بهبود حافظه با تحریک مغناطیسی مغز

تحقیقات جدید به رهبری تیمی از دانشگاه گلاسکو نشان می دهد که چگونه پالس های تحریک مغناطیسی به مغز می توانند حافظه اپیزودیک را بهبود بخشند.

به گزارش علم و فناوری از اردبیل و به نقل از نیواطلس؛ تحقیقات جدید به رهبری تیمی از دانشگاه گلاسکو نشان می دهد که چگونه پالس های تحریک مغناطیسی به مغز می توانند حافظه اپیزودیک را بهبود بخشند. این کار نشان داد که فعالیت مهاری در قشر پیش پیشانی پشتی چپ باعث تقویت حافظه می شود.

این تحقیق جدید در نتیجه یک مطالعه قبلی انجام شد که یافته های غیر منتظره ای را به همراه داشت. تحقیقات اولیه در حال بررسی آنچه در مغز افراد می گذرد هنگامی است که سعی می کنند داوطلبانه قسمتی از اطلاعات را فراموش کنند. از آنجا که مشخص است کنترل حافظه تحت تأثیر فعالیت در قشر جلویی پیشانی پشتی چپ قرار دارد ، مطالعه قبلی تجزیه و تحلیل می کرد که آیا می توان با تحریک آن ناحیه خاص مغز ، فراموشی اختیاری را تقویت کرد.

New research into how magnetic brain stimulation can improve memory arose out of an unexpected finding in a prior study

یک یافته تصادفی در این مطالعه قبلی این بود که تحریک مغناطیسی فرا جمجمه ای آهسته (1 هرتز rTMS) در واقع با مهار فعالیت در قشر جلویی پیشانی پشتی چپ ، عملکرد حافظه را بهبود می بخشد.

سیمون هانسلمایر ، نویسنده این مطالعه جدید توضیح می دهد: وقتی این اثرات را در اولین مطالعه مشاهده کردیم ، که برای بررسی س differentال متفاوتی طراحی شده بود ، کاملاً شگفت زده شدیم." "بنابراین ، ما نیاز به تکرار اثرات در آزمایش دوم داشتیم تا ببینیم آیا این واقعیت دارد یا نه ، و در واقع به نظر می رسد.

تعدادی از دانشجویان کالج برای آزمایش پیگیری به کار گرفته شدند. هر یک از شرکت کنندگان در دو نوبت یک سری وظایف حافظه را انجام دادند - یک بار در حالی که 1 Hz rTMS روی قشر جلویی جلویی پشت چپ خود چپ کرده بود ، و سپس بار دوم در حالی که همان تحریک مغناطیسی را در ناحیه کنترل مغز انجام می داد.

همانند آزمایش اولیه ، هنگامی که فعالیت در قشر جلویی جلویی پشتی چپ مهار می شود ، عملکرد حافظه در واقع بهبود می یابد. با بررسی فعالیت EEG در مغز شرکت کنندگان ، محققان دریافتند که تحریک مغناطیسی منجر به ضعف فعالیت موج بتا در ناحیه آهیانه مغز می شود.

فرضیه فعلی ارائه شده توسط محققان این است که رمزگذاری حافظه را می توان با مهار فعالیت در نواحی آهیانه مغز تقویت کرد و این را می توان با استفاده از تحریک مغناطیسی که در مناطق جلویی خاصی از مغز هدف گرفته شده است ، بدست آورد. آنچه در این مرحله مشخص نیست دقیقاً نحوه اتصال و ارتباط این مناطق مختلف مغزی است ، اما Mircea van der Plas ، نویسنده دیگری در این مطالعه جدید ، پیشنهاد می کند آزمایش های بیشتری به این سوالات پاسخ دهد.

ون در پلاس می گوید: نتایج الکتروفیزیولوژیک ما نشان می دهد که تحریک پیشانی بر شبکه وسیع تری تأثیر می گذارد و با مهار مناطق آهیانه ای ، شکل گیری حافظه را بهبود می بخشد. اینها اثرات پیچیده اما جالبی هستند که برای درک بهتر اساس عصبی آنها نیاز به آزمایش های بیشتری دارد.

این مطالعه جدید در مجله PLOS Biology منتشر شد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 98693

مطالب مرتبط :
​اولین دوره تنها مسیر موفقیت برای رسیدن به زندگی بهتر

رابطه هدف داشتن در زندگی با بهبود حافظه

شبکه‌ های اجتماعی را که روی گوشی باز می‌کنیم می‌بینیم همه جا حرف از داشتن هدف در زندگی و مثبت‌بودن است اما این نظرات بر اساس تحقیقات علوم اعصاب چقدر واقعیت دارد؟

۵۰ درصد کاهش بستری بیماران کووید۱۹ با قرص مولنوپیراویر

روز جمعه اعلام شد:

۵۰ درصد کاهش بستری بیماران کووید۱۹ با قرص مولنوپیراویر/مِرک به دنبال تأیید فدرال ‌است

غول داروسازی مرک روز جمعه اعلام کرد پس از آنکه مشخص شد قرص خوراکی درمان کووید۱۹ شانس بستری شدن بیماران تازه آلوده در بیمارستان را تا ۵۰ درصد کاهش می دهد، از داروی خوراکی مولنوپیراویر خود برای بیماری کووید ۱۹ در ایالات متحده استفاده خواهد کرد.

تمام حرف حاج قاسم این بود؛ دفاع از ولایت و رهبری

سردار محمدهاشمی پور گفت:

ماموریت لشکر ۱۴ امام حسین (ع) در دفاع مقدس تا واکسیناسیون

فرمانده لشکر ۱۴ امام حسین علیه السلام در نشست روایت‌گری دفاع مقدس، با بیان این جنگ ما جنگ رذالت بود یک طرف ایمان یک طرف رذالت محض؛ و صدام نماد کفر و استکبار بود، گفت: لشکر۱۴ امام حسین علیه السلام ماموریت‌های مختلفی هم در دفاع مقدس هم در بعد دفاع مقدس تا واکسیناسیون دارد.

فرزندان این سرزمین در دفاع مقدس به پیروی از جهاد تبیینی حضرت زینب (س) در مقابل کفر ایستادند

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان،

فرزندان این سرزمین در دفاع مقدس به پیروی از جهاد تبیینی حضرت زینب (س) در مقابل کفر ایستادند

حجت الاسلام والمسلمین عارضی گفت:در هشت سال دفاع مقدس فرزندانی از این سرزمین به پیروی از جهاد تبیینی حضرت زینب (س) و امام سجاد علیه السلام با تمام وجودشان در مقابل کفر ایستادند.

سردرد تاخیری پس از واکسیناسیون کووید۱۹، پرچم قرمز برای ترومبوز وریدی مغزی ناشی از واکسن

محققان گزارش کردند:

سردرد تاخیری پس از واکسیناسیون کووید۱۹، پرچم قرمز برای ترومبوز وریدی مغزی

سردرد یک علامت مکرر پس از ایمن‌سازی کووید۱۹ با شروع معمولی طی چند روز پس از واکسیناسیون است. مواردی از ترومبوز وریدی مغزی در دریافت کنندگان واکسن کووید۱۹ مبتنی بر ناقل آدنوویروس گزارش شده است.

نورون

ایجاد نورون مصنوعی برای حفظ حافظه الکترونیکی

محققان راهی برای ساخت نمونه اولیه یک نورون مصنوعی ساخته شده از شکاف های گرافنی در یک لایه مولکول آب طراحی کرده اند. و به جای الکترون، این نورون مصنوعی از یون ها استفاده می کند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب