دکتر لطیفی عنوان کرد:

طراحی و تولید " ID card" گامی در راستای شفافیت مالی

رئیس خانه نخبگان بسیج استان کرمانشاه؛ این کارت هوشمند که در راستای شفافیت مالی و مدیریت الکترونیکی تهیه شده است، می تواند ریشه بیش از ۳۰۰ جرم را بخشکاند که مهمترین آنها، اختلاس و فرار مالیاتی می باشد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از کرمانشاه؛ نظر به حضور گروه نظارتی سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور به سرپرستی محمد طاهری؛ مسئول اداره پژوهش و محمدرضا عباس نژاد؛ مسئول اداره فناوری و نوآوری این سازمان در استان کرمانشاه، برنامه بازدید از خانه نخبگان بسیج استان، مرکز رشد گیاهان دارویی غدیر خم، مرکز رشد ولایت و خبرگزاری علم و فناوری استان کرمانشاه اجراء شد.

در ابتدای این برنامه که در راستای بررسی عملکرد 6 ماهه فعالیت های معاونت علم و فناوری سپاه حضرت نبی اکرم(ص) و مراکز زیر مجموعه آن صورت پذیرفت، دکتر کورش بابلی؛ معاون علمی، پژوهشی و فناوری استان ضمن عرض خیرمقدم، به ارائه گزارش برنامه های معاونت پرداخت و از انگیزه بالای این مجموعه برای پیشبرد اهداف سازمانی تدوین شده در راستای جهش علمی در استان سخن گفت.

اندیشگاه ها و اندیشکده ها مراکزی مهم در زمینه تولید فکر و ایده

در ادامه دکتر پیمان لطیفی، رئیس خانه نخبگان بسیج استان ضمن ارائه گزارش فعالیت های این مرکز گفت: یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری (مدظله العالی) که بسیار برآن تاکید داشته و دارند، بحث جهاد علمی و تولید علم و دانش است تا عقب ماندگی چند دهه گذشته کشور جبران گردد و کشور بر روی ریل و جاده پیشرفت حرکت کند ، در همین راستا با همکاری معاونت علمی و پژوهشی استان درصدد تاسیس و راه اندازی اندیشگاه و اندیشکده هایی تخصصی برآمدیم چراکه این اندیشگاه ها، مراکز تولید فکر و ایده هستند و می تواند در زمینه تحقق این دغدغه معظم له تاثیر به سزایی داشته باشند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر اندیشگاه شاهد خانه نخبگان بسیج  و اندیشکده های فرهنگ سیاسی روابط بین الملل- امور اجتماعی- - تحلیل رسانه- کشاورزی با رویکرد کالاهای استراتژیک- تقریب مذاهب- رصد امر به معروف و نهی از منکر با رویکرد آسیب های اجتماعی- کارآفرینی و اشتغالزایی- اندیشکده حقوقی با رویکرد تقنین و تقریر قوانین و غیره با بهره مندی از استاتید برتر استانی در زمینه های تخصصی تعریف شده فعالیت می نمایند.

دکتر لطیفی سپس به کارگروه های تخصصی این مرکز اشاره کرد و افزود: کارگروه های کشاورزی، بهداشت و سلامت، رسانه، آموزش، عترت، امور اجتماعی، مدیریت، رسانه، کارگروه صلح و سازش، امر به معروف و نهی از منکر و غیره از بازوان علمی توانمند خانه نخبگان بسیج استان هستند که مسئولین آنها از بین اعضای هیات علمی دانشگاه های استان انتخاب و جذب شده اند و می توانند به مدیران استانی مشاوره های رایگان ارائه نمایند.

" ID card"، کارتی هوشمند جهت شفافیت مالی و مدیریت الکترونیکی

رئیس خانه نخبگان بسیج استان ادامه داد و افزود: یکی از اقدامات شاخص و ارزنده این مرکز، طراحی و تولید " ID card"  می باشد که در سفر خرداد ماه دکتر رحیمی؛ رئیس سازمان بسیج علمی و پژوهشی کشور از آن رونمایی شد و به عنوان طرحی برای اجراء در کل کشور ارائه شد.

وی اظهار داشت: این کارت هوشمند که در راستای شفافیت مالی و مدیریت الکترونیکی تهیه شده است، می تواند ریشه بیش از 300 جرم را بخشکاند که مهمترین آنها، اختلاس و فرار مالیاتی می باشد.

برگزاری اولین همایش علمی و پژوهشی گیاهان دارویی در قالب 22 موضوع در آذرماه

بخش دیگری که در برنامه نظارتی تیم اعزامی سازمان بسیج علمی کشور مورد بازدید قرار گرفت، مرکز رشد گیاهان دارویی غدیر خم بود که مهندس روح الله مرادی مسئول این مرکز، به ارائه گزارش اقدامات آن پرداخت.

مرادی اظهار داشت: ایجاد واحدهای متعدد تولیدی در حوزه­ی گیاهان دارویی با هدف اشتغالزایی، تولید محصولات حوزه فناوری های سلامت با تاکید بر سبک زندگی ایرانی-اسلامی، توسعه­ی طب ایرانی- اسلامی به منظور توسعه و صادرات فرهنگی کشور در منطقه، حفظ غنای گونه­ای گیاهان دارویی، می تواند زمینه ساز تحقق پیشرفت پایدار در استان و کشور باشد.

وی تصریح کرد: در این مرکز که با حضور نخبگان استان و اساتید حوزه پزشکی و سلامت و حوزه گیاهان دارویی فعالیت می نماید، اقداماتی در راستای تهیه و ساخت داروهای گیاهی مورد تایید وزارت بهداشت، ساخت مواد ضدعفونی و پاک کننده ها و دیگر فراورده های فراوری شده از گیاهان دارویی صورت می پذیرد.