یک کارشناس اقتصادی مطرح کرد:

نوسان قیمت ها کارایی مطلوب بورس را از دست می دهد / دولت و سیستم نظارتی از صنایع خرد حمایت کنند

بهروز مردانی نژاد گفت: بورس راغب نیست با صنایع کوچک کار کند چون در معمالات خرد می رود و اینگونه معاملات هزینه های جانبی را افزایش می دهد به خاطر همین بورس تمایل خود را به این مسئله نشان نمی دهد و کمتر راغب است وارد معاملات خرد شود.

بهروز مردانی نژاد کارشناس مسائل اقتصادی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری ؛ اظهار کرد: ساز و کار بورس مکمل سازو کار بازار آزاد است، بازار ازاد جایی است که کالا بصورت رقابتی در بازار وارد می شود و دنبال عرضه خودش است، متقاضی و تقاضا هم از طرف دیگر وارد کار می شوند.

وی تصریح کرد: این مکانیزم باعث شده عرضه و تقاضا در یک حالت رقابتی بتواند تعادل و توازن بازار را حفظ کند.

نوسان قیمت ها کارایی مطلوب بورس را از دست می دهد

مردانی نژاد با اشاره به اینکه در ایران علت اینکه بورس کارایی خوب و مطلوب خودش را ندارد چند دلیل عمده  دارد گفت:نوسان قیمت ها که باعث می شود ارزش پول ملی کاهش پیدا می کند ، هزینه های تولید افزایش پیدا می کند و تولید کننده مایل نیست از طریق بورس وارد شود به خاطر اینکه فکر می کند انجا نمی تواند وارد بازار بورس شود و هزینه های جانبی خود را تامین کند.

وی ادامه داد: یکی دیگر از دلایل آن این است که اصولا مشتری های ما اکثرا بالای 80 درصد صنایع خرد و کوچک و متقاضیان کوچک هستند  که این متقاضیان کوچک به خاطر حجم تقاضایی که دارند ، بورس راغب نیست با این ها کار کند چون در معمالات خرد می رود و اینگونه معاملات هزینه های جانبی را افزایش می دهد به خاطر همین بورس تمایل خود را به این مسئله نشان نمی دهد و کمتر راغب است وارد معاملات خرد شود.

راه آزادی اقتصاد ورود به بورس است  

مردانی نژاد با اذعان بر اینکه راه حلی که به نظر می رسد باید روی ان کار شود حمایت  ها از واحدهای خرد از طرف دولت سیزدهم و سیستم نظارت است گفت:  سازمان های مربوطه اتحادیه مصرف کنندگان وارد کار شوند و از صنایع خرد و کوچک حمایت کنند.

وی با تاکید بر اینکه سیستم حمایتی می تواند راه گشا و حمایت از مسئله باشد گفت: اگر سیستم بازار آزاد را اعمال کنیم می توانیم همانند همه دنیا مکانیزم و روال را جریان دهیم .

مردانی نژاد در پایان خاطر نشان کرد: اقتصاد و بخش خصوصی ما  ادعا می کند که می خواهد آزاد باشد که راه آن ورود به بورس است اما از طرفی باید از صنایع کوچک هم حمایت صورت گیرد، که این نیاز به نظارت های درست و جدی دارد که بتواند کالا خود را در یک بازار رقابتی خرید کنند.
 
انتهای پیام/

زمان انتشار: جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 98357

مطالب مرتبط :
قائد امینی

مدیر کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری:

افت تحصیلی اثر منفی آموزش های مجازی/ بیشتر مدارس چهارمحال و بختیاری مهرماه دایر می شوند

فرحناز قائد امینی گفت: عدم حضور دانش آموزان در مدارس آسیب های زیادی در پی داشته که کمترین آن افت تحصیلی دانش آموزان است.

مشتاقی

معاون آموزشی دانشگاه شهرکرد:

بازگشایی دانشگاه منوط به واکسینه شدن همه دانشجویان است

حمد الله مشتاقی گفت: چنانچه همه دانشجویان واکسینه شوند در اواخر مهر ماه یا اوایل آبان کلاس ها بصورت حضوری برگزار می شود.

بورس تحصیلی و تضمین استخدام ۴۰ داوطلب رشته مهندسی معدن نهایی شد

معاون فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان گفت؛

بورس تحصیلی و تضمین استخدام ۴۰ داوطلب رشته مهندسی معدن نهایی شد

رئیس دبیرخانه برنامه علمی دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان، با بیان این که دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان پویش و فراهم شدن زمینه اشتغال دانشجویان در رشته‌ها و تخصص‌های گوناگون را در قالب طرحی به مرحله اجرا درآورده است؛ گفت: در گام اول بورس تحصیلی و تضمین استخدام ۴۰ داوطلب رشته مهندسی معدن نهایی شد.

۰۵

محسن رضایی میرقائد در برنامه تلویزیونی؛

تثبیت قیمت ها/ بازگشت اعتماد مردم به بازار بورس در دولت اقدام و تحول

محسن رضایی میرقائد کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با حضور در دور دوم برنامه گفت و گوی ویژه خبری شبکه ۲ سیما برنامه های دولت خود را در سه حوزه یارانه، بورس و مسکن بیان داشت.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب