بانک خون بند ناف رویان برای متقاضیان نگهداری خون تسهیلات سه میلیون تومانی پرداخت می‌کند

کد مطلب: 78660  |  تاريخ: شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۸  |  ساعت: ۱۴:۵۹


مدیر توسعه محصولات شرکت بین‌یاخته‌های رویان کشور:

بانک خون بند ناف رویان برای متقاضیان نگهداری خون تسهیلات سه میلیون تومانی پرداخت می‌کند

مدیر توسعه محصولات شرکت بین یاخته‌های رویان کشور گفت: بانک خون بند ناف رویان کشور کشور برای متقاضیان نگهداری خون بند ناف تسهیلات سه میلیون تومانی پرداخت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران اشکان مزدگیر بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران استان مازندران در ساری  اظهار کرد: بیش  از 112 هزار نمونه خون در کشور در سامانه بانک خون موجود است.

وی با اشاره به کارکردهای درمانی سلول‌های بندناف خون، خاطر نشان کرد: درمان 80 بیماری زمینه‌ای در جهان انجام می‌شود.

 مدیر توسعه محصولات شرکت بین یاخته‌های رویان از برنامه‌ریزی برای فعالیت دو دفتر خارجی خبر داد و گفت:  ایجاد دفتر نمایندگی در دبی، امارات، باکو و آذربایجان در دستور کار است.

وی ادامه داد: 40 نمونه ذخیره سازی خونی افراد خارج از کشور انجام شده است، این افراد با توجه به فعالیت در فراتر از مرزهای کشور علاقمند به ذخیره سازی خون بند ناف در کشور بودند.

مزدگیر یادآور شد: به همه خانم‌های باردار و کسانی که قرار است به زودی صاحب فرزند شوند توصیه می‌کنیم در جلسات مشاوره‌ای بند خون رویان در جهاد دانشگاهی مازندران مراجعه کنند و بدون پرداخت هیچگونه هزینه‌ای از خدمات مشاوره‌ای استفاده کنند.

وی ادامه داد: نمونه‌ها به مدت 25 سال قابلیت نگهداری داشته و به خانواده‌های توصیه می‌کنیم که به عنوان بیمه سلامت خانواده‌ها نگهداری کنند.

مدیر توسعه محصولات شرکت بن یاخته‌های رویان کشور میزان هزینه نگهدرای بندخون ناف، اولیه را سه میلیون تومان است، گفت: از سال دوم به بعد سالی 160 هزار تومان برای هر نمونه خونی دریافت می‌شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر باتوجه به تقاضاهای که برای ذخیره سازی وجود دارد تسهیلات خوب بانکی در نظر گرفته شده است.

مزدگیر در ارتباط با نمونه‌های خون استفاده شده را حدود 300 مورد بوده است، گفت: این موارد در بیماران با منشاء خونی استفاده شده است، طرحی تحت عنوان کارآزمایی در بیماران مبتلا به فلج مرکز در بیمارستان مرکز طبی دانشگاه تهران انجام شده است و 130 بیمار مبتلا به فلج مغزی تحت درمان قرار گرفته و تا چند ماه آینده نتایج آن منتشر می‌شود.

وی با اعلام اینکه اگر خانواده‌های رضایت داشته باشند، نمونه ذخیره شده در لیست جستجوی ما قرار دارد، گفت: اجازه استفاده بستگی به رضایت خانواده دارد.

مدیر توسعه محصولات شرکت بن یاخته‌های رویان کشور ادامه داد: در حال حاضر مواردی بوده است که خانواده‌ها صاحب باند ناف اهدا کردند.

وی خاطر نشان کرد: خون بند ناف وظیفه انتقال اکسیژن و غذا را از طریق جفت به جنین انتقال بدهد، سلول‌های بنیادی به عنوان گنج ارزشمند بیولوژیک نام برده می‌شود، مزیتی که این خون بند ناف دارد جایگزین پیوند مرگ استخوان می‌شود.

مزدگیر با اعلام اینکه شرایط نگهداری خون بند ناف رویان برابر با آخرین استانداردهای جهانی است، گفت: در برخی موارد وضعیت خون بند ناف رویان بسیار بهتر از سایر نقاط دنیا است.

مدیر توسعه محصولات شرکت بین یاخته‌های رویان کشور با اعلام اینکه دانش فنی و علمی نگهداری خون در کشور به جایگاه مناسبی رسیده است، گفت: کشور آذربایجان خون تقاضای انتقال دانش فنی را صادر کرده است.

وی با اعلام اینکه بحث سلول درمانی در حال حاضر در دنیا روبه پیشرفت است، گفت: توجه به این موضوع یک ضرورت است و اگر خیران حمایت کنند می‌توانیم.

 مزدگیر در پژوهشگاه رویان اقدامات تحقیقاتی برای سلول درمانی روی 19 بیماری انجام می‌شود، افزود: درمان بیماری قلبی، جوان سازی پوست، ام اس، درمان بیماری قلبی و برای چهار بیماری اپرو سلول درمانی صادر شده است.

وی خاطر نشان کرد: سالی 15 تا 20 هزار نمونه به بانک خون بند ناف اضافه می‌شود و بزرگترین مرکز در خاورمیانه را در اختیار داریم.

مدیر توسعه محصولات شرکت بین یاخته‌های رویان کشور گفت: 112 هزار نمونه دریافت شده از 300 مرکز بیمارستانی کشور دریافت شده است.

وی با اعلام اینکه اطلاعات دفاتر نمایندگی ما در 31 استان کشور از جمله مازندران وجود دارد، گفت: در استان مازندران مرکز جهاد دانشگاهی استان در حال فعالیت است و در استان سالانه 600 مورد جمع آوری می‌شود.

انتهای پیام/

 

 


http://stnews.ir/content/news/78660/ بانک خون بند ناف رویان برای متقاضیان نگهداری خون تسهیلات سه میلیون تومانی پرداخت می‌کند

چاپ خبر