مسئول مرکز رشد شهید سهراب بخشی ساری:

مردم پیشرفت‌های علمی کشور را در زندگی روزمره خودشان مشاهده می‌‌کنند/ایده‌ها نخبگان با حمایت بسیج علمی تبدیل به پدیده شد

مسئول مرکز رشد شهید سهراب بخشی ساری، گفت: به واسطه انقلاب اسلامی مردم پیشرفت‌های علمی کشور را در زندگی روزمره خویش مشاهده می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران، میثیم حسن علیزاده نخبه مازندران با چندین اختراع در زمینه‌های مختلف فعالیتش را در سازمان بسیج علمی آغاز کرد.

با طرح عملیاتی کردن سیسیتم قابل حمل تغییر  ماهواره نامش را در لیست نخبگان سازمان بسیج علمی مازندران ثبت کرد.

به دلیل طرح‌ها و ایده‌های مختلفی که ارائه داد، توجه مدیران سازمان را به خودش جلب کرد و مسئولان استانی مدیریت مرکز رشد شهید سهراب بخشی را به او سپردند.

مدیریت در مرکز شهید سهراب بخشی فرصتی داست تا پیگیر ساخت دستگاه‌های بیشتری باشد.

تولید دستگاه ماسک در زمانی که کشور با بحران تامین ماسک مواجه بود از جمله اقدامات این نخبه مازندرانی است که در کسوت مسئولیت مرکز رشد شهید سهراب بخشی، انجام داده است.

سابقه همکاریش با سازمان بسیج علمی وارد دهمین سال متوالی شده و در هر فصلی همیشه حرف‌های برای گفتن دارد.

درباره تفاوت فعالیت در سازمان بسیج علمی با سایر اقشار بسیج پرسیدیم که معتقد هست بسیج تلاش دارد در هر حوزه‌ای به صورت تخصصی وارد شود و این نشان می‌دهد که بسیج برای پویایی نظام برنامه‌های جدی دارد.

بسیج علمی در زمینه فعالیت نخبگانی کار می‌کند و اقدامات موثری در این زمینه انجام داده است.

یکی از اقدامات اثرگذار بسیج حمایت از طرح‌ها و تبدیل ایده به پدیده است.

حسن‌علیزاده در مرکز رشد شهید سهراب بخشی ساری اقدام به برگزاری کلاس‌های آموزشی متعددی کرده است، برگزاری دوره‌های رباتیک برای دانشجویان و دانش آموزان و برپایی کلاس‌های آموزشی در زمینه پرورش زالو که مخاطبان خاصی داشته است.

وی در این ارتباط، گفت: یکی از کارآموزان استان خراسان شمالی که دانشجویی استان مازندران بوده پس از اتمام دوره‌ها به عنوان کارآفرین در منطقه خودش مشغول کار است.

مسئول مرکز رشد شهید سهراب بخشی ساری خاطر نشان کرد: در کلاس‌های پرورش زالو مخاطبان از استان‌های مختلف کشور داشتیم که امروز سهم بسیار بزرگی در تولید این محصول دارند.

گفت و گو ما درباره ایام دهه فجر ادامه پیدا کرد که بیان کرد: در دهه فجر کشور به همبستگی می‌رسد و این نشان می‌دهد که وقتی پای آرمان‌های انقلاب اسلامی مطرح است همه به این نتیجه می‌رسند که باید در کنار همدیگر قرار گیرند و این موضوع بسیار ارزشمند است.

حسن‌علیزاده در پاسخ به این سئوال که انقلاب اسلامی ایران چه تاثیر در رشد و بالندگی علمی کشور داشته است، گفت: آنچه را که ما شاهد هستیم روند رو به رشد کشور در حوزه‌های مختلف به ویژه مسائل علمی بسیار جدی است.

وی ادامه داد:در زمینه مخابرات و تکنولوژی‌های اگر بررسی اجمالی انجام می‌شود تفاوت‌ها به خوبی ملموس است.

مسئول مرکز رشد شهید سهراب بخشی ساری اضافه کرد: از 10 سال گذشته تاکنون پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای در کشور به وجود آمده و طرح‌های جدیدی در کشور در دست اجرا است.

وی ادامه داد: یکی از اقدامات بسیار خوب در حوزه علمی تبدیل مقالات کاغذی به طرح‌ها و ایده در کشور زمینه‌ای ایجاد شده است که ما در حال حاضر با محصول سر و کار داریم، اقداماتی در زمینه تقویت ارتباط دانشگاه و صنعت در حال انجام است و به نوعی این ارتباط در حال شکل گیری است.

حسن‌علیزاده با اعلام اینکه روند پیشرفت‌های علمی کشور روز  به روز در حال گسترش است، گفت: امروز به مرحله‌ای رسیدیم که پیشرفت‌های علمی کشور را به خوبی لمس می‌کنیم.

وی در پاسخ به این سئوال که نسل جوان امروز تا چه اندازه با انقلاب اسلامی ایران آشنایی دارد، گفت: به نظر بنده خیلی کم به این دلیل که واقعا اهداف انقلاب اسلامی به خوبی برای جوانان بازگو نشده است.

حسن‌علیزاده یادآور شد: اهداف انقلاب اسلامی به صورت درست به جوانان و نوجوانان انتقال پیدا نکرده است، جوانان ما از انقلاب اسلامی تنها 22 بهمن و دوران مقدس را بیشتر می‌شناسند در صورتی که اهداف انقلاب اسلامی و اینکه چرا انقلاب کردیم را کمتر تبین کردیم.

وی با اعلام اینکه هنوز رفتار برخی از مسئولان متاثر از جریان غرب و یا پیش از انقلاب است، افزود: همین موضوع باعث می‌شود که اطلاعات درست به جوانان ما منتقل نشود.

مسئول مرکز رشد شهید سهراب بخشی ساری خاطر نشان کرد: برای تبین انقلاب اسلامی باید چرائی تشکیل انقلاب اسلامی را به خوبی تبیین کنیم.

وی اضافه کرد: فرهنگ انقلاب اسلامی به خوبی در اختیار نسل جوان و نوجوان کشور قرار نگرفته است، ترویج جریان انقلاب اسلامی باید توسط افرادی که در زمینه فرهنگی فعالیت دارند صورت بگیرد.

حسن‌علیزاده با اعلام اینکه برای ترویج فرهنگ انقلاب اسلامی باید چرائی تشکیل انقلاب اسلامی را به خوبی بیان کنیم، گفت: ترویج گفتمان انقلاب اسلامی باید به صورت مداوم انجام شود با توجه به رشد فضای مجازی از این ظرفیت‌ها استفاده بهینه نشده است.

وی خاطر نشان کرد: بنده معتقد هستم که آموزش‌ها باید تخصصی باشد به ویژه در زمینه انقلاب اسلامی نیاز داریم اهداف به انقلاب به خوبی تبین شود.

مسئول مرکز رشد شهید سهراب بخشی ساری به تلاش‌های سازمان بسیج علمی برای حمایت از نخبگان، گفت: روند حمایت‌ها سال به سال بهتر و مناسب‌تر بوده است اما در حال حاضر به نظر می‌رسد که میزان حمایت‌ها از نخبگان باید بیشتر شود.

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۰:۰۰

شناسه خبر: 94222

مطالب مرتبط :
جلسه تعامل

راه اندازی مرکز رشد بسیج در منطقه پارچین

مرکز رشد علم و فناوری برای حمایت از پژوهشگران و نوآوران به همت معاونت بسیج علمی شهرستان پاکدشت و همکاری مجتمع فرهنگی شهرک شهید نامجو، در پارچین راه اندازی می شود.

نکا

انقلاب اسلامی و تربیت نخبگان خردسال

حمایت از اجرای طرح استعدادیابی نخبگان سه تا ۱۸ ساله نکایی توسط بسیج علمی مازندران

نخبه عضو سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران، گفت: طرح استعداد یابی نخبگان سه تا ۱۸ سال در شهرستان نکا با همکاری سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران در حال انجام است

گزارش تصویری

رونمایی از دستاوردهای بسیج علمی استان قم

نمایشگاه رونمایی از دستاوردهای بسیج علمی پژوهشی استان قم صبح امروز با حضور معاون هماهنگ کننده سپاه امام علی ابن ابی طالب (ع) قم برگزار شد.

همایش تجلیل از نخبگان علمی شهرستان شهرضا برگزار می شود

به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی؛

همایش تجلیل از نخبگان علمی شهرستان شهرضا برگزار می شود

همایش تجلیل از نخبگان علمی شهرستان شهرضا به همت کارگروه دانشجویی و دانشگاهیان ستاد دهه فجر و معاونت علمی پژوهشی ناحیه مقاومت بسیج شهرضا برگزار می شود.

کارگروه پسماند

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می‌دهد

ورود سازمان بسیج علمی مازندران برای رفع معضل پسماند

گام دوم سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران برای حل معضل زباله مازندران در دیدار با مسؤول سازمان پسماند استان برداشته شد

نیروگاه

افزایش استفاده از سوخت مازوت در نیروگاه برق شهید سلیمی نکا

مدیر شرکت پخش فرآوردهای نفتی منطقه ساری، گفت: استفاده از سوخت مازوت به دلیل جلوگیری از قطع گاز خانگی افزایش پیدا کرده است که خانوارها با کاهش ۱۰ درصدی مصرف انرژی زمینه کاهش خاموشی‌ها و استفاده از مازوت را فراهم کنند.

دانشگاه

با همراهی بسیج علمی و پژوهشی مازندران

طرح توانمند سازی دانش آموختگان دانشگاه‌های مازندران عملیاتی می‌شود

عضو خانه نخبگان سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران از اجرای طر توانمند سازی دانش آموختگان دانشگاه‌های استان در طرح علم در خدمت جامعه خبر داد.

بیش از ۲۰ واحد فناور در مرکز رشد شهرستان کنگان مستقر است

مدیر مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان کنگان؛

بیش از ۲۰ واحد فناور در مرکز رشد شهرستان کنگان مستقر است

مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان کنگان توانسته است ۲۰‌ واحد فناور جذب و مورد حمایت خود قرار دهد و شرایط اشتغال برای بیش از ۷۰ نفر فراهم سازد و برخی از شرکت‌های مستقر در این مرکز در بیش از ۵۰ نمایشگاه استانی و ملی شرکت کرده و مورد حمایت قرار گرفته‌اند.

ماسک

ساخت فنی‌ترین دستگاه تولید ماسک کشور در مازندران/ تفاوت قیمتی یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومانی دستگاه تولید داخل با مشابه خارجی

نخبه مازندران با اشاره به حمایت‌های سازمان بسیج علمی از دستگاه تولید ماسک صنعتی در مازندران، گفت: دستگاه تولیدی این مجموعه یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان از مشابه خارجی ارزانتر است

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب