ناگفته‌های یک پرستار پس از تزریق واکسن روسی کرونا

پرستار مازندرانی با تشری وضعیت جسمی خودش پس از تزریق واکسن کرونا و اشتیاقی که برای دریافت دوز دوم این واکسن دارد صحبت به میان آورد

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری،دشمن دشمن است، فرقی برایش ندارد، یک روز با مسئله هسته‌ای، یک روز در جبهه فرهنگی، یک روز بر سر مسئله سلامت و هر روز دور جدیدی از کینه ورزی را آغاز می‌کند.

باسلاح‌های متعدد و گوناگون هم تلاش می‌کند که کینه توزی کند، در دروان دفاع مقدس با تحریک صدام و حمایت‌های پشت پرده‌اش، پس از دفاع مقدس با سلاح فرهنگی در حال حاضر هم با سلاح فرهنگی و ایجاد جنگ اقتصادی روند مقابله را در پیش گرفته است.

شکست تحقیر آمیز در دفاع مقدس باعث شده که هوس استفاده از سلاح کشتار جمعی بر علیه کشور ما کلا به فراموشی بسپارد این اواخر چندین بار بنا داشت به عناوین مختلف نیروهای کشور ما را محک بزند که نیروهای نظامی کشور با موشک باران پایگاه نظامی‌اش در عراق به صورت کامل با آمریکا و ایادی‌اش اتمام حجت کردیم.

در جنگ اقتصادی با مقاومت مردم ایران مواجه شده و راه به جائی نبرده است، در ایام شیوع کرونا با استفاده از ابزار رسانه‌ای که داشت سعی بر ناتوانی کشور نسبت به کنترل این بیماری داشت، پس از آن اقدام به تحریم دارو و مواد لازم برای پیشگیری کرونا کرده و در نهایت پس از تولید واکسن و عدم اعتماد متولیان امر به واکسن‌های تولید شده آنها تلاش داشتند از این طریق دوباره هجمه‌ها را شروع کنند.

کشورهای غربی پس از اطمینان از توانمندی کشور در تولید واکسن کرونا عملیات روانی علیه واکسن ایران را آغاز کردند.

متولیان امر در کشور برای طی شدن پروسه‌های بهداشتی درمانی واکسن برای کنترل ویروس کرونا اقدام به خرید واکسن کرونا برای کادر درمان را در دستور کار خویش قرار دادند که این دوباره جنگ روانی علیه کشور ما آغاز شده است.

تا پیش از خرید واکسن کرونا دشمن تلاش داشت جنگ روانی علیه کشور را در بین کادر درمان آغاز کند وقتی که پای واکسن روسی به کشور که باز شد دوباره خودشان را به هزاران در و دیوار زدند تا کادر درمان را با شک و تردید پای تزریق واکسن کرونا روسی بکشانند، تزریق واکسن کرونا توسط فرزند پسر وزیر بهداشت همه رشته‌های آنها را پنبه کرد و این روزها گوش به زنگ این هستند که پای یکی از تزریق کنندگان واکسن کرونا روسی کادر درمان بلنگد و دوباره بوقچی‌های آنها در فضای مجازی دست به هشتک شوند.

گفت و گو خبرنگار علم و فناوری با یکی از اعضای کادر درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران مستقر در بیمارستان امام خمینی(ره) ساری که در سانتر کرونا فعالیت می‌کند و اقدام به تزریق واکسن کرونا کرده بیانگر شکست دشمن در پروژه ناکارآمد جلوه دادن اقدام کشور در خرید واکسن کرونا است.

نکته جالب اینکه بسیاری از کسانی که در فضای مجازی به عنوان پیاده نظام کشورهای غربی برای خرید واکسن تلاش می‌کنند خودشان در لیست نوبت تهیه واکسن در همان کشورها قرار دارند و هنوز به واکسن دسترسی پیدا نکرده‌اند.

به صورت کلی بر اساس اعلام رسانه‌ها در حال حاضر تنها یک درصد جمعیت جهان موفق به دریافت واکسن کرونا شدند و هنوز در 130 کشور جهان اصلا بحث دریافت واکسن مطرح نشده است.

دبیرکل سازمان ملل هم نسبت به این موضوع واکنش نشان داده و اعلام کرده است که باید همه کشورها برای تامین واکسن مورد نیاز در جهان اقدام کنند، اینکه آیا کشورهای استعماری نسبت به اظهارات دبیر کل سازمان ملل واکنش مثبت نشان می‌دهند یا خیر باید در آینده مخشص شود.

اما آنچه که از پیدا و پنهان مواجه کشورهای غربی به ویژه آمریکا و انگلیس و تعدادی از کشورهای اروپایی در مواجه با کرونا و تامین نیازمندی‌های اولیه این بیماری در ابتدای گسترش این بیماری از خودشان نشان داد، مشخص است که قطع به یقین رفتارهای استعمارگرانه خویش را در قبال واکسیناسیون سایر کشورها هم به کار می‌گیرند.

