موفقیتی دیگر در عرصه پزشکی کشور در شیراز

پدر پیوند کبد ایران از انجام عمل پیوند ریه در شیراز به صورت موفقیت آمیز خبر داد .

دکتر ملک حسینی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در شیراز با بیان این که این عمل توسط زبده ‌ترین پزشکان فوق تخصص ریه، قلب و بیهوشی انجام شد، اظهار داشت: دکتر پرویز مردانی فوق تخصص ریه و آرتوراکس، دکتر طهمورث نیکنام فوق تخصص ریه و مراقبت‌های ویژه و دکترمسعود شفیعی فوق تخصص جراحی و پیوند قلب به صورت کارگروهی نخستین عمل پیوند ریه را در شیراز انجام دادند.

وی گفت: با این پیوند موفقیت آمیز، امکان پیوند همه اعضای قابل اهدا از افراد مرگ مغزی، در این مرکز فراهم شد.

بر این اساس ازین پس امکان پیوند کبد، کلیه، پانکراس، لوزالمعده، قرنیه، پوست، روده و حتی استخوان از فرد مرگ مغزی به بیماران نیازمند در شیراز فراهم است.

پدر پیوند کبد ایران گفت: عمل پیوند ریه برای بیماران دچار نارسایی ریه مناسب است که برای تنفس، به دستگاه اکسیژن ساز وابسته هستند و برای بیماران دچار سرطان ریه، امکان پذیر نیست.

ملک حسینی افزود: کمک خیران برای تجهیز مرکز پیوند ابن سینا به مدرنترین دستگاه‌ ها و تجهیزات پزشکی، سبب آسانتر شدن عمل پیوند شد.

پدر پیوند کبد ایران با اشاره به تربیت پزشکان جوان از اقصی نقاط ایران و بعضی از کشور‌های جهان در مرکز پیوند ابن سینای شیراز گفت: اکنون سخت‌ترین پیوند‌های اعضای بدن توسط بهترین مختصصان در این بیمارستان انجام می‌شود و پزشکانی که در این مرکز تجربه کسب کرده اند، در بیمارستان‌های سراسر کشور مشغول خدمات درمانی به مردم هستند.

 

انتهای پیام/

 

زمان انتشار: سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 98220

مطالب مرتبط :
پیوند ریه

موسسه وابسته به دانشگاه نیویورک؛

نخستین پیوند ریه( لانگون NYU )در جهان با موفقیت انجام شد

مدت کوتاهی پس از دریافت مجوز نهایی نظارتی برای راه اندازی یک برنامه پیوند ریه جدید، جراحان بهداشت لانگون NYUبا موفقیت اولین روش این موسسه، دادن دو ریه جدید و عمر دوباره؛ به یک زن بروکلینی با شکل پیچیده فیبروز ریوی را انجام دادند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب