آیا بیماری ابولا وارد اروپا شده است؟+عکس

کد مطلب: 75055  |  تاريخ: چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷  |  ساعت: ۰۷:۴۰


پاسخ منفی مقامات بهداشت و درمان سوئد؛

آیا بیماری ابولا وارد اروپا شده است؟+عکس

مقامات بهداشت و درمان سوئد می‌گویند یک مورد مشکوک به ابولا که اخیرا در یکی از بیمارستان‌های این کشور گزارش شده است، حاکی از یک وضعیت هشدار آمیز دارد. هر چند آزمایش‌های انجام شده بر روی این بیمار هیچ علائمی از این بیماری مرگبار ویروسی را نشان نمی‌دهد.

مقامات بهداشت و درمان سوئد می‌گویند یک مورد مشکوک به ابولا که اخیرا در یکی از بیمارستان‌های این کشور گزارش شده است، حاکی از یک وضعیت هشدار آمیز دارد. هر چند آزمایش‌های انجام شده بر روی این بیمار هیچ علائمی از این بیماری مرگبار ویروسی را نشان نمی‌دهد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از آسوشیتدپرس (AP)، مقامات بهداشت و درمان این کشور جمعه گذشته اعلام کردند که یک بیمار مرد جوان در بخش ایزوله اورژانس یک بیمارستان در شهر انکوپینگ در شمال غربی استکهلم پذیرش شده که نشانه هایی از خون در مدفوع و رفلکس معده او دیده شده است.

سوئد می‌گوید وضعیت این مرد که چند هفته گذشته را در بروندی گذرانده است، در حال بهبودی است. ازمایش‌ها همچنین نشان می‌دهند که این مرد از تب زرد، تب دنگی، ویروس ماربورگ و نیز تب دره ریفت رنج نمی‌برد. تاکنون همه موارد گزارش شده از ویروس ابولا در آفریقا گزارش شده است. البته در مواردی نیز دیده شده است که در خارج از قاره سیاه نیز موارد مشکوک در شرایط ایزوله نگه داری شده اند.

آیا ابولا به اروپا رسیده است؟

تصویر زیر نمایی از بیمارستانی را در شهر انکوپینگ در سوئد نشان نشان می‌دهد که یک مورد مشکوک به ابولا در آن گزارش شده است. در چهارمین روز از سال جدید میلادی این بیمار در شرایط ایزوله در بیمارستان «ریجن اوپسالا» نگه داری شده است. هرچند آزمایش‌های انجام شده در این بیمارستان هیچگونه علائمی از بیماری مذکور را نشان نمی‌دهند، اما مقامات این کشور می‌گویند، این مورد مشکوک می‌تواند زنگ خطری برای همه‌گیر شدن این بیماری ویروسی باشد.

بیماری ابولا یا تب هموراژیک ابولا نوعی بیماری ویروسی انسانی است که در نتیجه ویروسی به همین نام بوجود می‌آید. منشاء نام ابولا به یکی از رودخانه‌های کشور زئیر یا همان جمهوری دموکراتیک کنگو بر می‌گردد، جایی که این بیماری برای نخستین بار در آنجا مشاهده شد.

به طور معمول پس از گذشت حدود ۲ الی ۳ هفته از ورود ویروس به بدن علائم آن ظاهر می‌شوند. سردرد، تب، گلودرد، دردهای ماهیچه‌ای، همراه با کاهش عملکرد کبد و نیز حالت تهوع و استفراغ همراه با خونریزی از جمله علائم گزارش شده برای این بیماری است.

ویروس ابولا از طریق خون و یا مایعات بدن حیوانات آلوده منتقل می‌شود. میمون‌ها و خفاش های میوه‌خوار که در بعضی از مناطق آفریقا از جمله کنگو مورد مصرف خوراکی قرار می‌گیرند، موارد ناقل این بیماری هستند. البته محققان می‌گویند ویروس ابولا در این جانوران با بیماری‌زایی همراه نیست.

انتهای پیام/

تیمور خسروی


http://stnews.ir/content/news/75055/آیا بیماری ابولا وارد اروپا شده است؟+عکس

چاپ خبر