خبر تولید واکسن داخلی یکی از اقدامات بسیار مناسبی بوده است که پس از انتشار خبر آن بازخوردهای مناسبی در بین مردم داشته است.

در حال حاضر آنچه که افکار عمومی نیاز دارد اطمینان از پیگیری‌های نهایی برای تولید واکسن داخلی و هدف گذاری برای اجرای طرح واکسیناسیون همگانی، همچنین تامین واکسن مورد نیاز اقشار آسیب پذیر که انتظار است به این دغدغه عمومی جامعه عمل پوشانده شود.

مسئولان وزارت بهداشت برای تامین نیاز واکسن اقشار در معرض خطر کرونا ویروس اقدام به خرید واکسن روسی کرده‌اند، پیاده نظام کشورهای غربی تلاش‌های زیادی را برای جلوگیری از تزریق این واکسن در بین کادر درمان آغاز کردند و با تبلیغات منفی سعی در ناکارآمد جلوه دادن این واکسن بوده‌اند.

مصاحبه خبرنگار علم و فناوری با عالمه یعقوب زاده

پرستار بخش کرونا بیمارستان امام خمینی(ره) ساری نشان می‌دهد که هجمه‌ها نسبت به ناکارآمد جلوه دادن واکسن کرونا روسی بسیار زیاد بوده است.

وی در پرسش به این سئوال خبرنگار علم و فناوری که آیا زمان تزریق این واکسن تردید نداشتید، گفت: تماس‌های زیادی قبل و پس از تزریق واکسن کرونا داشتم و همه به نوعی اولا با توجه به اطلاعات نادرستی که نسبت به این واکسن دریافت کردند نگران حال من بودند و تماس‌های زیادی داشتیم.

این پرستار مازندرانی خاطر نشان کرد: حجم شبه افکنی بسیار جدی بود اما من پیش از تزریق واکسن مقالات متعددی درباره کارآمدی آن مطالعه کردم.

وی ادامه داد: همسرم بیشترین مشوق بنده در تزریق واکسن بوده و خانواده‌ام پس از تزریق واکسن به بنده تبریک گفتند از طرفی اقدام وزیر بهداشت نسبت به تزریق واکسن کرونا روسی اطمینان ضریب ایجاد اطمینان نسبت به این واکسن را در بین همکاران ما افزایش داده است.

این خانم پرستار که از زمان شیوع کرونا در این بخش فعالیت می‌کرد با اشاره به مراقبت‌های که انجام داده مبتلا به کرونا نشده است، گفت: مراقبت‌های بنده بسیار جدی بود در حال حاضر با تزریق واکسن اطمینان خاطر بسیار جدی دریافت کردم و منتظر تزریق مرحله دوم این واکسن هستم.

وی یادآور شد: غیر از بنده سایر همکاران بنده که نسبت به تزریق این واکسن اقدام کردند هم هیچ عارضه‌ای نداشتند و در سلامت کامل به سر می‌برند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران در بیمارستان امام خمینی(ره) 20 نفر نسبت به تزریق واکسن اقدام کردند که حال همه آنها مساعد اعلام شده است.

با تزریق واکسن کرونا روسی بخش اول نقشه‌ها و هجمه‌ها دشمن برای بحرانی جلوه دادن کشور برای پیشگیری کرونا از بین رفته است و مردم منتظر تولید واکسن ایرانی کرونا هستند تا شاهد موفقیت بزرگ کشور در کنترل و درمان این بیماری باشیم.

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۰:۰۰

شناسه خبر: 94785

مطالب مرتبط :
فاصله گذاری اجتماعی

زنگ خطر کرونا :

تهدید سلامت عمومی جامعه در دوران فاصله گذاری اجتماعی

مطالعات اخیر سرنخ هایی را نشان می دهد که چرا برخی از افراد پیروی از دستورالعملهای فاصله گذاری اجتماعی را دشوار می دانند.

تزریق واکسن چینی یا واکسن روسی؟

وضعیت جسمی مناسب دریافت کنندگان واکسن کرونا در بیمارستان امام خمینی(ره) ساری

رئیس بیمارستان امام خمینی(ره) ساری، وضعیت جسمی دریافت کنندگان واکسن کرونا روسی در بیمارستان امام خمینی(ره) ساری که ۲۰ نفر بودند را بسیار مناسب اعلام کرد.

واکسن کرونا

دانشمندان می‌خواهند واکسن فایزر و آسترازنکا را با هم ترکیب کنند، اما چرا؟

واکسن های فایزر و ‌استرازنکا از جمله اولین واکسن های تایید شده کرونا با اثرگذاری بالا بودند. حالا دانشمندان با هدف رسیدن به یک درصد اثربخشی بالاتر به ترکیب این دو واکشن می اندیشند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب