به مناسبت روز مهندسی برگزار شد:

برگزاری نشست بصیرتی هسته عمران - معماری با موضوع رشته عمران

نشست بصیرتی هسته عمران - معماری با موضوع رشته عمران به همت پایگاه علمی کوثر المبین ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از کرمانشاه، در گاه‌شمار رسمی ایران اسلامی، روز پنجم اسفندماه را روز مهندس می‌نامند و این روز به یاد دانشمند بزرگ ایرانی خواجه‌نصیرالدین طوسی به ثبت رسیده است. هم‌زمان با روز مهندسی و در راستای بزرگداشت مقام شامخ این دانشمند بزرگ همایش‌ها و مراسم‌های مختلفی برگزار می‌شود.

نقش مهندسان در پیشرفت تمدن و بشریت قابل‌چشم‌پوشی نیست، آنها رابطه‌ای نزدیکی با مردم دارند و کار آن‌ها دررابطه‌با توسعه و نگهداری زیرساخت‌ها و تجهیزات عمومی است.

هسته عمران - معماری پایگاه علمی‌پژوهشی کوثر المبین نیز در راستای بزرگداشت روز مهندس نشستی را برگزار و در این نشست به توصیف رشته عمران پرداخته شد.

 در نشست هسته عمران از مهارت در فناوری اطلاعات و کامپیوتر، ریاضیات و علم مهندسی به‌عنوان مهارت‌های عمومی این رشته یاد شد و عنوان گردید: علاوه بر موارد عمومی یک مهندس عمران می‌بایست، از توانایی تحلیل داده‌ها، ارزیابی راه‌حل‌ها و انجام تصمیم‌گیری درست، مهارت کار تیمی نیز بهره‌مند باشد.

زمان انتشار: چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۰:۲۱

شناسه خبر: 94997

مطالب مرتبط :
نشست

در نشست هسته گفتمان‌سازی صورت پذیرفت:

تجلیل از اعضای فعال هسته گفتمان‌سازی پایگاه علمی‌پژوهشی شهیده طیبه زمانی سپاه ناحیه کنگاور

نشست هسته گفتمان‌سازی پایگاه علمی‌پژوهشی شهیده طیبه زمانی سپاه ناحیه کنگاور با تجلیل از اعضای فعال هسته گفتمان‌سازی پایگاه برگزار گردید.

روز مهندس در معاونت بسیج علمی استان تهران

بمناسبت روز مهندس؛

برگزیدگان پنجمین جشنواره ملی جهادگران علم و فناوری از سازمان بسیج علمی استان تهران تقدیر شدند

دکتر حسن پور معاونت بسیج علمی استان تهران در جمع مخترعان خاطرنشان کرد: تشکیل تیم هایی متشکل از فناوران و مخترعان جهت برآورده کردن نیازهای صنعتی و فناور ضرورت امروز کشور است. بازدید علمی مخترعین متناسب با تخصص و اختراع از شرکت های مستقر شهرک های صنعتی گامی موثر در جهت معرفی طرح ها برای سرمایه گذاری، مشارکت و تجاری سازی محصولات تولیدی است.

پهپاد

از سوی مدیریت بسیج علمی‌پژوهشی ناحیه سنقر و کلیایی برگزار شد:

کلاس آموزشی پیرامون مزایای استفاده از پهپادها در سم‌پاشی مزارع کشاورزی

کاهش مصرف سموم، دقت در سم‌پاشی و سرعت بالا از جمله مزایای استفاده از پهپادها در سم‌پاشی مزارع کشاورزی می‌باشد که در کلاس آموزشی کارگروه نخبگان کشاورزی مدیریت بسیج علمی‌پژوهشی سپاه شهرستان سنقر و کلیایی عنوان شد.

مهندسی علم خدا در طبیعت است

مهندس نظیمی:

مهندسی علم خدا در طبیعت است

کارشناس عمران معاونت مهندسی راهور با بیان اینکه مهندسی علم خدا در طبیعت است تصریح کرد: تفکر و تعهد عملی مهندسان بر‌گرفته از علم مهندسی خداست که با توسعه‌ سازی و تحول‌آفرینی جامعه امروز بشری را ممتاز و متمایز از گذشته ساخته‌ و توان و دانش خود را در راه آبادانی و سازندگی ایثار نموده‌اند.

رزمایش

با شرکت پایگاه های علمی و پژوهشی برگزار شد:

اجرای رزمایش مشترک امنیتی ولایت با حضور بسیجیان پایگاه های علمی شهرستان کرمانشاه

رزمایش مشترک امنیتی ولایت با حضور پر شور بسیجیان و اعضای پایگاه های علمی و پژوهشی سپاه ناحیه کرمانشاه برگزار گردید تا استان کرمانشاه به عنوان هشتمین استان برگزار کننده رزمایش امنیتی ولایت کشور شود.

کوهپیمایی

همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر صورت پذیرفت:

کوهپیمایی و برگزاری نشست علمی هسته بهداشت توسط پایگاه علمی پژوهشی کوثرالمبین سپاه ناحیه کرمانشاه

پایگاه علمی پژوهشی کوثر المبین در واپسین روزهای دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی ایران، برنامه کوهپیمایی و نشست علمی هسته بهداشت پایگاه را در ارتفاعات طاقبستان برگزار نمود.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب