برقراری ارتباط دو طرفه با افراد در حالت رویای تعاملی

چهار آزمایش مستقل در سراسر جهان نشان داده است که امکان برقراری ارتباط دو طرفه با افراد در حالت عجیب و توهم آمیز رویای شفاف، باز کردن زمینه جدیدی از تحقیقات "رویای تعاملی" در زمان واقعی وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری علم وو فناوری از اردبیل و به نقل از اورک آلرت؛ رویاها ما را به واقعیتی متفاوت می رسانند. آنها همچنین در حالی که خواب کامل داریم اتفاق می افتد. بنابراین، ممکن است انتظار نداشته باشید که شخصی در میان یک رویای واضح قادر به درک سوالات و پاسخ دادن به آنها باشد. اما تحقیقات جدید نشان می دهد که آنها می توانند.

چهار آزمایش مستقل در سراسر جهان نشان داده است که امکان برقراری ارتباط دو طرفه با افراد در حالت عجیب و توهم آمیز رویای شفاف، باز کردن زمینه جدیدی از تحقیقات "رویای تعاملی" در زمان واقعی وجود دارد.

این یک معضل بزرگ برای دانشمندانی است که سعی می کنند بفهمند چه خبر است در حالی که ما می خوابیم، زیرا معمولاً آنها مجبور بودند به تکه تکه شدن و محو شدن حافظه افراد پس از بیدار شدن اعتماد کنند. مقدمه یک مطالعه ترکیبی بین چهار گروه جداگانه در فرانسه، آلمان، هلند و ایالات متحده آمریکا می گوید: هدف تجربی ما شبیه یافتن راهی برای گفتگو با فضانوردی است که در دنیای دیگری است.

A subject in a full EEG rig just before a sleep session in the lab. The electrodes on his face will detect the movement of his eyes as he sleeps.

هر گروه با استفاده از پدیده عجیب رویای شفاف به عنوان دریچه ای برای ورود به دنیای رویاها، تلاش کرد تا تکنیک های خاص خود را در مورد چگونگی "مصاحبه" کردن بدون بیدار کردن از خواب، آزمایش کند. در طول خوابهای منظم، معمولاً تصوری از خواب دیدن نداریم، صرفاً شرایط عجیب و غریبی را که در آن قرار گرفته ایم بدون قضاوت انتقادی پذیرفته ایم. رویای شفاف، "پدیده ای نادر مشهور" حالتی است که فرد خوابنده از خواب دیدن خود آگاه است و گاهی توانایی هدایت تجربه خود را دارد.

محققان گروهی از رویابین شفاف باتجربه، گروهی دیگر از افراد عادی را که در هنر رویای شفاف آموزش دیده بودند، و یک بیمار مبتلا به نارکولپسی را که به طور مکرر به حالت رویای شفاف می رفت و خارج می کردند، بردند و دریافتند که می توانند دو راه داشته باشند با اعضای هر سه گروه مبادله می شود.

در تمام آزمایش ها، دانشمندان با استفاده از "روش های استاندارد چند سلولی"، بررسی کردند که هر فرد در حالت REM است. حرکات صورت و چشم به عنوان ابزاری که بینندگان خواب می توانند با محققان از دنیای رویا "گفتگو کنند" انتخاب شده و افراد به روش های خاصی برای برقراری ارتباط آموزش داده می شوند.

Eye movement readings from an American subject show very clear answers to numerical questions, as well as the LRLRLR pattern to indicate yes, I'm in a lucid dream

به عنوان مثال، بعضی از آنها آموزش دیده اند که اگر می خواهند ارتباط برقرار کنند که در حالت رویای شفاف هستند، سه بار چشم خود را به چپ به راست حرکت دهند  (LRLRLR) .  هیچ یک از آنها با سوالات خاصی که هنگام خواب از آنها پرسیده می شود آموزش ندیده اند.

از آنجا، تیم ایالات متحده از دانشگاه نورث وسترن شروع به جذب بینندگان خواب برای پاسخگویی به سوالات ریاضیاتی که توسط محققان با تعداد مناسبی از حرکات چشم چپ راست از چپ به راست اسکن، که باعث می شود پاسخ های صحیح به وضوح از سطح منظم حرکت چشم در خواب   REMپرسیده شده است.

تیم هلندی از مرکز پزشکی دانشگاه رادبود به دنبال موارد مشابهی رفتند و نشانه های تصویری را نیز اضافه کردند. تیم آلمانی از دانشگاه اوسنابروک همچنین به خواب بینندگان خود سوالاتی ریاضی داد، این بار به صورت کد مورس و رنگ های متناوب، و حرکات چشم چپ و راست به عنوان پاسخ.

تیم فرانسوی، از دانشگاه سوربن، که با موضوع مخدر کار می کرد، قادر به پرسش کلامی بله / خیر بود. آزمودنی با انقباض عضلات ضایب شکمی خود که طرفهای دهان را مانند لبخندی گشاد به طرف بالا و بیرون می کشد و نه با انقباض عضلات راه راه خود، همانهایی که برای ابروهای خود استفاده می کنیم، پاسخ مثبت داد. از موضوع دیگری خواسته شد که تعداد دفعاتی را که محقق بر دست راست خود می زد، بشمارد.

A german patient responds with eye movements to a math question in morse code during REM sleep

در طول 158 تلاش برای برقراری ارتباط با رویاپردازان شفاف در همه تیم ها، محققان پاسخ های صحیح 18.4 of از زمان، پاسخ های نادرست 3.2 of از زمان، پاسخ های بی نتیجه 17.7 of از زمان و بدون پاسخ 60.1 of از زمان دریافت کرده اند.

بعد از بیدار شدن از سوژه ها، آنها درباره آنچه تازه اتفاق افتاده مصاحبه کردند و بیشتر اوقات، آنها ارتباطات را به خاطر می آوردند. برخی گفتند که این س questionsالات از طریق رویا به وجود آمده یا روی آن قرار گرفته اند. یکی از سوژه ها گفت: "من در یک مهمانی با دوستان بود"، صدای شما از بیرون می آمد، درست مثل راوی یک فیلم.

در حین ضربه زدن انگشت، "سوژه دیگری با زندگی درونی به وضوح گفت: من علیه اجنه می جنگیدم. یادم می آید که از اینکه توانسته ام همزمان کار را انجام دهم از بسیاری از کارها متعجب شدم.

در مواقعی دیگر، سوالات در خواب ها گنجانده می شد، صدای محقق از طریق رادیو به عنوان مثال می آمد، یا رویایی که در غیر این صورت شکل می گرفت برای یافتن راه های منطقی شامل محرک بیرونی.

در حالی که آزمودنی ها بیشترین تعاملات را به خاطر می آوردند، اما هنگام گزارش آنچه از آنها خواسته شده بود، جزئیات را اشتباه می گرفتند. شاید آنها به یاد داشته باشند که به عنوان مثال از آنها یک سوال ریاضی پرسیده شده است، اما اعداد را اشتباه بگیرند - و به گفته محققان، این یادآوری می کند که هر خاطره بیداری از خواب غیرقابل اعتماد است.

Patients were asked to report on their dream experiences afterwards, and how the external stimuli came through

این تحقیق نشان می دهد که در شرایط خاص، ارسال پیام به رویای کسی امکان پذیر است، و آنها برای گوش دادن، محاسبه پاسخ و پاسخ دادن هستند. افراد قادر به یادآوری دستورالعمل های قبل از خواب در مورد چگونگی پاسخگویی به سالات، و پاسخ صحیح به سوالات مربوط به زندگی بیداری خود مانند "آیا اسپانیایی صحبت می کنید؟"

مدت ها است می دانیم که شناخت و آگاهی در هنگام خواب قطع نمی شود، اما نتایج ما اکنون فرصت های تجربی را در ذهن خواب ایجاد می کند. ظهور رویای تعاملی - با فرصت های جدید برای به دست آوردن اطلاعات در زمان واقعی درباره رویا و اصلاح روند رویا - می تواند آغازگر دوره جدیدی از تحقیقات درباره خواب و ابعاد شناختی معمولی خواب باشد

محققان می گویند این تحقیق "رویای تعاملی " باید مجموعه ای از راه های تحقیق جدید را شامل شود، از جمله آزمایش توانایی هدایت محتوای رویای کسی از خارج. این ممکن است شامل رویاهایی باشد که "مطابق با اهداف فرد نظیر تمرین مهارت موسیقی یا ورزش" ، یا رویاهای درمانی برای " کاهش تأثیر ضربه عاطفی" همراه با بازخورد در زمان واقعی از موضوع باشد.

همچنین می تواند جلساتی برای حل مسئله، استفاده از حالت رویایی به عنوان دیدگاه متفاوت در مورد مشکلات یا جلسات تعاملی "مهتاب" در نظر گرفته شود تا "مزایای خلاقانه رویا و مزایای منطقی بیداری را ترکیب کند". محققان می گویند، هنرمندان و نویسندگان "ممکن است از ارتباطات خواب نیز الهام بگیرند."

این مقاله در Current Biology به صورت رایگان در دسترس است.

زمان انتشار: سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۷:۲۵:۰۰

شناسه خبر: 94775

مطالب مرتبط :
هولوگرام

هولوگرام های خوراکی می توانند مواد غذایی را تزئین یا حتی تأیید کنند

محققان دانشگاه خلیفه امارات متحده عربی با جستجوی یک تفاوت کاملاً متنوع، هولوگرام های خوراکی را ابداع کنند که می توانند مواد غذایی را تزئین یا حتی تأیید کنند.

یخ

حل ساختار بلوری شکل جدید و عجیب یخ

دانشمندان ۱۸ نوع ماده مختلف را طبقه بندی کرده اند که هر کدام ساختار بلوری منحصر به فرد خود را دارند و اکنون نوع دیگری به نام ice XIX را به این لیست اضافه کرده اند.

آزمایش داغ

در جهان؛

صدور اولین تاییدیه اخلاقی "چالش انسانی" کروناویروس توسط انگلیس

یک هیئت اخلاقی که نظارت بر آزمایشات بالینی را امروز در انگلستان انجام داده است، اعلام کرد: یک تیم تحقیقاتی در آنجا می‌تواند داوطلبان را با ویروس عامل کو.ید۱۹ آلوده کند، این اولین مطالعه عفونت عمدی یا"چالش انسانی" ویروس کرونا در جهان است که تاییدیه اخلاقی را در انگلستان دریافت کرد، افرادی که آلوده می‌شوند به سرعت رمدیسیور می‌گیرند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب