مدیرکل بیمه سلامت مازندران:

۴۰ درصد پزشکان با بیمه‌ها قرارداد ندارند

مدیرکل بیمه سلامت مازندران، گفت: ۴۰ درصدپزشکان با بیمه‌ها قرارداد ندارند.

رسول ظفرمند در گفت و گو با خبرنگار علم و فناوری مازندران، اظهار کرد: طرح الکترونیک سلامت در استان مازندران به خوبی پیش می‌رود.

وی تصریح کرد: 40 درصد پزشکان با بیمه‌ها قرار داد ندارند و همین موضوع باعث می‌شود طرح دولت الکترونیک به کلی در استان فراگیر نشود اما پزشکانی که همکاری لازم را دارند خدمات به بیمه شده‌ها ارائه می‌شود.

مدیرکل بیمه سلامت مازندران، خاطر نشان کرد: باید نظام پزشکی و وزارت بهداشت در این حوزه ورود پیدا کند تا همه ارکان ارائه دهنده خدمات سلامت وارد این سامانه‌ها شوند.

وی خاطر نشان کرد: بنده به عنوان بیمه اختیاری برای اجباری کردن طرح به پزشکان ندارم اما متولیان امر دز وزارت بهداشت و نظام پزشکی می‌توانند در این زمینه ورود مناسب تری داشته باشند.

ظفرمند ادامه داد: نظام پزشکی می‌تواند به شرط عدم تمدید پروانه مطب پزشکان را مکلف به همکاری در طرح الکترونیک سلامت کند یا می‌تواند از با عدم تمدید پروانه داروخانه روند خدمات دهی به مردم را در اجرای طرح الکترونیک سلامت تسهیل کند.

وی با اعلام اینکه قانون گذاری اعلام کرده همه بخش‌های سلامت در اجرای طرح الکترونیک سلامت همکاری کنند، افزود: در حال حاضر در بیمارستان‌های نظامی امکان تبادل اطلاعات بین بیمه و این مراکز درمانی وجود ندارد.

مدیرکل بیمه سلامت مازندران خاطر نشان کرد: اگر پزشکان طرف قرار داد را دستگاه مرتبط وارد میدان کنند به اجرای پرونده سلامت نزدیک می‌شویم.

وی با اعلام اینکه قانون از ابتدای دی ماه حق نداریم که نسخه کاغذی پذیرش کنیم، بیان کرد: برای اجرای موفق این طرح نیاز به همکاری وزارت بهداشت و نظام پزشکی داریم.

ظفرمند با اعلام اینکه مسیر نسخه نویسی کاغذ به دلیل عدم قرار داد با بیمه‌ها باز است، گفت: این افراد به این دلیل که با بیمه ها قرار داد ندارند همکاری نمی‌کنند.

وی اضافه کرد: ارتباط گیری بیماری با پزشکان متفاوت است باید کاری کنیم که پزشکان و افراد فوق تخصص همکاری کنند و انتظار همکاری از استانداری، سازمان بازرسی، وزارت بهداشت و نظام پزشکی هستیم.

مدیرکل بیمه سلامت مازندران خاطر نشان کرد: ما برای اینکه بیمه شده ها خدمت دریافت کنند نمی توانیم همکاری مناسب نداشته باشیم.

وی در پاسخ به این سئووال که آیا همه مردم روستاها تحت پوشش بیمه قرار دارند،گفت: همه روستائیان تحت پوشش بیمه‌ای قرار دارند  و نزدیک به 80 درصد بیمه سلامت روستایی هستند، اگر آزمون دوباره عملیاتی شود برخی افراد از مدل رایگان بیمه سلامت خارج می شوند، در حال حاضر همه روستائیان تحت پوشش قرار دارند.

ظفرمند درباره وضعیت بیمه شدگان شهری،بیان کرد: در این بازه زمانی ما مدعی بودیم که افراد فاقد بیمه نداریم اما همچنان در برخی از حوزه روند جذب افراد را در برنامه داریم.

وی با اعلام اینکه برای بیمه شدن خانوارهای شهری مسیر باز است، گفت: در حال حاضر رایگان است که پس از آزمون وسع بستگی به توان مالی برای افراد حق بیمه در نظر گرفته می شود.

مدیرکل بیمه سلامت مازندران ادامه داد: در بحث بستری ما هم ورود پیدا کردیم و افراد فاقد بیمه را تحت پوشش قرار می‌دهیم، حتی در بدو مراجعه به مراکز درمانی هم افراد بیمه شدند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۴:۵۴

شناسه خبر: 99423

مطالب مرتبط :
مرغ لاین

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد

مرغ لاین نیاز امروز پشتوانه فردا

مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری مازندران، گفت: مجموعه مرغ لاین بابلکنار نیاز به توجه بیشتر مسئولان ملی و استانی دارد.

استعلام الکترونیکی تست کرونا در آبادان

مدیرکل بیمه سلامت مازندران خبر داد:

پرداخت ۱۰ میلیارد تومانی بیمه سلامت مازندران برای دارو رمدیسیور/ برنامه ریزی برای اجرای کامل طرح دولت الکترونیک

مدیرکل بیمه سلامت مازندران، گفت: بیمه سلامت مازندران برای درمان بیماران کرونا ۱۰ میلیارد تومان هزینه تامین رمدیسیور پرداخت کرده است

زمانفر

اختصاصی خبرنگار علم و فناوری/

بیشترین داروی هورمونی جهان در ایران مصرف می‌شود/ تشریح بهترین زمان برای تشخیص کوتاهی قد کودکان

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اعلام اینکه ایران جز کشورهای پرمصرف داروهای هورمونی است، گفت: بد فرمی استخوان و ابتلا به دیابت مهمترین عوارض مصرف خود سرانه داروهای هورمونی است.

ظفرمند

مدیرکل بیمه سلامت مازندران:

صرفه جویی ۱۰ میلیارد تومانی بیمه سلامت با اجرای طرح دولت الکترونیک در مازندران/ حذف چاپ کاغذی ۷۰ هزار دفترچه بیمه سلامت

مدیرکل بیمه سلامت مازندران، گفت: حذف ماهیانه ۷۰ هزار دفترچه بیمه سلامت زمینه صرفه جویی ۱۰ میلیارد تومانی هزینه سازمان بیمه سلامت تنها در استان مازندران را فراهم کرده است.

کرونا

بیماران قلبی استرس را از خود دور کنند/ اعمال جراحی فقط در صورت اورژانسی

یک فوق تخصص جراحی قلب و عروق گفت: استرس و اضطراب برای بیماران قلبی همچون سم است و در این شرایط باید برای جلوگیری از ابتلا به کرونا از استرس و اضطراب دوری کنند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب