نتایج ماموریت کووید WHO در چین به کجا رسید؟

سازمان بهداشت جهانی حالا مدتی است که تیمی از اپیدمیولوژیست ها و پزشکان را روانه چین کرده تا درباره منشا و شرایط شکل گیری ویروس کووید ۱۹ تحقیق کنند.

درباره سیاست‌های پیرامون ماموریت تحقیق درباره ریشه‌های ویروس کووید-19 چیزهای زیادی گفته شده است و ما فراموش کردیم که در پشت این تحقیقات افرادی واقعی و متخصص وجود دارند که لزوما تحت تاثیر این منابع نیستند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از IFL Science،‌ اکنون پزشکی استرالیایی که یکی از فرستادگان سازمان بهداشت جهانی بود درباره برخی از مشاهدات خو صحبت به عمل آورده که می‌تواند برخی از حل نشده درباره شیوع این ویروس را روشن سازد.

مشاهدات پزشکی که از طرف سازمان بهداشت جهانی به ووهان فرستاده شده بود، منتشر شد

او در بخشی از گزارش خود می‌گوید: « در این ماموریت ما با مردی ملاقات کردیم که در 8 دسامبر 2019 اولین مورد تایید شده مبتلا به ویروس بود. ما همچنین با پزشکانی که در بیمارستان‌های ووهان درحال درمان موارد اولیه ویروس بودن نیز به صحبت پرداختیم و از آنها درباره اتفاقاتی که برای آنها و همکارانشان افتاد سوال پرسیدیم. ما طی چهار هفته ماموریت خود در چین با همتایان چینی خود که شامل دانشمندان، اپیدمیولوژیست‌ها و پزشکان بودند به بحث و مبادله پرداختیم. ما روزانه تا 15 ساعت با آنها در جلسه بودیم. این مسئله باعث شکل‌گیری اعتماد مشترکی شد که احتمالا نمی‌توانست از طریق جلسات آنلاین شکل بگیرید اما بگذارید اکنون از آنچه درباره ریشه‌های این ویروس آموختیم را با شما در میان بگذارم. ویروس اولین بار در ووهان مرکز کشور چین در دسامبر سال 2019 ظهور کرد، تحقیقات ما نشان داد که ویروس به احتمال زیاد منشا حیوانی دارد و احتمالا از طریق یک حیوان واسطه‌ای ناشناخته در مکانی نامعلوم از خفاش‌ها به انسان منتقل شده است. اگرچه گمانه زنی‌ها منشا این ویروس را بخاطر بازارهای محلی فروش حیوانات در ووهان می‌دانستند اما پژوهشات ما نشان داد که همه 174 مورد اولیه ابتلا به ویروس هیچکدام از بازار دیدن نکرده بودند. با اینحال به دلیل آنکه در زمان پیش از همه‌گیری روزانه حدود 10 هزار نفر در روز در مجاورت با تهویه ضعیف از این بازار بازدید می‌کردند، این مکان گسترش ویروس بوده است.»

واژه «کروناویروس» (در اصل؛ کوروناویروس) از کلمه زبان لاتین "corōna" یا کلمه یونانی "κορώνη" به معنی تاج یا هاله گرفته شده‌است. این واژه به مشخصهٔ ظاهری ویریون‌ها (شکل عفونی ویروس) که در زیر میکروسکوپ الکترونی دیده می‌شود، اشاره دارد که حاشیه‌ای از سطح بزرگ و پیازدار داشته و یادآور تصویری از یک تاج سلطنتی، یا تاج خورشیدی است. از این رو کروناویروس را «ویروس تاج‌دار» نیز می‌نامند.

انتهای پیام/

تیمور خسروی

زمان انتشار: جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 95566

مطالب مرتبط :
یک مقام رسمی EMA واکسن آسترازنکا با ترومبوز مرتبط است

سرانجام پذیرفتند:

یک مقام رسمی EMA ، واکسن آسترازنکا با لخته خون مرتبط است

یک مقام عالی رتبه در آژانس داروهای اروپایی (EMA) در مصاحبه‌ای که امروز سه‌شنبه منتشر شد، گفت که بین واکسن آسترازنکا کرونا ویروس و لخته‌های خون ارتباط وجود دارد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب