ناسا ۲۰۱۸ را بعنوان داغترین سال تاریخ بشر تایید کرد

کد مطلب: 75933  |  تاريخ: یکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷  |  ساعت: ۰۷:۰۰


بر طبق یک گزارش؛

ناسا ۲۰۱۸ را بعنوان داغترین سال تاریخ بشر تایید کرد

داغترین ۵ سال در تاریخ: ۲۰۱۶، ۲۰۱۵، ۲۰۱۷، ۲۰۱۸، و ۲۰۱۴/ NOAA و ناسا ۲۰۱۸ را بعنوان چهارمین سال داغترین سال تایید کرده اند

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، به نقل از zmescience، بر طبق یک گزارش داغترین 5 سال در تاریخ: 2016، 2015، 2017، 2018، و 2014 است، NOAA و ناسا 2018 را  بعنوان چهارمین سال داغترین سال در رکورد تایید کرده اند.

به طور رسمی، سال 2018، چهارمین داغترین سال در رکورد بوده است، و یک الگوی ترسناک را به اجرا گذاشته است: پنج سال گذشته داغترین ها بوده است، چون انسانها دمای ثبت جهانی را در سال 1880 شروع کرده اند. این تصادفی نیست - این یک نمونه تجربیات واضح از روند گرم شدن سیاره زمین است، و ما باعث آن هستیم.

گوین اشمیت، مدیر موسسه مطالعات فضایی ناسا در نیویورک، می گوید: "پیام اصلی این است که سیاره در حال گرم شدن است." "و درک ما از این که چرا این روند در حال وقوع است نیز بسیار قوی است. این به خاطر گازهای گلخانه ای است که ما طی 100 سال گذشته در جو قرار داده ایم.

 

 در سال گذشته درجه حرارت زمین و اقیانوس های جهان 1.42 فارنهایت بالاتر از میانگین قرن بیستم بود

هم NOAA و هم ناسا تایید کرده اند که 2018 چهارمین سال داغترین سال در رکورد است. آنها همچنین داده های خود را با دیگر گروه های خارجی و مستقل بررسی کرده و نتایج را تایید می کنند: در سال گذشته، درجه حرارت زمین و اقیانوس های جهان 1.42 درجه فارنهایت (0.79 درجه سانتیگراد) بالاتر از میانگین قرن بیست و یکم بود.

با این حال گرم شدن یکنواخت نبود. در آمریکای شمالی، درجه حرارت نزدیک به میانگین قرن بود، اما تفاوت آن بیشتر از سایر نقاط جهان بود.

با این حال، حتی بدون درجه حرارت بالا، اثرات تغییرات آب و هوایی در ایالات متحده قابل مشاهده بود. این سومین مرطوب ترین سال در رکورد بود - در عین حال در همان زمان، خشکسالی ویرانگر در بخشی از کشور وجود داشت، همچنین رویدادهای شدید آب و هوایی بیشتر از حد طبیعی بود، چیزی که به طور فزاینده ای به تغییرات آب و هوایی وابسته است.

محققان همچنین هشدار دادند که تغییرات آب و هوا و آسیب در مقایسه با آنچه که در آینده تجربه می کنیم، کم رنگ خواهد شد، به ویژه اگر ما همچنان به میزان انتشار کربن با سرعت فعلی ادامه دهیم.

 

اطلاعات در این مورد بسیار قابل اعتماد است، و دانشمندان آب و هوایی به مدت طولانی برای جلوگیری از هر گونه عدم قطعیت بالقوه تلاش کرده اند. برای مثال، آنها در مورد اینکه چگونه روش های مختلف برای کسب اطلاعات و پردازش ممکن است در طول سال ها تغییر  کند و  در اثر "جزیره گرمایی شهری" تأثیر گذارند،که شهرها گرمتر از محیط اطراف هستند. امروزه، سازمانها بیشترین اطلاعات را از مناطق روستایی جمع آوری می کنند که برای کنترل آنها نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

به طور کلی شما به سختی می توانید تصور کنید که داده ها برای نشان دادن تغییرات آب و هوایی قانع کننده تر است. بنابراین تعجب می کنید، کسانی هستند که در تغییر آب و هوا باور ندارند (اگرچه اعتقاد به واقعیت علمی واقعا چیزی نیست)، چه چیزی برای متقاعد کردن آنها لازم است؟ آیا حتی امکان پذیر است؟ یا مهمتر از آنچه شواهد می گوید، این "حقه" یا "توطئه لیبرال" است؟

اکنون زمان خوبی است تا به یاد داشته باشیم که علم غیر حزبی است و علم می گوید ما عامل بسیاری از مشکلات خودمان و بقیه این سیاره هستیم، حالا زمان آن رسیده است که انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش  دهیم و شروع به تمیز کردن پس از خودمان است.

انتهای پیام/

معصومه صادقی

https://www.zmescience.com/ecology/climate/hottest-years-climate-change-08022019/


http://stnews.ir/content/news/75933/ ناسا ۲۰۱۸ را بعنوان داغترین سال تاریخ بشر تایید کرد

چاپ خبر