دانشگاه ها در تحقق شعار سال نقش اساسی دارند/ نخبگان می توانند در تولید ملی کمک حال دولت باشند

مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري گفت: لازم است از نخبگان جامعه حمایت های لازم صورت گیرد تا بتوانند کارهای خود را در راستای تحقیقات و پژوهش و شناسایی موانع تولید انجام دهند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان چهارمحال و بختیاری؛ حجت‌الاسلام رضا قاسمي‌نژاد مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري  اظهار کرد: یکی از رسالت های اصلی دانشگاه حل کردن عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی است .

وی با اشاره به اینکه دانشگاه باید بتواند از همه جهات نقش آفرینی کند  تصریح کرد: دانشگاه می تواند در راستای اقتصادی جامعه کارهای تئوری و عملی انجام دهد.

قاسمی نزاد با بیان اینکه  دانشگاه می تواند در راستای تحقق شعار سال اقدامات اساسی را انجام دهد عنوان کرد: لازم است از نخبگان جامعه حمایت های لازم صورت گیرد تا بتوانند کارهای خود را در راستای تحقیقات و پژوهش  و شناسایی موانع تولید انجام دهند.

وی بیان داشت: یکی دیگر از راه حل های مناسب و عملیاتی حلقه های علمی است که این حلقه ها می توانند راهکار مناسب برای رفع موانع تولید ارائه دهند.

قاسمی نزاد مطالبه گری را بسیار موثر دانست و گفت: چنانچه موانع شناسایی شود باید راهکار نیز ارائه گردد تا بتوان مطالبه گری کرد و در جهت رفع ان اقدام نمود.

وی با اشاره به اینکه برای از بین بردن موانع باید دانش و علم ان نیز وجود داشته باشد گفت: بدون علم نمی توان در هیچ زمینه ای موفق شد پس لازم است به تولید کنندگان آموزش های لازم داده شود تا بتوانند خوب کار کنند.

قاسمی نژاد خاطر نشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد از نظر نرم‌افزاري و هم از نظر سخت‌افزاري، ظرفيت‌ها و توانمندي‌هاي خوبي را دارد.

وی با اشاره به اینکه نقش دانشگاه در تولید و رفع موانع باید کاملا مشخص شود گفت: لازم است دانشجویان و نیروهای جهادی تعیین و شناسایی شوند و نظر و ایده های آنان را به گوش مسئولان رساند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۶:۳۰:۰۰

شناسه خبر: 95607

مطالب مرتبط :
جزایری

چهارمحال و بختیاری طی دو هفته آینده وضعیت خطرناکی را تجربه می کند

رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری گفت: متاسفانه در حال حاضر استان چهارمحال و بختیاری در وضعیت کرونا جز چهار استان اول است و تا دو هفته آینده وضعیت بسیار حساس و خطرناکی را در استان تجربه می کنیم.

حمایت از تولید

مدیر مرکز حمایت از مخترعین و مبتکرین مطرح کرد:

حمایت از تولید و رفع موانع در تحقق اقتصاد مقاومتی

حمایت از تولید و رفع موانع اصلی‌ترین تمرکز در سطح ملی و استانی بر تحقق هدف‌ها و برنامه‌های اقتصاد مقاومتی می باشد.

جزایری

تزریق نوبت دوم واکسن کرونا در چهارمحال و بختیاری آغاز شد

رئیس مرکز بهداشت استان چهارمحال و بختیاری گفت: تزریق نوبت دوم واکسن کرونا امروز در چهارمحال و بختیاری با ۳۵۰۰ دز آغاز شد.

دانشگاه پیام نور دماوند

کسب مقام سوم مسابقات سراسری برنامه نویسی دانشجویان دانشگاه پیام نور (PCPC)

تیم برنامه نویسی «گیک» از دانشگاه پیام نور مرکز دماوند، موفق به کسب مقام سوم کشوری در چهارمین دوره مسابقات PCPC دانشگاههای پیام نور سراسر کشور شد.

مهندس حسن طاهری .مخترع و تولید کننده

جلوی واردات ماسک گرفته شود./ تسهیل در روند صدور مجوز‌ها حق تولید کنندگان است.

طاهری گفت: باید جلوی واردات ماسک گرفته شود تا راه برای صادرات و تولید فراهم شود. مسئولین با تسهیل در روند صدور پروانه از متضرر شدن تولیدکنندگان جلوگیری کنند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب