دانشگاه باید گره گشای تولیدات باشد

کد مطلب: 79889  |  تاريخ: پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸  |  ساعت: ۲۰:۳۷


دکتر محمد مهدی طهرانچی:

دانشگاه باید گره گشای تولیدات باشد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در سفر خود به زنجان ضمن بیان رویکرد های جدید این دانشگاه مراکزی را نیز افتتاح نمود

به گزارش خبر گزاری علم و فناوری استان زنجان، دکتر محمد مهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به همراه مهندس احمد حیدری معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی و دکتر سعید آزادیان دستیار ویژه رئیس دانشگاه در سفر خود به استان زنجان در تاریخ 26 تیر ماه 98 ضمن برگزاری جلسات مختلف مرکز تحقیقات متالوژی و مجتمع فرهنگی ورزشی واحد زنجان را افتتاح کردند.

این مرکز تحقیقات متالوژی که نخستین مرکز تخصصی سرب و روی کشور است، از دستگاه پراش پرتوی X، دستگاه های کوانتومتر، کدورت سنج (اندازه گیری میزان کدورت آب)، سختی سنج و میکرو سختی سنج، تعیین اندازه ذرات پودر توسط لیزر، پتانسیواستات، تجهیزات متالوگرافی، پی سنجی جذب اتمی، کوره های عملیات حرارتی، کوره ذوب القایی تحت خلاء (VIM) بهره می گیرد.

دکتر محمد مهدی طهرانچی پس از افتتاح این مراکز در جمع خبرنگاران اظهار داشتند: امروز دانشگاه آزاد باید متناسب با مسائل و گره هایی که صنعت با آن روبروست، هم سو شده و نیاز های انسانی را پشتیبانی کند برای مثال همین آزمایشگاه می تواند یک پشتوانه برای صنعت باشد.

وی ادامه داد: دانشگاه یک تولید کننده نیست بلکه یک گره گشا از تولیدات است که همواره، مراکز تحقیقاتی در همین راستا تجهیز شده اند تا با رویکرد جدید بتوانند به راحتی پشتوانه صنعت باشند تا علی الخصوص بخش خصوصی از آن استفاده نماید. دانشگاه آزاد همواره یک بازو برای حرکت های اشتغال زایی و حامی شرکت های دانش بنیان بوده است.

دکتر طهرانچی با حضور در سایت امام خمینی (ره) از بخشهای مختلف این واحد دانشگاهی بازدید کرده  و پیشنهاد راه اندازی مرکز نوآوری در یکی از ساختمان های بلا استفاده واحد و ساخت پردیس دکتر شهید شهریاری در کنار یادمان شهدای گمنام این واحد مطرح کردند.

 

انتهای پیام/

 


http://stnews.ir/content/news/79889/دانشگاه باید گره گشای تولیدات باشد

چاپ خبر