رونمایی از طرح اولین شناور تری ماران ایرانی/پروژه سفینه چیست؟

کد مطلب: 74480  |  تاريخ: چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷  |  ساعت: ۰۶:۲۰


در نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای فنی و تخصصی نیروی دریایی ارتش انجام شد؛

رونمایی از طرح اولین شناور تری ماران ایرانی/پروژه سفینه چیست؟

نیروی دریایی ارتش ساخت متفاوت‌ترین ناوشکن جمهوری اسلامی ایران را در دستور کار دارد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان سمنان؛در پی بازدید دریادار سیاری معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران از نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای فنی و تخصصی نیروی دریایی ارتش، از طرح جدیدترین شناور ایرانی با نام "پروژه سفینه" رونمایی شد.

شناور فوق که تریماران (سه بدنه) است، دارای مقاومت هیدرودینامکی پایینی در سرعت‌های بالا بوده و از سیستم رانش متناسب با ابعاد و سرعت متناظر برخوردارد. تعادل هیدرواستاتیکی و دریامانی بسیار بالا و عرشه وسیع تا دو برابر یک شناور تک‌بدنه هم‌تناژ، از جمله مهمترین مشخصات این شناور است.

ناوشکن فوق که پروژه سفینه نان دارد، با تناژ بالا و طول 100 متر، ازفناوری مدرن سه بدنه (تریماران) بهره خواهد برد و قابلیت عملیات در شرایط مختلف دریا جهت مقابله با جنگ های نامنظم ساحلی و عکس العمل سریع در هنگام بروز خطر را خواهد داشت.

بیشتر بخوانید:

سهند نیروی دریایی رونمایی شد / قدرتمندترین ناوشکن ایرانی چه ویژگی هایی دارد ؟ + فیلم و عکس

TRIMARAN چیست؟

"تریماران ــ TRIMARAN" یک نوع شناور چندبدنه است که از یک بدنه مرکزی لاغر و بلند و دو بدنه کناری تشکیل شده است. بدنه‌های کناری توسط عرشه عرضی به بدنه اصلی متصل می‌شوند. بدنه‌های جانبی تأثیر قابل توجهی به‌‌روی تعادل، رفتار دینامیکی، ماندگاری در دریا و بارهای موج وارد بر سازه شناور دارند.

این شناور قابلیت عملیات در شرایط مختلف دریا جهت مقابله با جنگ‌های نامنظم ساحلی و عکس‌العمل سریع را داراست.مدل اولیه این شناور جهت ارزیابی استحکام و عملکرد هیدرودینامیکی سازه عرضی، ساخته شده است.

سرعت این شناور بالای 40 نات می‌باشد.

انتهای متن/


http://stnews.ir/content/news/74480/رونمایی از طرح اولین شناور تری ماران ایرانی/پروژه سفینه چیست؟

چاپ خبر