با حکم وزیر علوم؛

سرپرست دانشگاه‌ جامع علمی کاربردی منصوب شد

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با صدور حکمی، دکتر «حسین بلندی» را به عنوان سرپرست «دانشگاه‌ جامع علمی کاربردی» منصوب کرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان به نقل از سایت وزارت علوم، دکتر زلفی‌گل در این حکم انتصاب آورده است؛ نظر به مراتب تعهد، تخصص و تجارب ارزشمند جنابعالی، به موجب این حکم به سمت «سرپرست دانشگاه جامع علمی‌کاربردی» منصوب می‌شوید.

انتظار می‌رود با پیروی از راهبردهای اساسی دولت مردمی، برنامه‌های ارائه شده به مجلس شورای اسلامی و استفاده از تمامی امکانات دانشگاه درجهت توسعه مهارت‌افزایی و کارآفرینی بر اساس راهبردهای «بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی» و «سند دانشگاه اسلامی» گام بردارید.

دکتر زلفی‌گل همچنین برنامه‌ریزی برای تحقق اهداف ذیل را ضروری دانست:

۱- تحول در ساختار کلان آموزش‌های عالی علمی کاربردی و شغل محور به منظور تربیت نیروی انسانی ماهر در تراز ملی و بین المللی و برنامه‌ریزی برای افزایش‌خلاقیت، نوآوری و قابلیت کارآفرینی در فارغ التحصیلان دانشگاه

۲- ظرفیت‌سازی برای گسترش آموزش عالی علمی‌کاربردی بر اساس اسناد بالادستی جمهوری اسلامی ایران

۳- تعامل با سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی دولتی و غیردولتی برای پاسخگویی به نیازهای آموزشی و تربیت نیروی انسانی مورد نیاز بخش‌های مختلف صنعتی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور

۴- ساماندهی و بازنگری در فعالیتهای دانشگاه با استفاده حداکثری از نیروهای کارآمد و بومی برای احراز پستهای مدیریتی و اجرائی در جهت مأموریت های دانشگاه

۵- هماهنگی، هم افزائی و تقسیم کار ملی با سایر نهادهای متولی آموزشهای مهارتی به ویژه دانشگاه فنی و حرفه ای و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور

۶- فراهم سازی زمینه حضورواحدهای فناور، دانش بنیان و تولیدی خصوصی در بخشهای صنعتی و کشاورزی جهت سرمایه گذاری و همکاری

۷- هدایت مراکزآموزش علمی کاربردی با نظارت دقیق بر برگزاری دوره های آموزش ترمی و پودمانی و توجه به اجرای دروس کاربینی و کارورزی

۸- آینده‌نگاری آموزش‌های عالی علمی کاربردی برای پاسخگوئی به نیازهای مهارتی کشور و ایجاد جایگاه مناسب در برنامه‌های توسعه پنج ساله کشور

توفیق روزافزون جنابعالی را در پیش‌برد اهداف متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و منویات رهبر حکیم انقلاب اسلامی، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مدظله العالی)، ازدرگاه پروردگارمتعال خواستارم.

 

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری همچنین در نامه‌ای جداگانه از زحمات و تلاش‌های دکتر محمدحسین امید رئیس سابق دانشگاه جامع علمی‌کاربردی قدردانی کرد.

دکتر حسین بلندی دارای دکترای مهندسی برق (گرایش کنترل) و عضو هیات علمی و دانشیار دانشگاه علم و صنعت است که پیش از این نیز رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی (۱۳۸۴) معاون آموزشی این دانشگاه و دانشگاه آزاد اسلامی، بوده است.

انتهای پیام/

 معصومه صادقی

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۶:۳۶

شناسه خبر: 99867

مطالب مرتبط :
وزارت علوم

معاون وزیر علوم:

دولت سیزدهم بدنبال تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه است

دولت سیزدهم با جدیت بدنبال تقویت روزافزون صنعت و دانشگاه در کشور است و چنین امر مهمی را جزو اولویتهای کاری خود قرار داده است.

نقش «۳۷۰ رود بی‌پایان» بر روی دیوارنگاره‌ی ارگ عظیم جهان‌نما

نقش «۳۷۰ رود بی‌پایان» بر روی دیوارنگاره‌ی ارگ عظیم جهان‌نما

همزمان با ۲۵ آبان‌ماه، سالروز حماسه و ایثار مردم اصفهان، دیوارنگاه‌ی ارگ عظیم جهان‌نما در میدان امام حسین علیه‌السلام اصفهان، به تصویری با شعار «۳۷۰ رود بی‌پایان» مزین می‌شود.

بیومارکر خون خطر دیابت نوع ۲ را تا ۱۹ سال قبل از شروع پیش‌بینی می‌کند

محققان کشف کردند:

بیومارکر خون خطر دیابت را دو دهه قبل پیش‌بینی می‌کند

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که سطح یک پروتئین خاص (فولیستاتین) در خون به عنوان یک پیش‌بینی‌کننده مفید برای دیابت نوع ۲ تا دو دهه قبل از بروز هر گونه علائمی است، که می‌توان از یک آزمایش خون تشخیصی استفاده کرد.

نصب نماد شهری ۲۵ آبان به یاد ۳۷۰ شهید عملیات محرم، در اصفهان

نصب نماد شهری ۲۵ آبان به یاد ۳۷۰ شهید عملیات محرم، در اصفهان

نماد شهری ۲۵ آبان به یاد ۳۷۰ شهید تشییع شده در این روز، در میدان ۲۵ آبان شهر اصفهان و به همت سازمان زیباسازی و مدیریت منطقه ۸ شهرداری اصفهان، نصب می شود.

«ترویج فرهنگ وقف»، «احیای آرامستان‌های محلی» و «نرم افزاری شدن خدمات» رویکردهای جدید آرامستان‌های اصفهان

مدیرعامل سازمان آرامستان هاي شهرداري اصفهان گفت:

«ترویج فرهنگ وقف»، «احیای آرامستان‌های محلی» و «نرم افزاری شدن خدمات» رویکردهای جدید آرامستان‌های اصفهان

مدیرعامل سازمان آرامستان هاي شهرداري اصفهان «ترویج فرهنگ وقف»، «احیای آرامستان‌های محلی» و «نرم افزاری شدن ارائه خدمات به شهروندان» را سه رویکرد جدید در این سازمان برشمرد.

اقدام پنجاه پنجاه جمعیتی ترکیه سرگردانی میان مدرنیسم و نئوعثمانیسم است

استاد روابط بین الملل دانشگاه اصفهان گفت:

اقدام پنجاه پنجاه جمعیتی ترکیه سرگردانی میان مدرنیسم و نئوعثمانیسم است

استاد روابط بین الملل دانشگاه اصفهان با اشاره به این که امروز جامعه ترکیه و سران ترکیه و احزاب و حتی اندیشمندان ترکیه با یک سرگردانی و سردرگمی مواجه شده‌اند به اقدامات ترکیه در مدرنیسم و گرایش به غرب از گذشته تا بحال و همچنین اقدامات و حرکتهایی که این کشور در راستای نئوعثمانیسم داشته، گفت: امروز ما اقدام پنجاه پنجاه جمعیتی ترکیه را سرگردانی میان مدرنیسم و نئوعثمانیسم تعبیر می‌کنیم.

سرپرستان دانشگاه‌های اصفهان و مازندران منصوب شدند

با حکم وزیر علوم؛

سرپرست دانشگاه‌ اصفهان منصوب شد

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با صدور حکمی دکتر «حسین هرسیج» را به عنوان سرپرست «دانشگاه اصفهان» منصوب کرد.

جشنواره

برگزاری جشنواره جهادگران علم و فناوری

به گزارش پایگاه خبری سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه عاشورا، جشنواره جهادگران علم و فناوری همزمان با اختتامیه نمایشگاه « رویداد تا ثریا » سی آبان ماه جاری برگزار خواهد شد

۶۵

نشست ۲ساعته مجمع و استاندار هرمزگان با وزیر جهادکشاورزی

تعیین تکلیف اراضی ملی در اسرع وقت

مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس و استاندار هرمزگان در نشستی ۲ ساعته با وزیر جهاد کشاورزی و معاونان این وزارتخانه به بررسی مشکلات و معضلات بخش کشاورزی در استان پرداختند.

حضور چشمگیر دانشگاه‌های ایران در حوزه‌های موضوعی مختلف

نتایج رتبه‌بندی موضوعی سال ۲۰۲۲ منتشر شد؛

حضور چشمگیر دانشگاه‌های ایران در حوزه‌های موضوعی مختلف

یکی از رتبه‌بندی‌های مهمی که رتبه‌بندی جهانی تایمز به صورت سالانه انجام می‌دهد ارزیابی و سنجش دانشگاه‌ها در حوزه‌های موضوعی مختلف است، این رتبه بندی در ۱۱ حوزه موضوعی کلی که برخی از آنها دارای چندین موضوع فرعی است، دانشگاه‌های برتر جهان را معرفی می‌کند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب