دانشمند جوان کرمانی مطرح کرد؛

ارائه روش­ های نوین در تولید نانو ذرات برای رفع الودگی زیست محیطی/ دولتمردان سرمایه گذاری در عرصه نانو را نادیده گرفته اند

اسماعیل دره­ زرشکی گفت: در زمینه نانو فناوری و تولید نانو ذرات از مواد دور ریز صنعتی و همچنین استفاده مجدد آن­ها در فرایندهای مختلف و ارائه روش­های نوین و استفاده آن­ها در زمینه­های حذف آلودگی­های محیط زیستی و کاربردهای دیگر و انتشار در مجلات معتبر و به الطبع ارجاعات بالا به این مقالات، سبب شد تا در جمع ۲ درصد دانشمندان برتر در سال ۲۰۱۹ قرار بگیرم.

 

به گزارش خبرنگار علم وفناوری ؛ یکی دیگر از دانشمندان کرمانی که جزو جوانترین های این عرصه د رعلم و فناوری محسوب می شود و علم نانو را به خدمت گرفته ، اسماعیل دره زرشکی 37 ساله  است.

 

اسماعیل دره­زرشکی که متولد شهریور 1362 و فارغ التحصیل مقطع دکتری از دانشگاه تربیت مدرس در رشته فراوری مواد معدنی و عضو هیئت علمی بخش مهندسی مواد و متالورژی دانشگاه شهید باهنر کرمان و عضو بنیاد نخبگان ایران نیز هست به خبرنگار ما گفت:  از بهمن ماه 1387 فعالیت خود در دانشگاه شهید باهنر را آغاز کردم و هم اکنون نیز به خدمت گذاری ادامه می دهم.

 

وی افزود: در زمینه نانو فناوری و تولید نانو ذرات از مواد دور ریز صنعتی و همچنین استفاده مجدد آن­ها در فرایندهای مختلف فعالیت دارم  و همچنین در زمینه بیونانو فناوری و بازیافت فلزات نیز تحقیقات وپژوهش های  متعددی در این زمینه انجام داده ام.

 

 این دانشمند جوان ابراز کرد: با گروه­های مختلفی از جمله مهندسی شیمی، نفت، کشاورزی ، پزشکی و رشته­های شیمی کاربردی همکاری داشته و گزارش ها و مقالات مختلف بین رشته ای را گزارش نموده­ایم که گاها منجر به ثبت اختراع شده ­اند.

 

دره زرشکی اذعان کرد: با توجه به ارائه روش­های نوین در تولید نانو ذرات از باطله­ های موجود در صنعت و استفاده آن­ها در زمینه­های حذف آلودگی­های محیط زیستی و کاربردهای دیگر و انتشار در مجلات معتبر و به الطبع ارجاعات بالا به این مقالات،  سبب شد  تا در جمع 2 درصد دانشمندان برتر در سال 2019  قرار بگیرم.

 

وی تاکید کرد: از انجایی که مقالات خود را برای استفاده همگان در گوگل اسکولار منتشر کرده ایم لذا  برای مشاهده مقالات و تعداد ارجاعات به مقالات منتشر شده اینجانب و تیم همکار ما می ­توانید به سایت google scholar  مراجعه و با جستجوی Esmaeel Darezereshki  ، بطور کامل و جامع جزیئات را مشاهده نمایید و از اخرین اقدامات ما باخبر گردید.

 

این دانشمند جوان جایگاه ایران در زمینه نانو فناوری  را در جایگاه بالایی دانسته و گفت: به طور قطع می­توان کشور ایران را درجمع  5 کشور برتر دنیا دانست ضمن اینکه  هنوز فهم درست و استفاده مشخصی از این دانش در کشور برای همگان وجود ندارد  و بیشتر به صورت تئوری و آزمایشگاهی، تحقیقات در جای خود باقی مانده است، متاسفانه با توجه به عدم کاربردی کردن نانوفناوری، تنها از اسم و رسم آن استفاده ابزاری شده و هیچگونه حمایت جدی و بازار مشخصی برای این نوع محصولات و کاربردهای شگرف آن وجود ندارد.

 

وی مدعی شد عدم توجه دولتمردان به نانو فناوری های سبب بی میلی دانشجویان به اموزش در این عرصه شده است، گفت:  این امر منوط به عدم استقبال دانشجویان در مقاطع بالاتر و عدم شکوفایی­های آن­ها در این راستا گردیده که به دلیل نبودن بازار کار مشخص در سال های اخیر و بالفعل شدن این پتانسیل سبب شده است تا در هاله­ای از ابهام قرار بگیرد .

 

دره زرشکی خاطر نشان کرد: حتی می­توان این موضوع را بیان کرد که دفتر ستاد نانو به عنوان حامی  این زمینه حمایت­ های مالی خود را به شدت کاهش داده است و این سیر صعود علمی در سال ­های آینده قطعا کاهشی و یا ثابت خواهد ماند.

انتهای پیام/ طهماسبی

زمان انتشار: شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۵:۰۰

شناسه خبر: 94758

مطالب مرتبط :
عضو هیئت علمی

در گفتگو با نخبه علمی کرمان مطرح شد:

به خدمت گرفتن نانوذرات ها برای جلوگیری از رسوب آسفالتین در نفت

عبدالحسین همتی سراپرده گفت: یکی از مشکلات بزرگ مخازن نفت ایران رسوب آسفالتین موجود در نفت است، آسفالتین ها ترکیبات بسیار پیچیده ای هستند که در نفت های خام وجود دارند لذا اثر نوع رسوب آسفالتین بر اندازه تجمعات آنها و شرایط رسوب را بررسی و اکنون راه حل ان را یافته ایم.

لباس ذهن خوان

به بهانه رویداد علمی پارچه و البسه هوشمند در قم

لباسی که ذهن شما را میخواند !

لباس ذهن خوان جلوه یکی دیگر از البسه و پارچه های هوشمند است که میتواند در آینده تاثیر بسزایی در زندگی بشریت بگذارد .

دسترسی نداشتن ۶۴ درصد از دانش آموزان خراسان جنوبی  به آموزش مجازی

علم و فناوری گزارش می‌دهد:

تربیت بحث فراموش شده سامانه آموزشی شاد/ زنگ‌ فراموشی بر اجرای سند تحول بنیادین در پسا کرونا

متولیان آموزشی کشور به حدی در بحث سامانه آموزشی شاد غرق شدند که یادشان رفته است که نسل فعلی علاوه بر آموزش صرف به مبانی تربیتی و آموزشی احتیاج دارد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب