خانه نخبگان ثارالله(ع) شیراز تشکیل شد

با حضور جمعی از مسئولین، اساتید و نخبگان، خانه نخبگان سپاه ناحیه ثارالله(ع) شیراز تشکیل شد .

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از شیراز، جلسه خانه نخبگان سپاه ناحیه ثارالله(ع) شیراز با حضور جمعی از مسئولین و اعضا برگزار شد .

در این جلسه پس از قرائت ایاتی چند از کلام الله مجید، سرهنگ آیینی، مسئول علمی ناحیه ثارالله(ع) شیراز اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب درباره جامعه نخبگان و اهمیت آن بارها و بارها صحبت کرده اند و عملکرد دولت سیزدهم، دولت اقای رئیسی، بحث عملکرد ظرفیت نخبگان است و این باید یک فتح بابی شود که از ظرفیت نخبگان برای کمک به مسائل استفاده شود .

وی ادامه داد: برای بهره گیری هرچه بهتر از ظرفیت نخبگان و افراد علمی و متخصص، گروهی با عنوان خانه نخبگان در سطح نواحی ایجاد شده است .

آیینی یادآور شد: مسائل و مشکلات در کشور ما زیاد است و باید با استفاده از ظرفیت و توان خود مردم بوسژه نخبگان به این مشکلات پرداخته شده و راه حل آن ارائه گردد .

در ادامه محمدعلی مصلحی فر، مسئول خانه نخبگان سازمان بسیج علمی استان فارس تصریح کرد: در سازمان بسیج علمی استان هم اکنون پنج کارگروه داریم و در هر شهرستان نیز بسته به پتانسیل و نیاز آن، کارگروه های خانه نخبگان شهرستانی تشکیل می شود .

وی درخصوص اعضای کارگروه های خانه نخبگان گفت: اعضای هر کارگروه با توجه به تخصص، توانمندی و سازمانی که در آن مشغول فعالیت هستند، مشخص می شود که به صورت ماهانه با موضوعات مورد نیاز آن منطقه تشکیل جلسه می دهند .

مصلحی فر در مقایسه عملکرد سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری با سایر ارگان ها عنوان کرد: در سازمان بسیج علمی علاوه بر بهره گیری از تحقیق، پژوهش و مقاله، از نظر عملی با حضور خبرگان و متخصصان آن حوزه موضوع مورد بحث و بررسی قرار می گیرد و در صورتی که مشکل در خانه نخبگان شهرستانی به نتیجه نرسد، در کارگروه استانی مطرح خواهد شد .

مرتضوی، جانشین سپاه ناحیه ثارالله(ع) شیراز نیز اظهار داشت: هر کجا کاری به آدمی سپرده شد، هدف باید خدایی باشد، همان کاری که اهل بیت، امام و شهدا کردند تا در نیمه راه گمراه نگردد .

وی افزود: برای انجام کارها برای خدا به ایمان و تقوا نیاز است که هر فردی باید در خود آن را تقویت نماید .

مرتضوی متذکر شد: در مسیر نیل به اهداف ممکن است به افرادی برخورده که با اقدامات خود مانع رسیدن انسان به اهداف خود شوند، اینجاست که با تقوا می توان سربلند از معرکه بیرون آمد .

وی با اشاره به آیه ای از قرآن تصریح کرد: حاج قاسم سلیمانی بیان می داشت جامعه ای اصلاح می شود که فردی مصلح بر سر کار آید و وظیفه ماست تا با اقدامات خود مانع سر کار آمدن افراد ناسالم شویم که نیاز به کمک و همراهی همه مردم دارد .

جانشین سپاه ناحیه ثارالله(ع) شیراز گفت: زمانی که مشکلی را در جامعه می بینیم باید در مورد آن بحث و گفت و گو کرده تا آن را مرتفع سازیم .

وی خطاب به افراد حاضر در جلسه عنوان کرد: کاری را که شروع کردید تا زمانی که به تمام نکرده و به نتیجه نرسانیده اید، رها نکنید که اگر مسیر شما روشن و خدایی باشد، موجب رستگاری شما خواهد شد .

در انتهای این جلسه دکتر منصوری به به عنوان رئیس خانه نخبگان ناحیه ثارالله(ع) شیراز و آقای شادباش به عنوان نائب رئیس انتخاب شدند.

 

خبرنگار: فاطمه سوخک لاری

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۸:۳۹

شناسه خبر: 98119

مطالب مرتبط :
رر

مدیر علمی سپاه ناحیه ثارالله (ع) شیراز:

لزوم هدایت واقفین به سمت وقف علمی/ زمینه اشتغال جوانان را فراهم کنیم

مدیر علمی سپاه ناحیه ثارالله (ع) شیراز گفت: مطلوب است هیات اندیشه ورزی را در میان بسیجیان راه اندازی کنیم و افرادی که نیاز به حرفه دارند را شناسایی کنیم و با اموزش دادن به آنها بتوانیم باعث ایجاد امید به زندگی در آنها شویم.

۱

در جلسه کارگروه صنعت و تجارت مطرح شد:

ارئه طرح ایجاد شهرک علمی و تحقیقاتی در کرمانشاه

دکتر پیمان لطیفی؛ رئیس خانه نخبگان بسیج استان از ارائه طرح ایجاد شهرک علمی و تحقیقاتی با همکاری نخبگان علمی استان خبر داد.

محمد علی مصلحی فر

احصای مشکلات و ارائه راهکار با بهره‌گیری از ظرفیت خانه نخبگان بسیج

مسئول خانه نخبگان سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس گفت: خانه نخبگان بسیج علمی ظرفیتی قابل توجه است که می تواند ضمن احصای مشکلات، راهکارهای عملیاتی را برای رفع آن ارائه دهد .

۱

مسئول کارگروه کشاورزی خانه نخبگان بسیج گیلان گفت:

روشهاي مبارزه با علفهاي هرز مزارع برنج در استان گیلان

مسئول کارگروه کشاورزی خانه نخبگان بسیج گیلان گفت براي مبارزه و از بين بردن علفهاي هرز در شاليزارها، معمولا برنجکاران به روشهاي مختلف اقدام مي نمايند، این روشها عبارتند از، پيشگيري، مبارزه زراعي، مبارزه مکانيکي، کنترل بيولوژيک و روشهای شیمیایی می باشد.

فاطمه سوخک لاری

در گفت‌وگو با علم و فناوری تشریح شد:

مهریه در نکاح

تعیین مهریه در عقد نکاح به لحاظ عرفی یکی از مهم ترین جزییاتی است که زن و مرد قبل از عقد نکاح در خصوص آن به توافق می رسند و آن را ضمن عقد ازدواج در سند ازدواج خودشان درج می کنند .

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب