فعالیت ۶ زنجیره طیور در آذربایجان غربی / تامین بیش از ۴۰درصد گوشت مرغ استان توسط زنجیره‌های یکپارچه تولید

معاون بهبود تولیدات دامی آذربایجان غربی از فعالیت ۶ زنجیره طیور در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری علم و فناوری از آذربایجان غربی،زنجیره‌های تولید نقش مهمی در بهبود کیفیت، کاهش قیمت‌ نهایی محصول و افزایش تولید دارند. زنجیره‌های تولید در بحث اشتغال‌زایی نیز بسیار حائز اهمیت هستند و می‌توانند سطح وسیعی از افراد جویای کار را پوشش دهند، زیرا در یک زنجیره تولید مرغ تا دوهزار نفر مشغول به کار هستند؛ درحالی‌که در یک مرغداری معمولی ممکن است تعداد کارکنان آن درنهایت به ۱۰نفر برسد.

معاون بهبود تولیدات دامی آذربایجان غربی با اشاره به نقش موثر زنجیره‌ها در افزایش تولید و بهبود کیفیت مرغ ، از فعالیت ۶ زنجیره طیور دراستان خبر داد و گفت :آذربایجان غربی جزو استانهای مطرح و شاخص در صنعت طیور هم از نظر تولید و هم از نظر تعداد زنجیره تولید در کشور است و همزمان با فرآیند تولید باید به دنبال دست یابی به بازار های صادراتی و توسعه این صنعت در استان باشیم .

وی همچنین افزود: در استان این زنجیره ها در شهرستان های ارومیه ، مهاباد ، میاندوآب واقع شده اند و این زنجیره ها بیش از ۴۰ درصد تولید گوشت مرغ استان ،را بر عهده داشته و صادرات تخم مرغ نطفه دار، جوجه یکروزه گوشتی، مرغ گرم و منجمد عمدتا توسط این زنجیره ها صورت می گیرد.

یوسفی رضایی با اشاره به اینکه در استان ۷۳۶ مرغداری گوشتی فعال است، افزود: ۱۵ میلیون و ۷۵۰ هزار قطعه مرغ، ظرفیت تولید آنها در هر دوره ۴۵ تا ۶۰ روزه است.

وی اضافه کرد:۶ کارخانه جوجه کشی با ۹۴ میلیون قطعه ظرفیت تولید، ۱۵ کشتارگاه طیوربا ظرفیت ۳۹ هزار ۵۰۰ قطعه کشتار در ساعت، ۲۷ واحد کارخانه خوراک دام و طیور با ظرفیت تولید سالانه یک میلیون و ۳۶ هزار تن در استان فعال است که می‌تواند در هدایت این استان به رده‌های بالای تولید و صادرات این محصول نقش ایفا کند.

 

زمان انتشار: یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۴:۳۷

شناسه خبر: 95204

مطالب مرتبط :
تشخیص تفریقی بیش از ۱۰۰ نوع بیماری طیور با قضاوت و اطلس آن

معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل دامپزشکی استان اصفهان گفت:

کتاب بهداشت و بازرسی گوشت طیور تالیف و تدوین شد/ تشخیص تفریقی بیش از ۱۰۰ نوع بیماری با قضاوت و اطلس آن

محمد کِشتکار معاون اسبق سلامت اداره کل دامپزشکی استان اصفهان، گفت: کتاب "بهداشت و بازرسی گوشت طیور" یکی از ارزشمندترین کتاب‌هاست که تمامی ضوابط و فرآیند کُشتار، تشخیص و قضاوت بیماری‌ها، نکات بهداشتی تالیف و تدوین شده است، در این نمونه بی‌نظیر برای اولین بار در کشور تشخیص تفریقی بالغ بر بیش از ۱۰۰ نوع بیماری طیور و قضاوت آن همراه با اطلسی منحصر بفرد آمده است.

عینک‌های ویدئویی، ضعف در مکانیسم تعادل گوش داخلی را تشخیص می‌دهند

دانشمند ایرانی پزشکی جان هاپکینز گزارش کرد؛

عینک‌های ویدئویی، ضعف در مکانیسم تعادل گوش داخلی را تشخیص می‌دهند

امیر خردمند، مدیر تحقیق در مرکز اختلالات عصبی - بینایی و دهلیزی پزشکی جان هاپکینز و تیم وی تشخیص دادند که استفاده از عینک‌های ویدئویی سرعت بالا و نرم‌افزار تجزیه و تحلیل خودکار می‌توانند بازخورد فوری از دست دادن دهلیز را در هنگام ارزیابی بالینی بیماران مبتلا به سرگیجه و تعادل ارائه دهند.

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان اصفهان خبرداد:

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان اصفهان خبرداد:

تالیف و تدوین ۱۴ جلد کتاب تا ارائه چندین طرح ملی/کتاب امنیت زیستی و ضوابط بهداشتی مرغ تخم‌گذار چراغ راه و آیینه‌ای برای تولید است

محمد کشتکار معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان اصفهان و عضو انجمن نخبگان و سرآمدان شاهد و ایثار‌گر استان با اعلام این خبر که تالیف و تدوین۱۴ جلد کتاب تا ارائه چندین طرح ملی با تجربه کاری ۲۶ سال ارائه کرده است، گفت: کتاب امنیت زیستی و ضوابط بهداشتی مرغ تخم‌گذار یکی از آخرین و ارزشمندترین کتاب ها بعنوان چراغ راه و آیینه‌ای برای مبحث تولید است.

درون آرام‌ترین اتاق جهان از ضربان قلب و جریان خون خود آشفته می‌شوید

نهایت علم آکوستیک مایکروسافت؛

درون آرام‌ترین اتاق جهان از ضربان قلب و جریان خون خود آشفته می‌شوید

مهندسان علم آکوستیک را به حداکثر حد خود رسانده‌اند و ساکت‌ترین اتاق در جهان را طراحی کرده‌اند که کاملاً از هر صدایی خارج شده است.در این سنگر سکوت اگر سرگیجه و صدای وزوز گوش به شما نرسد، با صداهای بدن خود آشفته می‌شوید.

۱۲۳

كشت گلخانه اي تسهيل گر عبور از كم آبي

افزایش مصرف آب کشاورزی به روش سنتی یکی ازعوامل تاثیر گذار درخشک شدن دریاچه ارومیه بود که با ترویج روشهای نوین ابیاری و تجهیز اراضی کشاورزی به سیستم های نوین ابیاری و صرفه‌جویی بیش از ۵۰۰ میلیون مترمکعبی آب در این بخش، گامی مهم در احیای نگین فیروزه‌ای آذربایجان برداشته شد.

۱۲۳

افتتاح ۸۳۸ طرح کشاورزی و تحقق جهش تولید /انقلاب در بخش کشاورزی استان

لازمه تحقق واقعی جهش تولید فاصله‌ گیری از کشاورزی سنتی و رسیدن به خودکفایی برای حفظ امنیت غذایی به ویژه خودکفایی در تولید محصولات استراتژیک با بهره‌گیری از شیوه‌های علمی و فناورانه است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب