درخشش دختران علوم اسلامی در طرح جابر بن حیان

دختران خلاق دبستان علوم اسلامی با ابتکاری نو در طرح جابربن حیان مقام استانی را کسب کردند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری تهران بزرگ؛ زاهدی مدیر دبستان علوم اسلامی دختران که حدود ۲۵ سال است که معلم رسمی آموزش و پرورش می‌باشد و فیزیک تدریس می‌کند.

با توجه به دغدغه ای که داشت تصمیم می‌گیرد مدرسه علوم اسلامی دختران ای را تاسیس کند تا بتواند به صورت تخصصی با بچه ها کار کند.

به گفته زاهدی این مدرسه اولین مدرسه ای بود که تمام کتب درسی را به صورت تخصصی تدریس می‌کند به صورتی که دانش آموزان در کلاس های اول، دوم و سوم یک معلم دارند اما در کلاس های چهار، پنج و شش مثل دوره های راهنمایی و دبیرستان چندین معلم دارند به واسطه همین کتاب هایی بالاتر از سطح درسی نیز به بچه ها آموزش داده می‌شود تا با مطالعه آنها سطح معلومات بچه ها بالاتر برود. 

این دبستان آزمایشگاهی دارد که بیشتر وسایل آن را خود بچه های مدرسه با لوازمی که در خانه دارند و با ابتکار خود درست کرده و در آزمایشگاه در اختیار همه بچه ها قرار داده‌اند تا همه بتوانند از امکانات یکسان بهره ببرند و اکنون به لطف خدا تجهیز شده است.

در این دو سال که کلاس ها به صورت غیرحضوری و آنلاین برگزار می‌شود معلمین این دبستان با وسایل آزمایشگاهی که در اختیار دارند در زمان تدریس آزمایش های لازم را انجام می‌دهند و فیلم آنها را در اختیار بچه ها قرار می‌دهند تا بچه ها بتوانند در کنار یادگیری تئوری به صورت علمی هم با موارد درسی آشنا شوند و همچنین دانش آموزان نیز آزمایش ها را در منزل انجام داده و فیلم های خود را برای معلم های خود ارسال می‌کنند و در کنار آن با تحقیق های که انجام داده‌اند گزارشی از فعالیت های خود می‌نویسند تا با گزارش نویسی هم آشنا شوند.

در کنار این فعالیت ها جزوات آموزشی بالاتر از سطح مقطع تحصیلی به بچه ها داده می‌شود تا سطح معلومات بچه ها بالاتر رود و آزمایش هایی بالاتر از سطح کتاب در حد راهنمایی انجام می‌دهند، به عنوان مثال در بحث فیزیک و گرما علاوه بر انجام آزمایش های کتاب انواع انتقال گرما روش های همرفت، تابش و رسانش که مربوط به آزمایش های فیزیک راهنمای و دبیرستان می‌شود نیز آموزش داده می‌شود و با زبان ساده مفاهیم را توضیح می‌دهند تا ذهن دانش آموزان برای مقاطع بالاتر آماده باشد‌.

گفتنی است در دو سال گذشته دانش آموزان دبستان علوم اسلامی دختران در طرح جابربن حیان شرکت کرده و در مرحله استانی مقام اول را در طرح دکتر ایموتو کسب کرده اند.

دانش آموزان این دبستان از طرح جالب دکتر ایموتو که با زدن حرفهای زیبا مولکول های آب بود تغییر می‌کنند و به شکل زیبایی درمی‌آیند ایده گرفتن ایده گرفته‌اند و ان طرح را بر روی میوه انجام دادن و یک پرتغال را به سه قسمت تقسیم کردن و برای یکی دعا و صوت و قرآن پخش کردن بر روی قسمت دوم آن کلمات زشت و بد نوشتن و بر روی قسمت سوم هیچ کاری انجام دادن و بعد از گذشت چند روز جواب گرفتن تا حدی که داورها خود طرح جابر بن حیان متعجب مانند که چقدر قسمت اول که دعا و صوت قرآن بر آن پخش شده بود شاداب مانده بود اما آن دو قسمت دیگر خراب شده بودند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۵:۱۸

شناسه خبر: 98189

مطالب مرتبط :
۱

سرهنگ مرادی خواه اعلام کرد:

افتتاح آزمایشگاه گیاهان دارویی در شهرستان صحنه

مدیر بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه ناحیه صحنه از تاسیس آزمایشگاه گیاهان دارویی با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان خبر داد.

تصویر خبر

تجهیز آزمایشگاه مرکز هدایت و حمایت از جاذب کربن فعال و مواد وابسته

آزمایشگاه مرکز هدایت و حمایت از جاذب کربن فعال و مواد وابسته استان کردستان به همت سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کردستان تجهیز شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب