وضعیت جسمی مناسب دریافت کنندگان واکسن کرونا در بیمارستان امام خمینی(ره) ساری

رئیس بیمارستان امام خمینی(ره) ساری، وضعیت جسمی دریافت کنندگان واکسن کرونا روسی در بیمارستان امام خمینی(ره) ساری که ۲۰ نفر بودند را بسیار مناسب اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران، یکی از اقداماتی که این روزها در کشور مورد هجمه بسیاری از رسانه‌های بیگانه قرار می‌گیرد، تزریق واکسن کرونا روسی است.

تلاش‌ها و هجمه‌های رسانه‌ای زیادی برای ناکارآمد جلوه دادن این واکسن توسط رسانه‌های فارسی زبان غربی انجام شده است.

تزریق واکسن آنفولانزای روسی توسط فرزند وزیر بهداشت آب روی آتشی بود رسانه‌ها خارجی روشن کردند.

در بیمارستان امام خمینی(ره) ساری بیست نفر نسبت به تزریق واکسن اقدام کردند.

دکتر سید محمد مهدی غفاری در گفت و گو با خبرنگار علم و فناوری مازندران درباره وضعیت جسمی تزریق کنندگان واکسن کرونا، اظهار کرد: وضع جسمی همه این افراد بسیار مناسب است.

وی با اعلام اینکه 20 نفر در پارت اول تزریق کردند، گفت: در پارت بعدی به ما اعلام کردند که افراد بیشتری واکسن دریافت می‌کنند.

رئیس مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره) با اعلام اینکه این افراد در مسئولیت‌های که دارند مشغول کار هستند، گفت: این افراد ناقل محسوب نمی‌شوند و مشکل خاصی ندارند.

وی اضافه کرد: چهار نفر این افراد در 24 ساعت اول تب داشتند که نشان بدی نیست و نشانه فعال بودن واکسن است که سیستم ایمنی را تحریک کرده و باقی افراد هم حال مساعدی داشته و حتی ممکن است علائمی هم نداشته باشند.

غفاری اضافه کرد: علائم کرونا برای افرادی که واکسن دریافت کردند ممکن است ظاهر شود یا اصلا هیچ علامتی نداشته باشند.

وی یادآور شد: در واکسن آنفولانزا درد محل تزریق داشتند و برخی‌ها هم دچار مشکل می‌شدند اما افرادی هیچ علامتی نداشتند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران، در مرحله اول 480 دوز واکسن روسی در اختیار دانشگاه علوم پزشکی مازندران قرار گرفته است.

تزریق واکسن کرونا روسی طی دو مرحله انجام می‌شود، در ابتدا 240 نفر از اعضای کادر درمان این واکسن را دریافت می‌کنند.

در مرحله اول تزریق واکسن کرونا روسی در استان مازندران برای اعضای کادر درمانی که در بخش‌های کرونا فعال هستند انجام می‌شود.

بر اساس برنامه قرار است به همین تعداد واکسن در اختیار دانشگاه علوم پزشکی مازندران برای تزریق قرار گیرد.

واکسن کرونا دریافت شده بر اساس برنامه در پنج مرکز درمانی استان مازندران همزمان با سراسر کشور تزریق می‌شود.

 

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری در مرحله اول دو میلیون دوز واکسن کرونا روسی وارد کشور شده است که به یک میلیون نفر از اعضای کادر درمان تزریق می‌شود.

 

تزریق واکسن کرونا روسی طی دو مرحله باید انجام شود و فاصله بین دو تزریق 21 روز است،دمای مناسب برای نگهداری واکسن منفی 18 درجه سانتگیراد است.

 

تعداد نوبت دریافت واکسن «اسپوتنیک وی» دو نوبت است که به فاصله ۲۱ روز از هم تجویز می‌شود. توصیه شده که حداقل ۲۱ روز رعایت شود، ولی اگر فردی با تاخیر مراجعه کرد، منعی برای تجویز نوبت دوم نیست.

 

عوارض واکسن کرونا روسی بسیار ضعیف بوده و شایع‌ترین عارضه ایجاد حالت شبه آنفولانزای خفیف

 

شایع‌ترین عارضه واکسن کرونا، ایجاد حالت شبه آنفلوآنزای خفیف یعنی تب، لرز، دردهای عضلانی و مفصلی، گلو درد، احتقان و آب ریزش بینی، ضعف، احساس ناخوشی و سردرد یا عوارض موضعی مانند درد و تورم و قرمزی محل تزریق هستند.

 

عوارض کاملا طبیعی بوده و خود به خود بهبود پیدا می‌کند برای تسکین دردها می‌توان از مسکن‌های ضدالهتابی غیر استروئیدی

 

NSAIDs برای کنترل تب یا از آنتی هیستامین‌ها برای عوارض موضعی استفاده کرد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۹:۰۸

شناسه خبر: 94722

مطالب مرتبط :
سرانجام واکسنی داریم که علیه

بر طبق گزارش موسسه تحقیقاتی اسکریپس وIAVI؛

سرانجام یک واکسن علیه "اچ آی وی" کار می‌کند

امید به مقابله با اچ آی وی، ویروس نقص ایمنی انسانی، نزدیک‌تر از هر زمان دیگری است. واکسن جدیدی علیه این ویروس نوید داده شده در آزمایشات فاز۱ است که منجر به تولید آنتی بادی‌های کارآمد در ۹۷٪ از شرکت کنندگان می‌شود.

آفریقای جنوبی واکسیناسیون با آسترازنکا را متوقف کرد/ هفته های پراسترس با یک میلیون دوز واکسن که روی دستش ماند

ناگفته‌های یک پرستار پس از تزریق واکسن روسی کرونا

پرستار مازندرانی با تشری وضعیت جسمی خودش پس از تزریق واکسن کرونا و اشتیاقی که برای دریافت دوز دوم این واکسن دارد صحبت به میان آورد

واکسن

در جهان؛

صدور اولین تاییدیه اخلاقی "چالش انسانی" کروناویروس توسط انگلیس

یک هیئت اخلاقی که نظارت بر آزمایشات بالینی را امروز در انگلستان انجام داده است، اعلام کرد: یک تیم تحقیقاتی در آنجا می‌تواند داوطلبان را با ویروس عامل کو.ید۱۹ آلوده کند، این اولین مطالعه عفونت عمدی یا"چالش انسانی" ویروس کرونا در جهان است که تاییدیه اخلاقی را در انگلستان دریافت کرد، افرادی که آلوده می‌شوند به سرعت رمدیسیور می‌گیرند.

۱۲۳۴

محققان انجمن نورورادیولوژی فرانسه گزارش کردند:

کووید۱۹به ناهنجاری‌های خطرناک چشم منجر می‌شود

محققان انجمن نورورادیولوژی فرانسه بر طبق مطالعه‌ای بر روی ۱۲۹ بیمار مبتلا به کووید۱۹شدید، اعلام کردند: یک نتیجه جدید و ماندگار از عفونت کووید۱۹شناسایی شده است. آنها ناهنجاری‌های قابل توجهی را در چشم مبتلایان به ویروس کرونا شناسایی کرده‌ و گفته اند غربالگری چشم در تمام بیماران کووید۱۹شدید ضرورت دارد.

بیل گیتس

پاسخ قاطع به تئوری توطئه‌ی میکروچیپ در واکسن mRNA

از زمان شیوع ویروس کرونا، یک تئوری توطئه قدرتمند مبنی بر قصد بیل گیتس برای ساخت ابرانسان ها رایج شده است. حالا دختر بیل گیتس پاسخ محکمی به این تئوری داده است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب