مبتلایان به کرونای انگلیسی باید در نقاهتگاه قرنطینه شوند

رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری و معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: باتوجه به شیوع ویروس جهش‌یافته انگلیسی و قدرت سرایت بالایی که این ویروس دارد قرنطینه خانگی افراد مبتلا به کرونا خطرات بسیاری به دنبال دارد و افراد مبتلا باید در نقاهتگاه نگه‌داری شوند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری ؛ سید راشد جزایری، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا در چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: پیامدهای اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در این استان بسیار مثبت بوده است.


وی عنوان کرد: از ابتدای اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در چهارمحال و بختیاری شاهد کاهش 85 درصد در موارد بستری و 28.7 درصد در مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا در این استان هستیم.


جزایری یادآور شد: در طرح سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی 100 درصد سالمندان معادل 97 هزار نفر در چهارمحال و بختیاری شناسایی و 95 درصد این تعداد مورد مراقبت قرار گرفتند.


رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری و معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با اشاره به شکل‌گیری چند خوشه کرونا در این استان، خاطرنشان کرد: به دنبال شکل‌گیری این خوشه‌ها و برگزاری تجمعات مختلف شاهد رشد آمار مبتلایان به کرونا در برخی مناطق این استان بودیم.


وی با بیان اینکه همه خوشه‌های کرونا به جز یکی از آن ها در روستای منارجان در شهرستان لردگان مهار شده است، تصریح کرد: یک میوه‌فروش دوره‌گرد عامل انتشار ویروس کرونا در روستا بود که همه اعضای خانواده وی نیز به بیماری مبتلا شدند، این فرد شناسایی شد و در حال حاضر تمامی موارد که با وی در تماس بودند نیز در حال رصد و پیگیری هستند.


جزایری افزود: با شیوع بیماری کرونای جهش یافته انگلیسی و خطرات این بیماری مقرر شد از این به بعد پذیرایی در ادارات ممنوع شود و ساعت برگزاری جلسات اداری تنها یک ساعت باشد.


رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری و معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت:  منع تردد در مسیرهای ورود و خروج به استان خوزستان اعمال شده است اما همچنان نگرانی‌ها از ورود افراد از خوزستان آن هم از طریق پایانه‌های مسافربری وجود دارد.


وی بر لزوم راه‌اندازی و تجهیز نقاهتگاه در شهرکرد و شهرستان‌های دیگر استان تاکید و خاطرنشان کرد: باتوجه به شیوع ویروس جهش‌یافته انگلیسی و قدرت سرایت بالایی که این ویروس دارد قرنطینه خانگی افراد مبتلا به کرونا خطرات بسیاری به دنبال دارد و افراد مبتلا باید در نقاهتگاه نگه‌داری شوند.


انتهای پیام/1031

زمان انتشار: یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۵:۱۱

شناسه خبر: 95058

مطالب مرتبط :
کرونا

همزمان با سفر وزیر بهداشت به مازندران اعلام شد:

شناسایی هفت بیمار مبتلا به کرونا انگلیسی در مازندران

همزمان با سفر وزیر بهداشت به مازندران خبر ابتلا هفت مازندرانی به کرونا انگلیسی رسانه‌ای شد.

ابتلا به کرونا

علامتی مهم که در نیمی از مبتلایان به کووید-۱۹ دیده شده

مبتلایان به کرونا حتی پس از بهبودی کامل نیز با برخی از عوارض جانبی این بیماری تا مدت زمانی طولانی درگیر خواهند بود.

ویروس کرونا

فردی که داوطلب شد برای پیشبرد آزمایش‌ها کرونا بگیرد

بریتانیا برای تسریع فرایند آزمایش بالینی واکسن کرونا دست به اقدامی عجیب زد و برخی افراد را به صورت عمدی در معرض ابتلا به کرونا قرار داد. البته این موضوع با رضایت افراد انجام شد.

کوید ۱۹

جدیدترین ویژگی ویروس کرونا ؛ توقف سیگنال‌های درد در انسان

بسیاری از ویژگی های خاص ویروس کووید ۱۹ سبب انتقال و شیوع گسترده آن شده است. حالا محققان یک ویژگی جدید از این ویروس خطرناک کشف کرده اند.

تب دنگی

دانشمندی که در راه علم جان خود را به خطر انداخت+عکس

تب دنگی نام یک بیماری است که به آن تب دنگ نیز گفته میشود. باکتری حامل این ویروس ولباخیا نام داشته و توسط پشه ها منتقل می شود.

کرونا

کرونا هر روز ترسناک تر از دیروز :

شواهد جدید نشان می دهد که ویروس کرونا می تواند سلول های عضلانی قلب را آلوده کرده و از بین ببرد

این تحقیق شواهد قطعی ارائه می دهد که ویروس کرونا چگونه می تواند قلب را آلوده کرده و از بین ببرد.

کارآفرینی

رویداد کارآفرینی ذهن برتر در چهارمحال و بختیاری برگزار می‌شود

مدیرکل کمیته امداد استان چهارمحال و بختیاری گفت: برای نخستین‌بار رویداد کارآفرینی ذهن برتر با همکاری پارک علم و فناوری در استان برگزار می‌شود.

کرونای انگلیسی چیست؟

​نخستین مورد کرونای انگلیسی در کهگیلویه و بویراحمد شناسایی شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی یاسوج گفت: نخستین بیمار مبتلا به کرونای انگلیسی در کهگیلویه و بویراحمد شناسایی شد.

سرهنگ مهری

نمادهای هوشیاری پلیس باید به جامعه آموزش داده شود/ارائه خدمات مشاوره رایگان با شماره تلفن ۰۹۶۵۸۰

معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی چهارمحال و بختیاری گفت: با راه اندازی سامانه پلیس، مردم می توانند از طریق این سامانه یا شماره تلفن ۰۹۶۵۸۰ بصورت غیر حضوری از خدمات مشاورین ما بهره مند شوند.

ویروس کرونا

پس از انتقادات گسترده :

تایید اولین آزمایش چالش انسانی COVID-۱۹ در جهان توسط انگلیس

این چالش عمداً افراد را به ویروس کرونا آلوده می کند تا دریابد که دوز مورد نیاز ویروس کرونا برای بیمار شدن شخص چه مقدار است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب