کرونا رکورد کاهش امید به زندگی را شکست

یک مطالعه جدید از کاهش شدید نرخ امید به زندگی حکایت دارد. محققان میگویند این موضوع در ارتباط مستقیم با وضعیت پاندمی کروناست.

براساس پژوهش جدیدی که در روز پنجشنبه در مجموعه مقالات آکادمی علوم ملی منتشر شده است، محققان پیش‌بینی می‌کنند که به دلیل مرگ‌های ناشی از همه‌گیری در سال گذشته، امید به زندگی هنگام تولد برای آمریکایی‌ها 1.13 سال کاهش یافته است و به 77.48 رسیده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از ساینس دیلی، این بزرگترین کاهش در امید به زندگی در 40 ساله اخیر بوده و همچنین کمترین نرخ را از سال 2003 به خود اختصاص داده است. کووید-19 باعث کاهش نرخ امید به زندگی در آمریکا به خصوص درمیان سیاهان و لاتین‌تباران شده است.

کاهش امید به زندگی با شروع همه گیری کرونا

کاهش امید به زندگی حتی در میان جمعیت اقلیت بسیار شدیدتر است.برای سیاهان نرخ امید به زندگی 2.10 سال کاهش یافته و به 72.78 رسیده و برای لاتین‌تبارها این کاهش 3.05 بوده و به 78.77 رسیده است. نرخ امید به زندگی سفیدپوستان نیز تحت تاثیر قرار گرفته است، اما کاهش آنها بسیار کمتر و در حدود 0.68 سال بوده و نرخ امید به زندگی در آنها به 77.84 سال است.

به طورکلی پیش بینی می‌شود که شکاف در امید به زندگی بین سیاه پوستان و سفیدپوستان 40 درصد افزایش یافته و از  3.6  به پیش از 5 سال رسیده است.

نویسنده این پژوهش دکتر «ترسا آندرسفای» دراینباره می‌گوید: « مطالعه ما به تجزیه و تحلیل تاثیر مرگ‌های بسیار گسترده ناشی از شیوع کووید-19 بر نرخ امید به زندگی کل مردم و همچنین تاثیر و عواقب آن بر گروه‌های محروم و حاشیه‌ای پرداخته است، همانطور که انتظار داشتیم این مرگ‌ها تاثیر قابل توجهی را بر سیاه پوستان و لاتین تبارها داشته است و نرخ امید به زندگی آنها بسیار بیشتر از گروه‌های دیگر در سال‌های آینده کاهش خواهد یافت.»

امید به زندگی یا متوسط طول عمر یک شاخص آماری است که نشان می‌دهد اعضای یک جامعه به طور میانگین چقدر عمر می‌کنند، یا به عبارت دیگر، انتظار می‌رود چقدر عمر کنند. متوسط طول عمر يا life expectancy به صورت عبارت "امید به زندگی" ترجمه شده و میان عوام و حتی کارشناسان جاافتاده است.

هرچه سطح بهداشت و درمان در جامعه‌ای افزایش یابد، متوسط طول عمر افزایش خواهد یافت. از این رو، این شاخص یکی از شاخص‌های سنجش پیشرفت و یا عقب‌ماندگی کشورهاست. متوسط طول عمر زنان در همه جوامع چند سال (در کل جهان چهار و نیم سال) بیشتر از مردان است

انتهای پیام/

خبرنگار: تیمور خسروی

زمان انتشار: دوشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۵:۰۰

شناسه خبر: 94233

مطالب مرتبط :
ی

راهکارهایی برای غلبه بر احساس پوچی

برخی از افراد پوچی را به عنوان یک احساس جسمی در بدن خود گزارش می دهند که باعث می شود نتوانند زندگی را همانطور که می خواهند ادامه دهند.

امید به زندگی

محققان پرینستون: کووید-۱۹ امید به زندگی را به کمترین میزان در طول دهه‌ها اخیر رسانده

امید به زندگی یک معیار برای سنجش میانگین عمر افراد یک جامعه است و به بررسی عوامل مختلفی از جمله سلامت جسمی و روانی میپردازد.

واکسن کوواکسین هند علیه ویروس انگلسی موثر است

بر طبق یک مطالعه؛

واکسن کوواکسین هند علیه ویروس انگلیسی موثر است

ظهور انواع جدیدویروس کرونا، به ویژه نوع انگلستان، با افزایش عفونت نسبت به سویه اجداد همراه شده است، در همین رابطه داده های یک مطالعه نشان می دهد که واکسن کوواکسین ساخت هند با موفقیت این نوع را خنثی می کند.

کرونای انگلیسی چیست؟

در گفتگو اختصاصی عنوان شد

داروی ضد کرونای ایرانی در آستانه ورود به بازار

مدیرعامل شرکت نیاک گفت: کارآزمایی تکمیلی داروی کرونای ضد ایرانی در حال انجام است و امیدواریم پس از تایید نهایی از سوی سازمان غذا و دارو وارد بازار شود.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب