مقامات دانشکده پزشکی دانشگاه میشیگان گزارش کردند:

بیمار پیوند عضو پس از دریافت ریه‌های آلوده به کووید می‌میرد

مقامات دانشکده پزشکی دانشگاه میشیگان گزارش کردند: زنی در میشیگان پس از پیوند دو ریه آلوده از اهدا کننده‌ای که مشخصاً به ویروس عامل بیماری پناه داده است، به کووید۱۹ مبتلا شد و بعد از دو ماه درگذشت - علی رغم اینکه اهداکننده هیچ نشانه‌ای از بیماری نشان نداد و در ابتدا آزمایش منفی داشت.

 به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان به نقل ازمدیکال نیوز، مقامات دانشکده پزشکی دانشگاه میشیگان گزارش کردند: زنی در میشیگان پس از پیوند دو ریه آلوده از اهدا کننده‌ای که مشخصاً به ویروس عامل بیماری پناه داده است، به کووید19 مبتلا شد و بعد از دو ماه درگذشت - علی رغم اینکه اهداکننده هیچ نشانه‌ای از بیماری نشان نداد و در ابتدا آزمایش منفی داشت.

مقامات دانشکده پزشکی دانشگاه میشیگان اظهار داشتند که این ممکن است اولین مورد اثبات شده کووید در ایالات متحده باشد که در آن ویروس از طریق پیوند عضو منتقل شده است. یک جراح که ریه‌های دهنده را اداره می‌کرد نیز به ویروس آلوده شد و بیمار شد اما بعدا بهبود یافت.

دکتر دانیل کائول، مدیر خدمات بیماری‌های عفونی پیوند پزشکی میشیگان گفت: به نظر می‌رسد این حادثه منفرد است - تنها مورد تأیید شده در بین 40هزار مورد پیوند در سال 2020. اما این امر منجر به درخواست آزمایش دقیق‌تری از اهداكنندگان پیوند ریه از نمونه‌برداری از اعماق ریه‌های اهداكننده و بینی و گلو شده است.

کائول، که یکی از نویسندگان گزارش گزارش در مورد مجله پیوند آمریكا است، گفت: "ما به طور كلی از ریه‌ها استفاده نمی‌كردیم.

این ویروس هنگامی منتقل شد که ریه‌ها از زنی که پس از آسیب‌دیدگی شدید مغزی در یک حادثه رانندگی درگذشت، به زنی مبتلا به بیماری انسدادی مزمن ریه در بیمارستان دانشگاه پیوند داده شد. نمونه‌های بینی و گلو به طور معمول از اهداکنندگان عضو و گیرندگان جمع‌آوری می شود و از نظر SARS-CoV-2، ویروسی که باعث ایجاد کووید می‌شود، منفی بود.

كائول گفت: "تمام غربالگری‌هایی كه به طور معمول انجام می‌دهیم و قادر به انجام آنها هستیم."

سه روز پس از عمل، گیرنده تب شدید کرد. فشار خون او افت کرد و تنفس او سخت شد. تصویربرداری علائم عفونت ریه را نشان داد.

با بدتر شدن وضعیت وی، بیمار دچار شوک سپتیک و مشکلات عملکرد قلب شد. کائول می گوید، پزشکان تصمیم گرفتند آزمایش SARS-CoV-2 را انجام دهند. نمونه‌هایی از ریه‌های جدید او مثبت شدند.

پزشكان در مورد منشأ عفونت مشكوك شدند و به نمونه‌هاي اهداكننده پيوند بازگشتند. آزمایش مولکولی یک سواب از بینی و گلو اهداکننده که 48 ساعت پس از تهیه ریه‌های وی انجام شد، برای SARS-Cov-2 منفی بود. خانواده اهداكننده به پزشكان گفتند كه او هيچ سابقه‌اي از مسافرت اخير يا علائم كوويد و هيچ تماسي با افراد مبتلا ندارد.

اما پزشکان نمونه‌ای از مایعات را که از عمق ریه‌های اهدا کننده شسته شده نگه داشته بودند. وقتی آنها آن مایعات را آزمایش کردند، برای ویروس مثبت بود. چهار روز پس از پیوند، جراحی که ریه‌های دهنده را کنترل کرده و عمل جراحی را انجام داده نیز مثبت ارزیابی شده است. غربالگری ژنتیکی نشان داد که گیرنده پیوند و جراح توسط اهدا کننده آلوده شده‌اند. ده نفر دیگر از اعضای تیم پیوند آزمایش ویروسی منفی داشتند.

پیوند گیرنده به سرعت خراب می‌شود، و باعث نارسایی اندام چند سیستم می‌شود. پزشکان روش‌های درمانی شناخته شده‌ای برای کووید از جمله رمدیسیور، داروی تازه تأیید شده و پلاسمای خون بهبودی را از افرادی که قبلاً به این بیماری آلوده بودند، آزمایش کردند. سرانجام، وی در آخرین گزینه ECMO یا اکسیژن‌رسانی غشای خارج از بدن قرار گرفت، اما فایده‌ای نداشت. حمایت از زندگی قطع شد و او 61 روز پس از پیوند درگذشت.

کائول این حادثه را "یک مورد غم انگیز" خواند.

در حالی که پرونده میشیگان اولین حادثه تأیید شده در ایالات متحده از طریق پیوند را نشان می‌دهد، موارد دیگری مظنون هستند. گزارش اخیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، هشت مورد احتمالی از عفونت ناشی از اهداکننده را که در بهار سال گذشته رخ داده است، بررسی کرد، اما نتیجه گرفت که احتمالاً منبع انتقال ویروس کووید در این موارد در یک جامعه یا محیط بهداشتی است.

قبل از این حادثه، مشخص نبود که آیا ویروس کووید از طریق پیوند اعضای جامد قابل انتقال است، اگرچه این ویروس تنفسی با سایر ویروس‌ها به خوبی اثبات شده است. کائول خاطرنشان می کند انتقال دهنده آنفلوانزای همه گیر H1N1 2009 تقریباً به طور انحصاری در گیرندگان پیوند ریه مشاهده شده است.

اگرچه تعجب آور نیست که SARS-CoV-2 از طریق ریه ‌های آلوده منتقل می‌شود، اما اینکه اعضای دیگر آسیب دیده از کووید به عنوان مثال قلب، کبد و کلیه - نیز می‌توانند ویروس را منتقل کنند، هنوز نامشخص است.

کائول گفت: "برای اهدا کنندگان غیر ریه به نظر می‌رسد که انتقال کووید ممکن است بسیار دشوار باشد، حتی اگر اهدا کننده کووید داشته باشد."

اهداکنندگان عضو به طور منظم از نظر SARS-CoV-2 در طی همه‌گیری مورد آزمایش قرار گرفته‌اند ، اگرچه این مورد به شبکه تدارکات و پیوند اعضای بدن یا OPTN که نظارت بر پیوندها در ایالات متحده دارد، نیاز ندارد، کائول گفت اما پرونده میشیگان بر لزوم نمونه‌برداری گسترده‌تر قبل از پیوند تأکید می‌کند، به ویژه در مناطقی که میزان انتقال کووید زیاد است.

وقتی صحبت از ریه‌ها می‌شود، این بدان معناست که مطمئن شوید نمونه‌هایی از دستگاه تنفسی تحتانی اهدا کننده و همچنین بینی و گلو را آزمایش می‌کنید. به دست آوردن و آزمایش چنین نمونه‌هایی از اهدا کنندگان می تواند به موقع انجام شود. همچنین خطر ورود وجود دارد.

انتهای پیام/

معصومه صادقی

https://www.news-medical.net/news/20210222/Organ-transplant-patient-dies-after-receiving-Covid-infected-lungs.aspx

زمان انتشار: دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۸:۱۵

شناسه خبر: 94987

مطالب مرتبط :
ایجاد شبکیه‌ای که بینایی نابینایان را باز می‌گرداند

تیمی از مهندسان موسسه پلی‌تکنیک فدرال لوزان؛

ایجاد شبکیه‌ای که بینایی نابینایان را باز می‌گرداند

تیمی از مهندسان موسسه پلی‌تکنیک فدرال لوزان گزارش کردند: ایمپلنت شبکیه جدید همراه با عینک‌های هوشمند مجهز به دوربین و یک میکرو رایانه با تحریک سلول‌های شبکیه چشم، بینایی را برای افراد نابینا فراهم می‌کند.

کشف سلول استخوانی

دانشمندان استرالیایی گزارش کردند؛

کشف سلول استخوانی جدید روزنه امیدی برای درمان بیماری‌های اسکلتی

دانشمندان در استرالیا با بردن میکروسکوپ به ساختارهای اسکلتی بدن انسان، نوع کاملاً جدیدی از سلول استخوانی را کشف کرده‌اند، سلول جدید تعدادی از ژن‌های منحصر به فرد را روشن می‌کند، این امید جدیدی برای درمان بیماری‌هایی مانند پوکی استخوان ایجاد می‌کند.

ویروس کرونا سلول‌های عضلانی قلب را آلوده و از بین می‌برد

محققان دانشکده پزشکی واشنگتن گزارش کردند:

ویروس کرونا سلول‌های عضلانی قلب را آلوده و از بین می‌برد

محققان دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن گزارش کردند: آسیب قلبی در بیماران کووید۱۹ به دلیل التهاب در پاسخ به عفونت نیست بلکه ویروس خود در عضلات قلب تداخل ایجاد می‌کند.

پیوند اتولوگ علائم پارکینسون را معکوس کرد

محققان دانشگاه ویسکانسین گزارش کردند:

پیوند اتولوگ علائم پارکینسون را معکوس کرد

محققان دانشگاه ویسکانسین مدیسن گزارش کرده‌اند که سلول‌های عصبی رشد یافته از سلول‌های خود میمون‌ها را به مغز آنها پیوند زده و حرکت ناتوان کننده و علائم افسردگی مرتبط با بیماری پارکینسون را تسکین داده‌اند.

ویروس

کشف مشکوک یک ویروس باستانی در یک آزمایشگاه نظامی

مطالعه عوامل بیماری زایی که در یخ قفل شده‌اند، می‌تواند یک زمینه بررسی جدی را ایجاد کند، چراکه با افزایش دمای کره زمین به دلیل تغییرات آب و هوایی به ویژه در منطقه قطب شمال، مقدار زیادی یخ، یخچال‌های طبیعی و دیگر یخ‌ها به آرامی درحال ذوب شدن هستند.

کروناویروس

مقاله جدید Natue: احتمال وقوع یک پاندمی دیگر اصلا کم نیست

با درگیری عمیقی که پاندمی کرونا برای دنیا ایجاد کرده است، یک سوال اساسی برای همگان این است که آیا ما در آینده نزدیک ممکن است شاهد همه گیری یکی دیگر از اعضای خانواده کروناویروس ها باشیم؟

ویروس کرونا

پس از انتقادات گسترده :

تایید اولین آزمایش چالش انسانی COVID-۱۹ در جهان توسط انگلیس

این چالش عمداً افراد را به ویروس کرونا آلوده می کند تا دریابد که دوز مورد نیاز ویروس کرونا برای بیمار شدن شخص چه مقدار است.

میوه رسیده

شناسایی و برداشت میوه رسیده توسط ربات های پرنده

Tevel Aerobotics Technologies یک ربات مستقل در حال پرواز (FAR) ساخته است که با استفاده از هوش مصنوعی (AI) میوه ها را شناسایی و انتخاب می کند.

هشت ایده برگزیده اولین ایده شو حل مسائل آموزشی در بستر آموزش مجازی

توسط دانشگاه پیام نور استان اصفهان؛

ایده های منتخب اولین ایده شو حل مسائل آموزشی در بستر آموزش مجازی تقدیر و جهت کاربست معرفی شدند

تعداد هشت ایده منتخب اولین ایده شو حل مسائل آموزشی در بستر آموزش مجازی با مشارکت ایده پردازان آموزش و پرورش و آموزش عالی تقدیر و جهت کاربست معرفی شدند.

ریه

شناسایی فرآیندهای فیزیکی که موجب خس خس ریه می شود

تیمی از مهندسان فرآیندهای فیزیکی "خشونت آمیز" را که در داخل ریه ها کار می کند و باعث خس خس می شود، شناسایی کرده اند، وضعیتی که تا یک چهارم جمعیت جهان را تحت تأثیر قرار می دهد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب