رتبه برتر تجربی کشور در گفتگو با علم و فناوری:

هیچ وقت فریب امیدفروشان را نخورید

رتبه برتر کنکور تجربی در گفت و گو با علم و فناوری اظهار داشت: دانش آموزان و پشت کنکوری ها اسیر دست امید فروشان و دلالان نشوند خیلی ها گرفتار این معرکه گران شده‌اند از حاشیه‌ها دوری کنند با عزم قوی و با برنامه‌ریزی صحیح انشاالله موفق خواهند شد .

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از شیراز، شهر آباده در شمالی ترین نقطه استان فارس همان اپاتیه قدیم که شهری خشک و نیمه بیابانی اما مردمانی زودآشنا و خونگرم دارد. در قدیم و قبل از آموزش و پرورش در مکتب خانه مشغول  به تحصیل بودند اکنون در اولین سال صده چهارصد جوانانش در بالاترین درجه های علمی سر از بهترین دانشگاهای کشور در آوردند.

بهزاد حیدری یکی از جوانان مستعد و زبده  آباده در کنکور ۱۴۰۰ درخشان ظاهر شد تا دانشگاه علوم پزشکی تهران میزبان این جوان با استعداد آباده ای باشد .

حیدری برای رسیدن به این موفقیت به خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری گفت: بهزاد حیدری هستم در دبیرستان سعدی شهر آباده و رشته تجربی فارغ التحصیل شده و موفق به اخذ مدرک دیپلم گردیدم . در کنکور سال ۱۴۰۰ موفق شدم رتبه ۷۹ منطقه ۲ و ۱۸۴  کشور را ضمن قبولی در رشته پزشکی دانشگاه تهران مجوز ورود به این دانشگاه را به دست آورم.

حیدری برای رسیدن به این موفقیت ادامه داد: از تابستان سال دهم به یازدهم دبیرستان به طور جدی مطالعات خود همراه با تشویق پدر و مادرم شروع کردم و همزمان تست زدن را برای کسب تجربه آغاز نمودم؛ عادت به درس خواندن و داشتن هم کلاسی های درس خوان این انگیزه را در من ایجاد کرد که از همان اوایل ترغیب به ادامه مسیرشوم. شرکت در آزمون های قلم چی حاصل همین پیشرفت هایم بود که توانستم در سال آخر مدرسه میانگین ترازم را به ۶۹۰۰ برسانم.

وی ادامه داد: در تمامی رده‌های مدرسه از ابتدایی تا دبیرستان چون معلمان از استعداد من آگاه شده بودند همواره تشویق می‌کردند . حضور و زحمات شبانه‌روزی پدر و مادرم در کنار هم کلاسی های خود سبب گردید معدل نهایی سال آخرم ۱۹ٓٓ/۸۴ باشد که خودم هم فکر نمی‌کردم چنین رتبه ایی را بدست بیاورم.

 آوردن این معدل انگیزه مضاعف  در من ایجاد کرد  تا بتوانم با تلاش بیشتر در رشته پزشکی دانشگاه تهران قبول شوم .

وی اضافه کرد: هنوز دانشجو بودن را تجربه نکرده ام استرس و حس و حال عجیبی دارم خیلی دوست دارم وارد محیط جدید در شهرجدید شوم نقشه ها و اهداف جدیدی را دنبال می‌کنم با توجه به توانایی که در خود می‌بینم مطمئنم .

این جوان نخبه آباده ای در خصوص هدف خود خاطر نشان کرد: به هدفی که دارم  خواهم رسید ان‌شاءالله به لطف خدا بتوانم به عنوان یک متخصص رادیولوژی در خدمت جامعه باشم و علاقه خاصی به این رشته دارم .

بهزاد حیدری ضمن توصیه به جوانان گفت: سطح سوالات کنکور هر ساله سخت‌تر می‌شود اما اگر تمرین و ممارست به خرج دهیم و خودمان را باور کنیم حتماً موفق خواهیم شد زیرا با توکل به خدا و تحمل سختی‌ها؛ بامطالعه و تمرین سوالات هر چه سخت تر باشد انگیزه بیشتر می شود .

وی در پایان عنوان کرد: نکته خیلی مهم اینکه دانش آموزان و پشت کنکوری ها اسیر دست امید فروشان و دلالان  نشوند خیلی ها گرفتار این معرکه گران شده‌اند از حاشیه‌ها دوری کنند با عزم قوی و با برنامه‌ریزی صحیح انشاالله موفق خواهند شد .

 

گفت و گو از فاطمه نیکوکار

انتهای پیام /

زمان انتشار: دوشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 99005

مطالب مرتبط :
۲۳

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان:

سند دار شدن اراضی کشاورزی تسریع شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان گفت: از ظرفیت سازمان ثبت اسناد و املاک برای رفع مشکلات بخش تولید بهره گرفته شود.

دانش‌آموزان اصفهانی ۴ رتبه برتر کنکور ۱۴۰۰ را کسب کردند

رتبه برتر کنکور سراسری تجربی در گفتگو با علم و فناوری اعلام کرد:

دانش آموزان برنامه ریزی نقطه به نقطه داشته باشند

جوان نخبه آباده ای که حائز رتبه دو رقمی کنکور شده است، در گفتگو با علم و فناوری گفت: در سال کنکور برنامه ریزی نقطه به نقطه داشتم که با تمرکز و مطالعه زیاد و استفاده بهینه از زمان کمک کرد تا در زمان تست زنی تمرکز بالایی را داشته باشم.

کنکور سراسری

کسب رتبه برتر کنکور در شهرهای کوچک هم امکان پذیر است

رتبه سوم کنکور سراسری در رشته تجربی گفت: با اعتماد به نفس و پشتکار از شهر کوچکی مثل بندرترکمن هم می‌توانیم حائز رتبه برتر کنکور شویم.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب