مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان گیلان:

فعالیت‌های علمی و آموزشی در فضای مجازی گسترش یابد

مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی سپاه قدس استان گیلان، گفت: فعالیت‌های علمی و آموزشی در فضای مجازی برای جلوگیری از کرونا باید گسترش یابد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان گیلان،علیرضا فروغی صافدل در دیدار با مسئولان سازمان بسیج علمی و پژوهشی سپاه قدس گیلان، اظهار کرد: اقدامات خوبی در طول سال 99 در این مجموعه انجام شده است.
وی تصریح کرد: هشت گروه اندیشه ورز در سطح حوزه‌ها و نواحی بسیج علمی آغاز شده است و با اجرای طرح شهید و اجرای طرح نذر علم به نام سردار سلیمانی زمینه توسعه فعالیت در این حوزه را فراهم کرده است.
مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان گیلان،خاطر نشان کرد:برای توسعه فعالیت علمی در بستر مجازی جلساتی با مسئولان استانی و شهرستانی در سپاه لنگرود برگزار شده و کارگروه‌های هشت گانه مطالبات کلی خویش را مطرح کرده‌اند.
وی با اعلام اینکه برای توسعه فعالیت‌های علمی در بستر مجازی نیاز به برگزاری جلسات تخصصی‌تر بوده که هماهنگی‌های لازم انجام شده است.
 صافدل با اشاره به اینکه یکی از اقدامات بسیج علمی و پژوهشی شناسایی و حمایت استعدادهای در سطح نواحی است، گفت: همزمان با برگزاری جشن میلاد کوثر در مسجد جامع لنگرود با حضور مسئولان شهرستان و خواهران بسیجی و عموم مردم از تعداد حدود ۴۰ دانش آموز دختر پایه های مختلف متوسطه اول و دوم با معدل ۱۹ به بالا با اعطای هدیه و جایزه تجلیل شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

زمان انتشار: جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۵:۱۰

شناسه خبر: 95170

مطالب مرتبط :
۴

افتتاح کتابخانه علمی در پایگاه ریحانه النبی حوزه بسیج خواهران کوثر شهرستان رودسر گیلان

مسئول علمی، پژوهشی حوزه بسیج خواهران کوثر شهرستان رودسر عنوان کرد با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری، امروز کتابخوانى و علم‏ آموزى، نه تنها یک وظیفه ‏ى ملى، بلکه یک واجب دینى است گفت تعیین و تشخیص نیازهای اطلاعاتی اقشار مختلف جامعه و پاسخگویی از طریق ارائه منابع موجود در کتابخانه و توسعه عادت مطالعه از برنامه های پایگاه ریحانه النبی حوزه بسیج خواهران کوثر می باشد.

تولید

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری اردبیل مطرح کرد:

پیشرفت کشور متوقف بر دو عنصر علم و تولید

یک کشور برای دستیابی به اهداف خود نیازمند اولاً عنصر علم و ثانیاً عنصر تولید یعنی عمل و کار براساس دانش خود می باشد.

مکمل غذایی اثرات ژن خطر آلزایمر  را معکوس می‌کند

محققان دانشگاه MIT گزارش کردند:

مکمل غذایی اثرات ژن خطر آلزایمر را معکوس می‌کند

محققان دانشگاه MIT بر طبق یک مطالعه گزارش کردند: اگر شما یک حامل APOE۴ هستید، پس اگر کولین کافی مصرف نکنید، عواقب وخیم‌تری به دنبال خواهید داشت. حامل‌های APOE۴ بیشتر در معرض کمبود کولین هستند. این ژن توسط حدود ۱۴٪ از جمعیت عمومی، اما تقریباً نیمی از بیماران آلزایمر، آن را حمل می‌کنند.

ایجاد شبکیه‌ای که بینایی نابینایان را باز می‌گرداند

تیمی از مهندسان موسسه پلی‌تکنیک فدرال لوزان؛

ایجاد شبکیه‌ای که بینایی نابینایان را باز می‌گرداند

تیمی از مهندسان موسسه پلی‌تکنیک فدرال لوزان گزارش کردند: ایمپلنت شبکیه جدید همراه با عینک‌های هوشمند مجهز به دوربین و یک میکرو رایانه با تحریک سلول‌های شبکیه چشم، بینایی را برای افراد نابینا فراهم می‌کند.

واکسن mRNA برای درمان بیماری MS موش ایجاد شد

توسط محققان آلمانی؛

واکسن mRNA برای درمان بیماری MS موش ایجاد شد

محققان آلمانی از فناوری مشابه دو واکسن کووید۱۹ (Pfizer/ BioNTech) و (Moderna) اما به روش دیگری استفاده کرده و واکسن mRNA برای درمان بیماری MS مانند موش را ایجاد و آزمایش کردند، آنها اعلام کرده اند نتایج دلگرم کننده است اما ترجمه یک روش درمانی شبیه بیماری MS در موش‌ها ساده نیست و تحقیقات بیشتری لازم است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب