یادداشت/

لزوم حذف سنت ناپسند تیراندازی در مراسمات

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، درباره ریشه تیراندازی در مراسم عزا و عروسی، این رسم در گذشته با هدف اطلاع ‌رسانی انجام می‌ شده ‌است یکی از بزرگان قوم یا کسی که مهارت تیراندازی ‌اش زبانزد بوده، ازطریق شلیک گلوله به دیگران خبر می ‌داده‌ که جشنی یا عزایی برپا شده‌ است.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و فناوری و گسترش وسایل ارتباط جمعی حذف چنین سنت ناپسند لازم و ضروری است زیرا گاهی صدای تیراندازی ‌های مکرر با اسلحه‌ های جنگی و شکاری در ساعاتی از شب و حتی در روز امنیت شهر را تحت تاثیر خود قرار داده و نگرانی شهروندان را به دلیل احساس ناامنی و بعضی موارد زخمی یا فوت شهروندان را مضاعف می ‌کند.

تیراندازی در مراسمات عروسی  و عزا متأسفانه به عنوان یک سنت بسیار غلط رواج چشمگیری داشته و برخی به آن افتخار می کنند و بر این باورند که با شلیک چند گلوله موجبات شادی جمعیت حاضر در مراسم عروسی یا مهم انگاشتن عزا را فراهم می کنند.

آنها اما کاملا غافل از این حقیقت هستند که در برخی از موارد افرادی به قتل رسیده و برخی داغدار شده اند و جمعی نیز زخمی و سر از بیمارستان درآورده و در نهایت مراسم عروسی به عزا و عزا به عزای دیگری و درگیری بین طوایف مختلف تبدیل شده است.

دادستان، نیروی های انتظامی و امنیتی، روحانیون، مصلحین اجتماعی و فعالان فرهنگی هر کدام در باب وظیفه خود می ‌توانند اقدامات پیشگیرانه برای حذف این پدیده زشت و بسیار خطرناک اتخاذ نمایند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: جمعه ۱۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۶:۳۳

شناسه خبر: 99707

مطالب مرتبط :
۰۰۰

برگزاری مسابقه تیر اندازی خبرنگاران به همت بسیج رسانه لرستان

مسابقه تیر اندازی اصحاب رسانه و خبرنگاران به همت بسیج رسانه سپاه لرستان در محل دهکده المپیک مقاومت برگزار شد

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب