ایجاد دفتر معین گیاهان داروئی ۴ استان کشور در دانشگاه رازی کرمانشاه

کد مطلب: 78341  |  تاريخ: دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸  |  ساعت: ۲۰:۴۴


ایجاد دفتر معین گیاهان داروئی ۴ استان کشور در دانشگاه رازی کرمانشاه

نشست مشترک دکتر محمدباقر رضایی رئیس انجمن گیاهان داروئی کشور و معاون باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با رئیس پردیس کشاورزی و منابع طبیعی در محل پردیس کشاورزی و منابع طبیعی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از کرمانشاه، نشست مشترک دکتر محمدباقر رضایی رئیس انجمن گیاهان داروئی کشور و معاون باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با رئیس پردیس کشاورزی و منابع طبیعی و جمعی از اساتید فعال در بخش گیاهان داروئی دانشگاه، در روز یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ در محل پردیس کشاورزی و منابع طبیعی برگزار شد.

در ابتدای این نشست، دکتر شهاب قاضی رئیس پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه رازی ضمن خوشآمدگویی به مدعوین، اهمیت توجه به توسعه و ترویج گیاهان داروئی به‌صورت علمی و صنعتی را تشریح و دستاوردهای پردیس کشاورزی در این زمینه را بیان کرد.

 

در ادامه، همکاران هیأت‌علمی نیز فعالیت‌ها، پژوهش‌ها و تولیدات خود را در زمینه شناسائی و توسعه گیاهان داروئی بیان داشتند که مورد توجه رئیس اتحادیه انجمن‌های گیاهان داروئی کشور قرار گرفت.

 

در ادامه، دکتر باقری عضو هیأت علمی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه رازی، ضمن ابراز خرسندی از حجم وسیع فعالیت‌های به عمل آمده و نوآوری‌های جدید پردیس کشاورزی در سطح کشور، پیشنهاد ایجاد دفتر معین گیاهان داروئی فی مابین استان‌های همدان، کردستان، ایلام و خرم‌آباد با مرکزیت پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه رازی و همچنین ایجاد قطب گیاهان داروئی ارگانیک را داد و ابراز امیدواری کرد که روند فعالیت‌ها در دانشگاه رازی تداوم یابد.

 

 

http://stnews.ir/content/news/78341/ایجاد دفتر معین گیاهان داروئی ۴ استان کشور در دانشگاه رازی کرمانشاه

چاپ خبر