اپلیکیشن ریسک من "riskeman" نرم‌افزار تشخیص و مراقبت کرونا/ابتکاری نو با کمک هوش مصنوعی

نرم‌افزار تشخیص کرونا و مراقبت از بیماران کرونایی "ریسک من" با کمک هوش مصنوعی توسط دانشمندان مبتکر ایرانی طراحی شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری تهران بزرگ؛ از نرم‌افزار تشخیص کرونا و مراقبت از بیماران کرونایی با کمک هوش مصنوعی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به نام "ریسک من" توسط دانشمندان ایرانی طراحی و اجرا شده، رونمایی شد که با وارد کردن سوابق پزشکی، دارویی و مشخصات فردی، علائم احتمالی فرد در آینده، احتمال نیاز به آزمایش و یا مکمل و نیاز به بستری شدن را بررسی و میزان سلامتی و مقاومت فرد در برابر ویروس کرونا را مشخص می‌کند.
 
به گفته دکتر امیرحسین عسکری از اعضای تیم طراحی اپلیکیشن ریسک من از حدود یک سال گذشته به منظور انجام کار میدانی برای توسعه این اپلیکیشن با همکاری ستاد کرونا استان تهران داده‌های بیش از ۱۰۰ هزار بیمار را از ۷۵ بیمارستان استان تهران جمع آوری کرده‌اند که از تمامی این ۳ میلیون داده از حدود ۳۰  فاکتور مختلف همچون سن، قد، بیماری های زمینه ای و سوابق داروی مورد استفاده آنها را جمع آوری کرده و در نهایت حوزه هوش مصنوعی را بر روی این سه میلیون داده توسعه داده‌اند به طوری که در حال حاضر  قبل از اینکه فرد به بیماری کرونا مبتلا شود می توان پیش بینی کرد که ابتلای او به کرونا با چه علائم و شدتی همراه خواهد بود.

مشخص شدن اطلاعات افراد از طریق این اپلیکیشن چندین کاربرد خواهد داشت، به این صورت که کاربرد نخست کنترل شیوع بیماری کرونا خواهد بود به طوری که افراد اگر کم ریسک تر باشند پس از مشاهده علائم منطبق با برنامه ای که پیش‌بینی شده خیلی سریعتر خود را قرنطینه خواهند کرد و این به شکسته شدن زنجیره شیوع بیماری کرونا کمک شایانی خواهد کرد؛ و افراد اگر پرریسک تر باشند سریعتر به مراکز درمانی مراجعه می کنند و احتمال وخیم شدن حال و فوت شان کمتر می‌شود.
 
گفتنی است استفاده از نرم افزار برخط ریسک من با بهره گیری از هوش مصنوعی، مدیریت بیمارستان‌های استان تهران را ساده تر خواهد کرد، و همچنین همه کسانی که در معرض ویروس کرونا قرار دارند می توانند با استفاده از این نرم افزار شرایط جسمانی خود را تحلیل و نیازمندی خود را برای مراجعه به مراکز درمانی و درصد احتمالی نیاز به بستری شدن را مشخص کنند.

این اپلیکیشن برای مردم کاملاً رایگان و قابل استفاده است و برای تلفن‌های همراه اندرویدی از طریق سایت ریسک من دات کام در دسترس است.

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۳:۰۳:۴۰

شناسه خبر: 95191

مطالب مرتبط :
ایده خلاقانه نروژی ها برای کاهش آلودگی سواحل دریاها

اپلیکیشن ها به کمک دریاها می آیند:

ایده خلاقانه نروژی ها برای کاهش آلودگی سواحل دریاها

اپلیکیشن طراحی شده توسط تیمی از دانشگاه علم و صنعت نروژ می تواند به شما کمک کند تا مکان دقیق زباله های پلاستیکی رها شده در کنار سواحل را ثبت کنید تا در اولین زمان ممکن برای پاکسازی آن اقدام نمایند.

کوله پشتی

کوله پشتی مجهز به هوش مصنوعی به نابینایان اجازه می دهد بدون سگ و عصا در انظار عمومی راه بروند

گروهی از محققان دانشگاه جورجیا کوله پشتی مجهز به تجهیزات هوش مصنوعی را با هدف جایگزینی سگ های راهنما و عصا برای نابینایان ایجاد کرده اند.

جزایری

شروع ناگهانی، یکی از علائم کرونای جهش‌یافته انگلیسی است

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد و رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری گفت: ویروس جهش‌یافته کرونای انگلیسی شروع ناگهانی دارد، یعنی اگر به یک باره موارد ابتلا در یک جمعی افزایش پیدا کند می‌تواند زنگ خطری برای وجود کرونای انگلیسی باشد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب