر در 4 بخش دم نوش ها ، چای ها ، میکس انواع گیاهان ، قهوه و مشتقات قهوه جای می گیرند.

مدیر عامل صدف ساحل اذعان کرد: ظرفیت تولید ما 2 تن در ماه است که به صورت تی بگ و چای کیسه ایی و قوطی های 50 تا 100 گرمی به بازار ارائه می شوند در حال حاضر 12 میلیارد سرمایه اولیه برای احداث و خرید دستگاه های مورد نیاز هزینه شده است که با کمک پارک علم و فناوری استان صورت گرفته است .

وی در ادامه تاکید کرد: هدف اصلی ما تولید داخلی و دانش بنیان در راستای جذب و اشتغال نیروی جوان و متخصص است که امیدواریم بتوانیم محصولاتی که ارائه می شوند موجبات انرژی بخشی به بدن گردد و از واردات محصولاتی که نام و نشان آنها بعضا درست اما محتوی داخل محصولات نادرست و در برخی مواقع مضر هستند را از بازار حذف کنیم .

سالاری ادامه داد: درحال حاضر به 300 مرکز در داخل استان محصولات خود را عرضه کرده ایم که برنامه صادراتی این محصول را به 3 کشور امارات ، افغانسان و عمان در دستور کار داریم که استارت ان زده شده و مکاتبات اولیه آن انجام گردیده است  لذا امیدواریم که هر چه سریعتر مشکل انشعابات ما حل گردد تا دستگاه های تولید انبوه و بسته بندی مواد تولیدی راه اندازی گردند.

مدیر عامل صدف ساحل هلیل ابراز کرد: چای گیاهی که ما برای اولین بار تواید کرده ایم  می تواند به عنوان یک مسکن خیلی قوی بر بدن تاثیر بگذارد، با توجه به مواد عالی همچون زنجبیل به طور کاملا گیاهی باعث افزایش رقت خون می گردد و شما را از خوردن اسپرین بی نیاز می سازد ضمن اینکه در درمان بیماری هایی که نیازمند تقویت سیستم ایمنی است، بسیار مفید است

وی ادامه داد: یک چای می تواند درمان کننده انواع درد های مزمن بدن باشد که بر اساس سردی مزاج ایجاد شده است که در طب مکمل به آن تاکید شده و در حال حاضر برای درد های مفصلی ، روماتیسم مفید است و حتی برای کسانی که مشکل خواب در شب دارند، نیز مفید است به نوعی همچون قرص خواب عمل می کند اما ترکیبی کاملا گیاهی و بدون عوارض جانبی ان است .

حمید سالاری از قهوه مخصوص ایرانی خود نیز رونمایی کرد و گفت : در حال حاضر 98 درصد قهوه در داخل کشور وارداتی است که با برنده های مشهوری هم که بعضا عربی هستند در ایران وجود دارند لذا ما محصولی در خصوص قهوه صد در صد ایرانی تولید کرده ایم که بسیار خوش طعم تر با خواص دارویی است که به زودی به بازار عرضه خواهیم کرد که به میزان قابل توجهی از خروج ارز جلوگیری می کند .

انتهای پیام / طهماسبی

زمان انتشار: شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۵:۰۰

شناسه خبر: 94066

مطالب مرتبط :
امید

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور؛

لزوم استفاده از ظرفیت های سازمان بسیج علمی برای مهارت افزایی و ایجاد اشتغال/ دانشگاه جامع علمی کاربردی آمادگی هر گونه همکاری را دارد

دکتر محمد حسین امید در بازدید از سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان کرمان گفت: دانشگاه جامع علمی کاربردی این آمادگی را دارد که با سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری در جهت توانمندسازی علمی، آموزشی و مهارت افزایی مشاغل و کسب و کارهای مختلف همکاری نماید.

۴۵۴

سلامت مغزتان را چاشنی یک فنجان چای داغ کنید

طبق پژوهشی در دانشگاه ملی سنگاپور، مشخص شد نوشیدن یک فنجان چای در طول روز می‌تواند برای سلامت مغز و جلوگیری از پیری آن مفید باشد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب